"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA" - czyli muszę się komuś wyżalić!!!!!

przez Rymek 01 gru 2008, 16:11
Dlaczego nikt mi nie chce pomóc? Ja naprawdę proszę o pomoc... Mam 15 lat, a miałam tyle prób samobójczych, że nawet nie umiem ich zliczyć. Dzisiaj znowuż chcę to zrobić...
Powodów jest kilka:
1. Po prostu nie widzę sensu, by wstawać każdego dni rano i robić w kółko te same rzeczy.
2. W październiku byłam w szkole tylko tydzień, ale mama pisała mi usprawiedliwienia. Tata nic o tym nie wie. I dzięki temu mam takie zaległości... dzisiaj przyszłam do szkoły i z mety dostałam 3 jedynki.
3. Moja mama znów się napiła, a jak tata wróci to znów będzie ją bił. To raczej mnie nie obchodzi, bo niby czemu..?
Ale najbardziej mnie denerwuje, gdy ktoś do mnie mówi: "nie przejmuj się..., Jak to po co wstawać?"
Więc proszę was nie piszcie tego...
Obrazek
ガンスリンガー·ガール
ヘンリエッタ

przez Gosiulka 01 gru 2008, 18:10
Rymek, kurcze jakbym widziała siebie sprzed kilkunastu lat wstecz Tak samo jak tobie mama pisała mi usprawiedliwienia ze szkoły przez to miałam spore zaległości Mama od zawsze alkoholiczka tata ją bił za to że piła ale ja zawsze stawałam po jej stronie broniłam jej ale czasami się nie udawało :cry: tym bardziej że póżniej poszłam do szkoły z internatem i wracałam do domu tylko na weekend i nie wiedziałam co dzieje się w tym czasie w domu :?
Z tym wstawaniem rano musisz sam znależć sens Piszesz że masz zaległości w szkole może jednak zacząć na nowo o to walczyć Postarać się o lepsze oceny pokazać je mamie która potrzebuje pomocy (wiesz przecież o tym ;) ) może by się ucieszyła z twoich wyników w nauce Byłeś kiedyś z tymi problemami u psychologa może warto byłoby pójść Nie powinno tak być że 15-o latek marzy już o śmierci :? Trzymaj się cieplutko i nie daj się ;)
Przyjaciel forum

przez Jola27 01 gru 2008, 19:23
dobry Boze Gosiulka twoja wypowiec jest typowa osoby wspoluzaleznionej
Rymek ty masz zajac sie soba a nie toksycznymi rodzicami wiem ze ich kochasz i jest ci cieszko ale oni niszcza nie tylko siebie ale i ciebie jezeli naprawde chcesz pomoc sobie i im to jedyny mondry ruch ic do AA oni pomoga i tobie i rodzicom tam uzyskasz pomoc psychologow i psychjatry bo tam jest osrodek dla dzieci rodzicow pijacych a nazywa to sie wspoluzaleznieniem i wiem ze to cie dziwi ale ty jestes dzieckiem wspoluzaleznionym
pamietaj tylko tak pomozesz im i sobie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gosiulka 01 gru 2008, 19:32
Jola27, myślisz że moje dzieciństwo też miało na to wpływ ???
Przyjaciel forum

przez Jola27 01 gru 2008, 20:42
Gosiulka i to bardzo duzo nauczyli cie troszczyc sie o pijakow i ty czujesz sie odpowiedzialna zato ze twoi bliscy pija
TY NIE PONOSISZ ODPOWIEDZIALNOSCI ZA PIJAKOW ty jestes odpowiedzialna za siebie i dzieci [do ich pelnoletnosci]

przez Lariana 01 gru 2008, 21:09
Jola27 nie wiem czy to jest takie proste wysłać rodziców do AA .. Łatwiej jest się zapijać niż poszukać pomocy .To jest nałóg wiesz o tym ,ale oni widać nie są tak silni by widzieć że coś nie gra..
Kolejny nie fajny dzień :( Apropos picia.. Wyjęczam się tu i jakoś mi nie przechodzi.. heh
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez scrat 01 gru 2008, 23:34
Rymek napisał(a):Dlaczego nikt mi nie chce pomóc? Ja naprawdę proszę o pomoc... Mam 15 lat, a miałam tyle prób samobójczych, że nawet nie umiem ich zliczyć. Dzisiaj znowuż chcę to zrobić...

Byłaś u lekarza?

1. Po prostu nie widzę sensu, by wstawać każdego dni rano i robić w kółko te same rzeczy.

Depresja.

2. W październiku byłam w szkole tylko tydzień, ale mama pisała mi usprawiedliwienia. Tata nic o tym nie wie. I dzięki temu mam takie zaległości... dzisiaj przyszłam do szkoły i z mety dostałam 3 jedynki.

To żaden powód, szkoła minie szybciej niż później i w twojej pamięci nie zostanie najmniejszy ślad po tych pałach.

3. Moja mama znów się napiła, a jak tata wróci to znów będzie ją bił. To raczej mnie nie obchodzi, bo niby czemu..?

To trudne, ale musisz się od tego spróbować jakoś odciąć. Wychodzić gdzieś jak są takie sytuacje...

Ale najbardziej mnie denerwuje, gdy ktoś do mnie mówi: "nie przejmuj się..., Jak to po co wstawać?"

Bo ci ludzie nie rozumieją depresji. Że czasami wstanie z łóżka rano może być nadludzkim wysiłkiem bo zwyczajnie nie ma po co i nie chce się żyć. My rozumiemy...
Przyjaciel forum

przez Jola27 02 gru 2008, 11:02
Lariana nie chodzilo mi oto zeby on zglaszal rodzicow tylko pomogl sobie bo w kazdym AA miesci sie alkan i tam pomagaja dzieciom rodzin pijacych i wlasnie tam on uzyska prawdziwa pomoc w alkanie nikt go nie wysmieje ani nie zlekcewazy a problem jest duzy za duzy jak na 15latka jak nie otrzyma fachowej pomocy to sam tego nie udzwignie i wkoncu popelni samobujstwo skoro nam doroslym jest tak ciezko to jak ma sobie sam poradzic tak mlody czlowiek

przez Rymek 02 gru 2008, 17:28
scrat, Nie, nie byłam u lekarza.

Naprawdę, ja się jakoś za bardzo nie przejmuje tym , że moja mama pije, tylko mam takie głupie uczucie jak wracam do domu, że znowuż się to zacznie. A jest w tym coś dziwnego po tych paru latach nauczyłam się nawet takiej obserwacji, że nawet u obcych ludzi po zachowaniu umiem stwierdzić, czy dana osoba piła, nawet jeśli inni ludzie jeszcze tego nie zauważyli.
Obrazek
ガンスリンガー·ガール
ヘンリエッタ

przez Kaja007 02 gru 2008, 18:01
Ja mam od kilku dni okropne koszmary, budzę się przerażona, zlana potem i wykończona po nocy. To jest już nie do wytrzymania... Na dodatek znowu czuję, że przychodzi dla mnie gorszy czas, dół. Zapomniałam jeszcze dodać, że jestem taka podenerwowana, spięta, zestresowana... czy te leki w ogóle pomagają? Ja mam wrażenie że ciągle stoję w miejscu i krążę w kółko... szkoda gadać :cry:
"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart
A czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart
I zapominać chcę tak często jak się da
Że nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart"

przez Lariana 02 gru 2008, 19:04
Rodzina nie rozumie na czym polega depresja. Matka zamieszała ,tak się mocno wkurzyłam ,że naprawdę..
Mogę mówić ,żeby się w to nie mieszała to ona pomieszała. Musiałam sie wydrzeć i ma to naprawić niby...
Moje życie przypomina ostatnio trochę teraz scenę z dnia świra ,gdy matka mówi żeby synek zupkę zjadł.. Nawet ten sam tekst eh..
Żałuje że jej powiedziałam ,ona myśli że moje zycie i obawy związane są tylko ze szkołą .Mówiłam jej żeby się nie mieszała bo tylko pogorszy to jej nadmierna troska /cenzura/ musi zamieszać..
Jak nie dostanę się na studia to koniec .
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez Rymek 02 gru 2008, 22:34
Albo mi się wydaje, albo naprawdę z dnia na dzień jest ze mną gorzej... Przed chwilą tak mi się żyć odechciało, że wzięłam żyletkę i... ciach. No ale oczywiście się nie udało, a teraz jest mi tak słabo, że kręci mi się w głowie... :-|
Obrazek
ガンスリンガー·ガール
ヘンリエッタ

przez MOCca 02 gru 2008, 22:48
... przeczytałam i zrobiło mi się smutno, pewnie inni zastanawiają się jak można pomóc osobie w takim stanie. Rymek, ja widzę, jeśli mogę nazwać to apelem, bo sama się czasami łapię takiej formy ochrony przed niewykonanymi przez nas zadaniami, przed lękiem o przyszłość i takie tam inne egzystencjonalne rozterki. Odejść nie jest łatwo, cierpieć można ciągle i można też przyzwyczaić się do tego uczucia, ale można też podjąć kiedyś walkę o siebie i o zmniejszenie tych złych, nakręcających nas autodestruktywnych myśli, wiem o tym...
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Pchła 07 gru 2008, 23:33
Znowu nawaliłam, jutro mam kolokwium i nic nie umiem, bo nie miałam siły się uczyć... W końcu mnie wywalą ze studiów. W zeszłym roku sama zrezygnowałam, a teraz, kiedy naprawdę nie chcę się poddawać, nic mi się nie udaje, nic nie zapamiętuję, wszystko dookoła mnie dobija. Znowu oddam pustą kartkę i najem się wstydu.

Sortuj wg