"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

przez Brokuł 02 sie 2010, 22:08
Dzisiaj byłem zmuszony znów brać leki w sposób dziwaczny.(Mieszanka-dokładanie co pewien czas przybraku snu)
Brokuł

przez lukasz1 03 sie 2010, 12:59
Ta pogoda dziś dobija... przespał bym cały dzień. Z niczym nie mogę sobie poradzić. Nie mam na nic siły, a muszę napisać pracę zaliczeniową na 10 stron. Już sierpień, a zostało mi jeszcze 7 egzaminów (nie chodziłem cały rok na zajęcia i egzaminy, ponieważ nie mogłem wytrzymać w grupie). Tak się boję, że nie dam sobie rady. Załamuję się zamiast wziąć się w garść. Więcej czasu spędzam na myśleniu, co to będzie jak studia zawalę niż na nauce. Nie potrafię... Mój mózg przestaje myśleć, kiedy powinien. Opuszczają mnie siły i dopada coraz większe zwątpienie ehh...

przez TheGrengolada 03 sie 2010, 13:19
lukasz1, mam podobnie, tyle, że ja zdałam wszystkie egzaminy, ale mam dużo lektur na wakacje. Dziennie jestem w stanie przeczytać ze dwie strony każdej z nich. Zastnawiam się nad rzuceniem studiów, totalnie mnie przestały interesować, ale iść do pracy też nie jestem w stanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lukasz1 03 sie 2010, 13:30
Ja akurat lubię czytać i czytam sporo każdego dnia (jak mam czas, lub nie mam siły na nic innego). Ale jeżeli chodzi o pisanie prac... Na tematy, które mnie interesowały już ciężko mi szło. A teraz mam temat, który jest dla mnie bardzo trudny i mam bardzo mało źródeł do jego napisania. Ale zrezygnować ze studiów, jeżeli już w marcu przyszłego roku mogę je skończyć całkowicie? To tylko dwu letnie studia. Żebym chociaż zaliczył ten rok, to na ostatnim zrobił bym wszystko, żeby usiedzieć na wykładach i zdać wszystko jak najszybciej. To jest tak niewiele, a zarazem wręcz nie możliwe do wykonania w moim przypadku.

przez love_caffeine 03 sie 2010, 13:44
The Grengolada lukasz1 ja mam tak samo, powinnam iśc na staż i przygotowac się do obrony, ale po prostu nie mam siły. Oczywiście stale się tym dręczę i wyrzucam sobie słabośc. Najchętniej wziełęłabym urlop od życia..

Jeszcze jestem roztrzęsiona po psychoterapii, najchętniej bym sobie coś zrobiła, ale obiecałam komuś, że nie będę się bawic ostrymi przedmiotami, ech.. :(
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez TheGrengolada 03 sie 2010, 14:47
love_caffeine, rozumiem Cię, ważne, że zaczęłaś psychoterapię, chociaż momentami nie jest łatwo. Po pierwszej wizycie i ja byłam kłębkiem nerwów.

przez *Monika* 03 sie 2010, 15:40
love_caffeine, od jakiego czasu chodzisz na psychoterapię? Dlaczego jesteś roztrzesiona?

TheGrengolada, POmaga Tobie terapia?
Obrazek
Główny Moderator

przez Helvetti 03 sie 2010, 15:56
Jezu, oni chcą mnie wysłać do ośrodka... ryczec mi sie chce jak o tym myśle
got a date with suicide.

przez TheGrengolada 03 sie 2010, 16:53
Monika1974, myślę, że jeszcze trochę za krótko się spotykam z moją terapeutką, żeby była jakaś znacząca i trwała poprawa, ale trochę rzeczy te spotkania mi już uświadomiły. W każdym razie dają mi one pewną ulgę, poznaję moją sytuację, potrzeby emocjonalne i staram się wyjaśnić moje zachowania, póki co nie umiem jeszcze ze sobą radzić sobie, ale wierzę, że będzie lepiej.

przez *Monika* 03 sie 2010, 16:58
TheGrengolada, A od kiedy się z nią spotykasz? Ja od 9-ciu miesięcy.
Obrazek
Główny Moderator

przez TheGrengolada 03 sie 2010, 17:13
Monika1974, od końca czerwca, czyli trochę ponad miesiąc.

przez *Monika* 03 sie 2010, 17:17
TheGrengolada, To rzeczywiscie troche krotko. Wytrwaj w terapii jak najdłużej. Każdy ma swój czas w drodze do zdrowienia. Jest ciężko, są chwile zwątpienia, ale czegoś trzeba się trzymać i wierzyc,że się uda.
Obrazek
Główny Moderator

przez love_caffeine 03 sie 2010, 17:40
To była moja pierwsza wizyta. Jak babka zaczęła spotkanie od: jak mogę Pani pomóc, miałam ochotę zwiac z gabinetu. Później te chwile milczenia w których gapimy się na siebie, a ja nie wiem co powiedziec, brr...Sporo rzeczy sobie uświadomiłam, zauważyłam jak chore mam podejście do siebie, traktuję siebie jak najgorszego wroga.. Teraz na spotkania mam chodzic z rodzinka.

Trochę sobie popłakałam, jednak nie jestem automatem bez uczuc jak myślałam.
...I'll be there as soon as I can, but I'm busy mending broken pieces of the life I had before...
...There's nowhere left to hide, in no one to confide, the truth burns deep inside and will never die...

przez *Monika* 03 sie 2010, 20:42
love_caffeine, wszystko się poukłada, tylko musisz zaczac się otwierać, tego z czasem się nauczysz. I nie rezygnuj z terapii.
Będziesz chodziła z rodziną na sesje?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg