za kilka dni matura, a ja nie potrafie zacząć się uczyć

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez stx 30 kwi 2014, 22:45
dystymie mam już kilka lat i teraz odczuje jej skutek.

całe 3 lata w liceum również nie potrafiłem wziąć się do nauki. teraz za kilka dni matura a ja nic nie umiem. mimo że matura to dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu to i tak nie potrafię się zacząć uczyć. siedzę z książką i nic. a gdy zacznę czytać to po chwili myślami odpływam (choć nie chce)

co zrobić? tak niewiele czasu już zostało a ja mam takie braki że musiałbym mieć ogromnego farta by zdać mature

:(
stx

przez marimorena 30 kwi 2014, 22:53
teraz chyba już niewiele zrobisz więc nawet nie ma co się dręczyć..

przez Arhol 30 kwi 2014, 22:55
Musztarda,a wręcz tylko pusty słoik już po obiedzie waćpanie...szkoda fatygi i zadręczania się.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stx 30 kwi 2014, 22:57
miałem takie dni w których złapałem jakąś tam motywacje do nauki, czyli po prostu nauka była efektywna. wtedy potrafiłem jednego dnia ogarnąć z 2 ważne działy z matmy (i do teraz umiem)

jednak nie wiem jak to osiągnąć, pewnie to niemożliwe

mimo to dalej mam nadzieje, że złapie ten stan i chociaż dzień poucze się tak jak trzeba
stx

przez Paulinovva 30 kwi 2014, 22:58
Tak, jak zostało to już powiedziane wyżej, nie da się na tę maturę już nic zrobić. Ale zawsze można pisać jeszcze raz, chociażby za rok. Matura jest bardzo ważna, ale pamiętaj, że to nie koniec świata. Wyśpij się dobrze, przejrzyj książki i może się uda chociaż na tyle, żeby zdać, a w przyszłości poprawisz.
~
Zagubiona...

przez marimorena 30 kwi 2014, 23:00
matmy nie ma co ruszać bo z tablic coś wymyślisz. warto poczytać streszczenia lektur. na angielski powtórzyć podstawowe formy, zawsze pojawia się to samo. jak tylko nie dasz się zjeść przez stres to wyciągniesz.

przez szrama 30 kwi 2014, 23:01
P*erdol to, już nic nie zrobisz. Przede wszystkim uspokój się, nie denerwuj się tym, że o matko zaraz matura co ja teraz zrobię. Nic już nie zrobisz, wbij to sobie do głowy. Usiądź sobie z takim podejściem, na spokojnie. Przejrzyj co trzeba, przypomnij sobie co nie co na luzie i napisz potem najlepiej jak potrafisz, tak jak będziesz umiał.

przez stx 30 kwi 2014, 23:03
zdam to zdam, nie zdam to ch*j jej w d*pe :evil:

takie podejscie bedzie optymalne
stx

przez szrama 30 kwi 2014, 23:07
Chodzi o to żebyś nie siedział z trzęsącymi się rękoma nad książką zamykając ją i otwierając co minutę kując coś tam na pamięć z myślami, że musisz to zapamiętać bo nie zdasz. Chodzi o to żebyś wiedział, że nie zdasz i usiadł co wieczór przed tą książką i na luzie sobie czytał co nie co, kartka po kartce, przypominając sobie rzeczy, które uznasz za stosowne. Na pewno coś tam w głowie zostanie i bez nerwów.

przez stx 30 kwi 2014, 23:11
chodzi też o to, że wiem, że typowe zadania maturalne z matematyki są łatwe, mimo to ciężko mi je ogarnąć
stx

przez szrama 30 kwi 2014, 23:52
Mi też było ciężko je ogarnąć bo jestem głupi jak but z matematyki, a korepetycji nawet nie brałem pod uwagę. Matury próbne ze wszystkiego zdawałem nie otwierając zeszytu nawet na minutę, z wyjątkiem matematyki. Gdybym chciał to bym to zdał, ale nie miałem siły.

przez Haissem 01 maja 2014, 00:00
Olej ją na moją odpowiedzialność.
Haissem

przez everything 02 maja 2014, 12:52
Mam podobna sytuacje jednak w moim przypadku zostawil mnie chlopak miesiac temu. O ile mialam pewne podejrzenia depresji u siebie juz wczesniej to od czasu rozstania jestem w totalnym dolku i nie potrafie z niego wyjsc. Tak wiec od miesiaca nie ruszylam ani jednej ksiazki chociaz cale trzy lata bardzo pracowalam, pilnie sie uczylam a teraz wszystko to on zniszczyl.

przez stx 02 maja 2014, 17:43
jest lekka róznica jeśłi całe 3 lata się uczyłaś. już przez to zdasz dość dobrze mature

a ja próbując coś tam ogarnąc po chwili jestem senny
stx

Sortuj wg