"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "JĘCZARNIA" - czyli muszę się komuś wyżalić!!!!!

przez namiestnik 29 wrz 2008, 23:21
Oj ja kiedyś też przechodziłem takie chwile, że już nie chciałem. Ale mi przeszło. Trzeba żyć. Nie znamy przyszłości, kończąc ze sobą nie wiemy co też mogłoby nam się przydarzyć. A może coś na co warto czekać - nawet jeżeli aktualnie nasze życie nie wygląda na sensowne. Dlatego też tak bardzo przejąłem się tym co pisałaś. Nie warto odbierać sobie życia. Nie wiesz co będzie za miesiąc a co dopiero za rok czy wiele lat. Nawet jeżeli jest źle to trzeba iść do przodu. Nawet jeżeli jedynie możemy w pewnych dniach tylko wegetować.

Pytasz co u mnie. Cóż. Może i nie będę odkrywczy - ale mam taką depresję, że tak naprawdę to każdego dnia zmuszam się by cokolwiek zrobić. Moje życie zupełnie się rozsypało. Staram się jednak iść jakoś do przodu i nie dawać po sobie poznać, że jest tak bardzo źle.

przez buuuu 30 wrz 2008, 10:47
Ja mam to samo. Od jak dawna masz depresję? ja mam od około 6 lat :(
A co do tego co wcześniej pisałeś to ja nie potrafię myśleć pozytywnie, wątpię że wydarzy się w moim życiu coś na co warto czekać. Nie wiem co by ci tu powiedzieć żeby poprawić humorek, lepiej już nic nie piszę, bo do optymistki mi daleko więc jak już to mogę cię jeszcze bardziej zdołować.

przez namiestnik 30 wrz 2008, 14:07
Od kiedy.... Trudno odpowiedzieć. Dwa lata temu miałem straszną traumę. Coś co było dla mnie gorsze od śmierci. 15 lat temu znowu w szkole miałem takie jazdy, że się też zacząłem poddawać. To chyba mnie już na zawsze skrzywdziło. Stałem się depresyjny - choć jeszcze wiele lat radziłem sobie. Po tym 2 lata temu wcale już sobie nie radzę.

Tak patrząc po sobie to ja mam i PTSD - ale takie jak by podwójne. Pierwsze malutkie, a potem jak świat mi się zawalił to takie potężne. Depresja jest z tym też mocno związana. Natrętne myśli o tym co było.

Z drugiej strony potrafię się czymś ucieszyć. Coś potrafi mi zrobić przyjemność. Potrafię też mocno udawać. A może poprostu żyć mimo to. W każdym razie większość ludzi patrząc na mnie nie zdaje sobie sprawy, że cokolwiek mi jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez whisper 30 wrz 2008, 14:44
namiestnik napisał(a):Z drugiej strony potrafię się czymś ucieszyć. Coś potrafi mi zrobić przyjemność. Potrafię też mocno udawać. A może poprostu żyć mimo to. W każdym razie większość ludzi patrząc na mnie nie zdaje sobie sprawy, że cokolwiek mi jest.

namiestnik, doskonalę Cię rozumiem - też potrafię dobrze grać, a raczej potrafiłam, bo teraz gdy to robię nie mogę znieść obrzydzenia do własnej osoby. Wiele osób myśli, że wszystko ze mną w porządku, podczas kiedy tak naprawdę niebo wali mi się na głowę. Drogo mnie kosztuje robienie takiego wrażenia na innych.
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez buuuu 30 wrz 2008, 15:37
A ile masz lat?
Ja też mam traumę z czasów dzieciństwa ale nie chcę o tym gadać nikomu, a potem z czasów szkoły niestety..pierwsze objawy depresji miałam w wieku 15 czy 16 lat. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, że mam tak żyć jeszcze przez powiedzmy 5 czy 10 lat. Nie dam rady!
Powiedz mi jeszcze czy byłeś może kiedyś u psychologa czy psychiatry?

przez namiestnik 30 wrz 2008, 16:30
buuu kiedyś dawno nie było tak źle. Żyłem, funkcjonowałem - choć nie mogłem się pogodzić z tym jak było. Od niecałych dwóch lat jest dużo gorzej. Od tego też czasu mam kontakt i z psychologiem i z psychiatrą.

Tekla - naprawdę nie przejmuj się. To tylko praca - tylko dorywczo. Więc nawet jakby to nie będzie tragedii.

przez depresyjny86 30 wrz 2008, 17:11
:( :( Dzis jż jest tragicznie dusze się cały czas i to bardzo mocnoi nie wiem co z robić,tak strasznie się boje zeumre...j ni chce umierać..........Boje sie bardzo!!!!!!:(jutro mam robić to ekg zrobie jak dozyje bo to wcale nie jest takie oczywiste. :( :( :( Blagam Was pomódlcie sie za mnie jak ktoś jest wierzący............ :cry: :cry: ja juztego nie wytrzymam!!!!!!!:(...........ciągle dusi i dusi i coraz ardziej.......i tak od początk dnia.........sorry że literki trace ale mam aż taki lęk............ja nie chce umierac...............
:)

przez buuuu 30 wrz 2008, 17:59
nie bój się nie umrzesz boroczku! nie wiem co ci powiedzieć.. jak chcesz to się pomodlę za ciebie ok? 3maj się

---- EDIT ----

Ja nie pójdę do lekarza bo porostu nie mogę, peszek co nie?

przez Ridllic 01 paź 2008, 04:42
Niestety CN jako Twój kolega muszę Ci zakomunikować że każdy z nas umrze lecz jest tez dobra wiadomość że jeszcze wpisdu czasu się będziemy musieli pomęczyć tak jak Ci pisałem nic Ci nie wyjdzie nerwica robi swoje z ciałem też nie tylko z umysłem jak tylko będziesz już po daj znać jak szybko po tym jak doktor powiedział ze wszystko ok minęło i jak się dziś czujesz ?

Ps.czuje sie świetnie ale spać nie mogę cuś :(
Ridllic

przez Lariana 01 paź 2008, 16:03
Tkwie tu zamiast się ruszyć do nauki. Jeszcze kurs i znowu siedzenie i zmęczenie. Wykańcza mnie wszystko ,ciągle mam wrażenie jakby był koniec tygodnia..
Mogłabym siedzieć cały dzień i słuchać muzyki. I tak na nic innego nie mam pomysłu. Czasem się zmuszę żeby wgapiać wzrok w książki .Mam ochotę spać ,albo leżeć ze słuchawkami na uszach
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez namiestnik 01 paź 2008, 18:16
Jaki cykl Polina? Będziesz robić coś niemiłego?

przez namiestnik 02 paź 2008, 23:36
Co?
:shock:

Nie rób sobie co Tobie niemiłe! :)

przez depresyjny86 03 paź 2008, 00:34
Kurde a ja dzisiaj studia......jak nie będe zachowywał się normalnie sród ludzi to nie wiem co zrobie....tzn.jeżeli będe siebał ludzi to się załamie...a najgorzej będzie jak ktoś zacznie mnie obrażać.......to juz wtedy będe poxanaxowany i wróce do domu na haju:(
:)

przez Duran84 03 paź 2008, 10:41
Boję się... Boję się... Boję się... Nie wiem czego, ale się boję jak diabli... :(

Dzisiaj od rana mam dzień do dupy... Cała noc nieprzespana... I przepłakana... A moje szczęście daleko... I być może nigdy go nie spotkam... Ja tak nie chcę... Ja mam już dosyć tego wszystkiego...
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

Sortuj wg