"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

przez *Wiola* 02 gru 2010, 20:03
paradoksy,
No to jest problem:( Ale dlaczego On Ci nie zaproponował tego przed Twoim wyjazdem?
Moderator

przez paradoksy 02 gru 2010, 20:07
zaproponował... puściłam to drugim uchem, miałam zasraną nadzieję, że w domu się coś zmieni albo się zmieniło... a jest jeszcze gorzej :-|
paradoksy

przez *Wiola* 02 gru 2010, 20:13
Wiesz, jeśli to miałaby być tylko ucieczka to nie ma sensu:( Może jest jakieś trzecie wyjście?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 02 gru 2010, 20:15
to nie jest tylko ucieczka. ja chcę z nim być!
tylko że mam taki nawyk..chciałabym wychować ojca, naprawić go, wyleczyć... myślalam, że po terapii dam radę, ale to wszystko na nic.
chciałam naprawić ojca, popracować i wrócić na Śląsk. ale po 4ch dniach tutaj mam dosyć. Mam /cenzura/ dosyć...
paradoksy

przez *Wiola* 02 gru 2010, 20:19
paradoksy, Nie jesteś w stanie nikogo zmienić, taka jest prawda. Czytałam co piszesz o nim w zaburzeniach i moim zdanie uciekaj stamtąd jak najszybciej. Ratuj siebie.
Moderator

przez paradoksy 02 gru 2010, 20:22
wiola173, no właśnie zbieram się do podjęcia decyzji.... wszystko przemawia za tym, zeby stąd uciec.
paradoksy

przez sokol48 03 gru 2010, 07:41
MONIKA 1974. U mnie jest raz lepiej raz beznadziejnie , istna huśtawka nastrojów. Nie czuję się już mężczyzną . Wykonywanie codziennych obowiązków przychodzi mi z wielkim trudem. Odkryłem nową fobię - boję się mrozów. Wyjście na to zimno jest dla mnie WIELKIM STRACHEM !!!!!! ..............Pozdrawiam.........

przez Dave38 03 gru 2010, 11:03
Dziś od rana męczy mnie taka myśl . Wszyscy wiemy ,że depresja jest wyleczalna ale czy sposobem na wyleczenie nie jest czasem akceptacja przez nas choroby i jej objawów i dalsze z nią wspólne życie . To tak jak komuś amputują reke , resztę zycia będzie bez niej żył . Proteza może tylko poprawić standard codzienności , ale nigdy nie zastapi dłoni . Czy ta protezą są dla nas leki a dłoni i tak nam nikt nie zwróci . Jakość protezy zależy od jej dobrania do naszych potrzeb , mozliwości , ale czy myslicie że jednak czas się godzić , że tej reki już nam nikt nie zwróci ( nie doszyje ) i zyc dalej . Duzo w tym metafory ale na pewno mnie rozumiecie . A może zastosować moją podstawową zasadę - im mniejsze oczekiwanie tym mniejsze rozczarowanie - bardzo defensywna ale asekuracyjna teoria . Czy myslicie , że jest mozliwe obudzić się rano bez : natręctw myslowych i niezidentyfikowanego lęku , w kondycji - wyspany i wypoczęty a nie jakbym pół nocy chlał i pół nocy przerzucal 10 ton węgla . P.S. W Toruniu w końcu można normalnie przejechać samochodem . Piątkowe pozdro .....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez ATakaJedna... 03 gru 2010, 11:20
Mam prawie 15 lat,chodzę do 2 gimnazjum. Moja szkoła jest dla mnie koszmarem. Gdy tylko wiem,że na 2 dzień muszę tam pójść boli mnie brzuch i wali mi serce. Po prostu się boję...Rano dochodzi do tego,że jest mi niedobrze,a gdy tylko zobaczę budynek szkoły trzęsą i pocą mi się ręce. Z mojej klasy nikt mnie nie lubi. Cały czas się ze mnie nabijają i mi dokuczają. Rzucają we mnie kredą nawet na lekcji,a nauczyciele nie reagują! Zaczęło się to od początku 1 kl.gim. Jestem już u skraju... Kilka razy próbowałam się zabić,niestety mi nie wyszło :( Poszłam do psychologa. Pani psycholog zleciła załatwić nauczanie indywidualne do końca gimnazjum. Moja mama poszła do dyrektora załatwić to. Ten powiedział jej,że spróbuje najpierw zainterweniować,a dopiero potem będzie mógł to wypisać. Obiecał,że zrobi to tak,żeby nikt nie wiedział kogo sprawa dotyczy. Wczoraj wieczorem dostałam sms'a z bramki,w którym pisało,żeby moja matka nie latała do dyra bo to mi i tak nie pomoże i niech tylko spróbuję przyjść do szkoły... Mam strasznie dużo nieobecności :(
Co ja mam teraz zrobić?
Ostatnio edytowano 03 gru 2010, 11:37 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Nie wklejamy tego samego posta w kilku miejscach. Jednego o tej samej treści usuwam.
ATakaJedna...

przez linka 03 gru 2010, 11:26
ATakaJedna..., ja to co, olać takie smsy - w ogóle nie wiem czemu się nimi przejmujesz......ch. wie kto to napisał.
Tyle tylko, ze powinnaś iść na terapię - bo samo nauczanie indywidualne nie pomoże ci zwalczyć tego lęku i strachu.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ATakaJedna... 03 gru 2010, 11:30
linka napisał(a):ATakaJedna..., ja to co, olać takie smsy - w ogóle nie wiem czemu się nimi przejmujesz......ch. wie kto to napisał.
Tyle tylko, ze powinnaś iść na terapię - bo samo nauczanie indywidualne nie pomoże ci zwalczyć tego lęku i strachu.....

Ustaliłyśmy z panią psycholog,że najpierw wspólnie zajmiemy się problemem w szkole (załatwimy ind.naucz.),a potem będę miała terapię...
ATakaJedna...

przez linka 03 gru 2010, 11:33
ATakaJedna..., no to w takim razie wszystko idzie w świetnym kierunku, bardzo dobrze, że postanowiłaś się tym zająć, ze mama cię rozumie.
Nie przejmuj się tymi wszytskimi komentarzami z boku......zza nich głównie przemawia zazdrość i niewiedza dotycząca choroby. Rozpoczęłaś leczenie - teraz może już być tylko lepiej - trzymaj się :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ATakaJedna... 03 gru 2010, 11:39
linka napisał(a):ATakaJedna..., no to w takim razie wszystko idzie w świetnym kierunku, bardzo dobrze, że postanowiłaś się tym zająć, ze mama cię rozumie.
Nie przejmuj się tymi wszytskimi komentarzami z boku......zza nich głównie przemawia zazdrość i niewiedza dotycząca choroby. Rozpoczęłaś leczenie - teraz może już być tylko lepiej - trzymaj się :smile:

A nie wiesz może,ile czasu mija od wysłania przez dyrektora tego pisma do uzyskania odpowiedzi?
Jakie są szanse,że to przyznają?
ATakaJedna...

przez Korba 03 gru 2010, 11:56
jestem śpiąca i zmęczona....
i tęsknię....
ale mam marynarkę....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg