"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

przez zaqzax 14 sie 2010, 15:31
Shadowmere napisał(a):zaqzax, to kto Cię tego myślenia "wyuczyl"?Przecież właśnie neuroprzekazniki,ich wysokie badz niskie stężenie wplywają na samoocene,stabilność i procesy myślowe.Intensywna terapia-no to tylko w ośrodku,na odzdziale.Dlaczego do Komorowa Cię nie przyjęli?
Żeby terapia się powiodla,żeby miala jakikolwiek sens,trzeba choc sladowej wiary w jej powodzenie.
Wierzę,że Twój lekarz jest dobrym specjalistą-sama mam takiego,ktory nie lubi zmieniac leków i kombinowac z nimi,a mimo to uważam go za najmądrzejszego,najlepszego specjalistę z jakim się spotkalam.Natomiast Ty nie jestes w stanie do pracy nad sobą,Tobie trzeba najpierw ulżyć..

raczej samo zycie i to ze sobie z nim jakkolwiek nie radze, w sensie poznawczym, samopogrążenie
a nie żadne neuroprzekaźniki - smieszne.
nie wiem czemu nie przyjeli do Komorowa, proponowali dzienna Klinike Nerwic w Warszawie,
ale chyba nie jestem tam w stanie chodzic codziennie z rana, bo tam jest tak jak wszedzie na grupowych,
ktore juz mialem kiedys... tak samo twierdzi psychiatra ze to mi nic nie da bo jestem juz jakby przeterapeutyzowany.
dlatego chyba tylko indywidualna ma sens ale takich juz obecnie niemal nigdzie nie ma,
tylko prywatnie, albo normalnie ale to jest gora raz w tygodniu (bo tyle maja czasu)
a mi sie wydaje ze potrzebuje czesciej.

jestem w kropce.
Ostatnio edytowano 14 sie 2010, 15:36 przez zaqzax, łącznie edytowano 2 razy
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Shadowmere 14 sie 2010, 15:33
Są inne ośrodki,np w Mosznej-podobno jest tam super.
Shadowmere

przez zaqzax 14 sie 2010, 15:36
Shadowmere napisał(a):Są inne ośrodki,np w Mosznej-podobno jest tam super.

to mi zafunduj :/
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 14 sie 2010, 15:40
zaqzax, nie musisz byc uszczypliwy-próbuję pomóc,bo zwyczajnie mi Cię szkoda.Nie wiedzialam,że leczenie tam jest platne.
Shadowmere

przez zaqzax 14 sie 2010, 15:42
Shadowmere napisał(a):zaqzax, nie musisz byc uszczypliwy-próbuję pomóc,bo zwyczajnie mi Cię szkoda.Nie wiedzialam,że leczenie tam jest platne.

nie jestem uszczypliwy, tylko bezradny.
nie potrafie znalezc sily w sobie by sie z tego podniesc, z reszta do czego
mam sie podnosic, by tak dalej trwac i sie meczyc tak samo jak przez CAŁE życie, to trwało i trwa, ta osobowosc dominuje,
jak zamkniecie w kokonie.

ta nerwica jest dobijająca.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 14 sie 2010, 19:01
zaqzax,

I dlatego, ze jest dobijajaca a 10 lat leczyles sie z niedostatecznym skutkiem teraz trzeba naprawde sprobwac wzystkiego.

Pierwszym dobrym krokiem jest 20 mg Esci.

przez miniSD 14 sie 2010, 23:41
Co ja wam wszystkim ku..a zrobiłem? Moja wina, że urodziłem się taki jaki jestem? Nie chcę żyć w ciągłym strachu, że ktoś się dowie, chciałbym żyć NORMALNIE JAK KAŻDY ale nie jest mi to dane w tym kraju, w tych czasach, w tym życiu. Wasze "rozumiem" możecie o kant dupy rozbić, w dupie byliście gówno widzieliście.
Męczy mnie już odpowiadanie "sorry, nic z tego nie będzie" im dalej w to brnę tym więcej domysłów. O ironio! Ratują mnie stereotypy.
Uciec jak najdalej, ale co ucieczka załatwi? A ja czasami chcę aby ktoś ze mną tylko pogadał, to wszystko, ale ja jak zwykle wymagam od życia zbyt wiele.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez zaqzax 15 sie 2010, 11:40
jak zwykle od rana ten stan nie do wytrzymania, boje sie kazdego kolejnego dnia cierpienia, kazdej godziny,
chce juz to skonczyc ale nie potrafie, staram sie robic cokolwiek na siłe, wyjsc na rower tak jak wczoraj i przedwczoraj
ale to nic nie daje bo moj mozg automatycznie sie dobija. Ratunku ;(( po lekach nie potrafie nawet płakać, jest trudniej, bo czuje przerazajaca pustke i lęk, nie moge sie tak meczyc. Chciałbym miec w takim czasie kogos kto byłby niemal codziennie przy mnie, do kogo moglbym sie przytulic i wyplakac a wiem ze nikogo takiego nie bedzie, umieram w pustce.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez wovacuum 15 sie 2010, 12:09
zaqzax, zaglàdam tu zadko,ale poruszyla mnie Twoja historia dlatego piszè.Wydaje mi siè ,ze poprzedni rozmowcy majà racjè co do leczenia farmakologicznego-przy Twoim obecnym stanie lek ktory bierzesz- jest calkowicie nietrafiony.Mam pytanie:czy leczyles siè juz neuroleptykami??
wovacuum

przez zaqzax 15 sie 2010, 12:33
wovacuum napisał(a):zaqzax, zaglàdam tu zadko,ale poruszyla mnie Twoja historia dlatego piszè.Wydaje mi siè ,ze poprzedni rozmowcy majà racjè co do leczenia farmakologicznego-przy Twoim obecnym stanie lek ktory bierzesz- jest calkowicie nietrafiony.Mam pytanie:czy leczyles siè juz neuroleptykami??

neuroleptykow raczej nie probowalem, od 3 dni biore z wlasnej reki dodatkowo Pernazyne 50mg ktora nic nie daje :/
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez wovacuum 15 sie 2010, 13:28
zaqzax, moze porozmawiaj ze swoim lekarzem wlasnie o jakims dobrym neuroleptyku??mowie o tym,dlatego,ze mi bardzo pomogl-naprawdè.Lekarze w Polsce dosyc specyficznie podchodzà do leczenia neuroleptykami zaburzen depresyjnych i lèkowych,ale warto pogadac i trochè nakierowac doktorka ;) zapytaj o fluanxol.
wovacuum

przez miniSD 15 sie 2010, 14:52
Chyba każdemu przeszkadzam, usunę się... w cień i będzie spokój.
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez Zenonek 15 sie 2010, 17:26
zaqzax napisał(a):
wovacuum napisał(a):zaqzax, zaglàdam tu zadko,ale poruszyla mnie Twoja historia dlatego piszè.Wydaje mi siè ,ze poprzedni rozmowcy majà racjè co do leczenia farmakologicznego-przy Twoim obecnym stanie lek ktory bierzesz- jest calkowicie nietrafiony.Mam pytanie:czy leczyles siè juz neuroleptykami??

neuroleptykow raczej nie probowalem, od 3 dni biore z wlasnej reki dodatkowo Pernazyne 50mg ktora nic nie daje :/

Jezeli chodzi o Pernazyne to dolacza sie ja do kuracji antyenerwicowe i antydepresyjnej (pisal o tym Prof. Puzynski), ale dawka 50 mg to zadna dawka chyba, ze ktos wazy 40-50 kg. 100 mg to taka przecietna dawka na nerwico-depresje i obsesje.

W profilu działania leki te wykazują równie działanie przeciwdepresyjne.

* chlorprotiksen
* klopentiksol
* flupentiksol
* tiotiksen

przez zaqzax 15 sie 2010, 20:28
jutro mam sprobowac Fluanxol bo zaproponowalem to psychiatrze - przez telefon,
no i zobaczymy, ale watpie by mi pomogl choc mam nadzieje, jedynie benzo mi pomagaja
bo dzis wzialem Afobamu 0,5mg i chociaz czuje sie wyciszony i spokojny, nie mam tego wielkiego
depresyjnego ciezaru na glowie.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg