"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

przez isabella_28 03 sie 2010, 21:28
Czy moze mi ktos odpowiedziec na pytanie dlaczego mam tragiczny nastroj caly ranek i do godz popoludniowych;(? Od 4 tygodni czuje bezsens ,beznadzieje zycia,nic mnie nie cieszy,jestem znudzona.Cos mnie tafilo i boje sie ,ze to poczatki czegos okropnego;(
isabella_28

przez love_caffeine 03 sie 2010, 21:42
Myślę, że możemy spróbowac.. Jakoś miałam wrażenie, że wyolbrzymiam swoje problemy, że na pewno inni przyszli z poważnymi sprawami, a ja użalam się nad sobą. Zastanawiam się, czy trafiłam na odpowiednią lekarkę, ale jak pomyślę, że mam przeżywac pierwszą wizyte pierwszy raz...

Chyba złamię dzisiaj obietnicę. :(
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez halenore 03 sie 2010, 22:12
love_caffeine napisał(a):ja mam tak samo, powinnam iśc na staż i przygotowac się do obrony, ale po prostu nie mam siły. Oczywiście stale się tym dręczę i wyrzucam sobie słabośc. Najchętniej wziełęłabym urlop od życia...

3mam kciuki za obronę.
Staż...Hm...Jestem na stażu...Zdałam sobie sprawę,że nie umiem normalnie pracować.Ludzie mnie drażnią,moja praca jest nudna i najchętniej rzuciłabym ten cały STAŻ.Nie jestem w stanie pracować tak mnie nerwicowy shit przycisnął...Ludzie jak wy dajecie sobie radę w pracy???
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TheGrengolada 03 sie 2010, 22:18
Dołączam się do pytania halenore... Jak pomyślę, że muszę wrócić na studia, że tam będą ludzie to... :zonk: :twisted:

przez love_caffeine 03 sie 2010, 22:19
halenore ja też nie wiem jak tyle osób potrafi pracowac. Dla mnie już samo wyjście z domu i załatwienie czegokolwiek jest sukcesem...
(Nie)Dzięki za kciuki, ale coś czuję, że nici z moich planów, bo zagoszczę w szpitalu.. :(
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez Brokuł 03 sie 2010, 23:14
Haleonore,mi lekarz zakładowy powiedział: coraz gorzej,coraz gorzej pracuję, podczas gdy ja okiełzłem i opanowałem
cały temat w pracy .Tak że naprawdę nie wiem od czego zależą wyniki w pracy.Najgorzej z tym zasypianiem.
Nawet po bezsennej nocy na dźwięk budzika jestem uradowany.
Brokuł

przez brokenwing 04 sie 2010, 20:18
Dean, Jezu jak ja doskonale znam ten ból!!! I ta pieprzona przyszłość widziana w najczarniejszych barwach .Okraszona samotnością i bieda .Tez zaprzepaściłem wiele szans .Wszystko zamienia się w ból fizyczny i strach graniczący z przerażeniem .
Strach zasnąć ,przeraża mnie fakt ,że jutro rano się obudzę .
brokenwing

przez Shadowmere 04 sie 2010, 20:19
Powinnam iśc do sklepu zaopatrzyc się w jakies jedzonko na dzis i jutro..ale to tak daleko...boje się i nie chce mi się.
Shadowmere

przez Lubomir 04 sie 2010, 20:52
brokenwing napisał(a):Dean, Jezu jak ja doskonale znam ten ból!!! I ta pieprzona przyszłość widziana w najczarniejszych barwach .Okraszona samotnością i bieda .Tez zaprzepaściłem wiele szans .Wszystko zamienia się w ból fizyczny i strach graniczący z przerażeniem .
Strach zasnąć ,przeraża mnie fakt ,że jutro rano się obudzę .

Myślę, ze jest tyle szans ile trwa nasze życie. Dużo zależy od naszego nastawienia, od nas samych. Wiele razy można się przewracać po drodze ale w końcu dojść do obranego celu. Wiele zależy od nas samych. Myślę, że bez tego żadne leki, terapie nie pomogą. Jest też wiele czynników, na które nie mamy wpływu czasowo lub dożywotnio i z tym trzeba się pogodzić. Starać się odrzucać coś co nas boli, co nam przeszkadza. Szukać pozytywów w życiu oraz pozytywnych ludzi. Przede wszystkim trzeba chcieć coś zmienić. Wyznaczyć sobie jakiś cel. Trzeba starać się wyrzucać ze słownika słowa: "Nie chcę, nie umiem, nie potrafię". Tak ja to widzę w życiu. ;) Pewnie, ze nie raz ma się wszystkiego dość ale właśnie wtedy warto się czasem spotkać z kimś zaufanym, nauczyć się jakoś pozytywnie zagospodarować ten trudny czas.
Ps Widzę, ze tu się OGROMNIE dużo zmieniło od mojej ostatniej wizyty. Ludzie, tematy i klimaty. :D Co niektórych mi nawet brakuje. ;)
You can win if you want
If you want it, you will win
On your way you will see that life is more than fantasy.

przez halenore 04 sie 2010, 21:43
Czytam wasze posty o zachowaniach masochistycznych i stwierdzam,że też to mam.Nie okaleczam się,nie tnę,ale zadaję sobie wyrafinowany ból psychiczny np.:odmawiając sobie przyjemności.Znęcam się nad sobą.Qrwa.

Kilka słów o żalu za zaprzepaszczone szanse: znam to uczucie i wiem,że jest złe.Żal nas nie wyleczy,a jedynie wpędzi w jeszcze większe kłopoty.Prawda jest taka,że wtedy,w momencie podejmowania decyzji nic nie mogliśmy zrobić.I pewnie gdyby dane nam było przeżyć to jeszcze raz,takie same bzdury byśmy poczynili...Ale ciężko zapomnieć o przeszłości...
Natręt Gramatyczny

przez Shadowmere 04 sie 2010, 22:01
masochizm to coś innego niż autoagresja :bezradny: odczuwasz przyjemność seksualną gdy odmawiasz sobie dobrych rzeczy?chyba nie ;)
Shadowmere

przez Lubomir 04 sie 2010, 22:16
halenore napisał(a):Kilka słów o żalu za zaprzepaszczone szanse: znam to uczucie i wiem,że jest złe.Żal nas nie wyleczy,a jedynie wpędzi w jeszcze większe kłopoty.Prawda jest taka,że wtedy,w momencie podejmowania decyzji nic nie mogliśmy zrobić.I pewnie gdyby dane nam było przeżyć to jeszcze raz,takie same bzdury byśmy poczynili...Ale ciężko zapomnieć o przeszłości...

Nawet powiedziałbym, że bardzo ciężko zapomnieć jednak w przeciwieństwie do terapeutów myślę, że jednak odcięcie się od tego co było złe, co źle wspominamy jest najbardziej skuteczną metodą do lepszego życia. Warto również nie popełniać w przyszłości tych samych błędów bo po prostu szkoda czasu i życia.
You can win if you want
If you want it, you will win
On your way you will see that life is more than fantasy.

przez *Monika* 04 sie 2010, 22:21
Nawet powiedziałbym, że bardzo ciężko zapomnieć jednak w przeciwieństwie do terapeutów myślę, że jednak odcięcie się od tego co było złe, co źle wspominamy jest najbardziej skuteczną metodą do lepszego życia. Warto również nie popełniać w przyszłości tych samych błędów bo po prostu szkoda czasu i życia.

Tak, tylko odciąć się........to też trudna sprawa. Przeszłosć nas ukształtowała.
Obrazek
Główny Moderator

przez halenore 04 sie 2010, 22:31
Shadowmere napisał(a):masochizm to coś innego niż autoagresja :bezradny: odczuwasz przyjemność seksualną gdy odmawiasz sobie dobrych rzeczy?chyba nie ;)

Wyszły moje braki w dziedzinie :hide: .Chodziło oczywiście o autoagresję.Shadowmere, piękny avatarek...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg