"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Sorrow 20 kwi 2008, 23:38
Zagubiony148 napisał(a):
Sorrow napisał(a):Moja mama popadła w straszne długi i teraz będę musiał z nią jechać za granicę pracować

Może jest jakaś alternatywa, Sorrow? Może nie musicie opuszczać kraju?

Nie, chyba, że w Polsce można po maturze zarobić 3000+ na miesiąc.

Zagubiony148 napisał(a):
Sorrow napisał(a):Mnie martwią warunki pobytu tam, bezpieczeństwo, no i najważniejsze - jakiś komputer i dostęp do netu.

Teraz net wszędzie jest ;)

Nom, zauważyłem. Właśnie przeczytałem, że Anglicy to jaskiniowcy - oni jeszcze mają limity ściągania - 3 giga na miesiąc. Żałosne :roll: .

przez poetka30 21 kwi 2008, 02:10
babcia ela jak widze to raczej ty dzierzysz palme pierwszeństwa jesli chodzi o szeroka wiedze psychologiczna i psychiatryczna ,bo jak czytam twoje posty to z reguly sa pouczajace do bolu.To widzocznie wszyscy sa pierd...bo nieraz slysze jak ktos sam do siebie szepta albo i poklina o i to nawet nagminnie to widze bynajmniej nie na odziale psychiatrii ale w naszym kiochanym zusie.ile tam jest choooorych ludzi .A moze to wlasnie ty jestes zadufana w sobie bo latwosc z jaka przychodzi ci ostra krytyka naprawde na to wskazuje .jakbym uwazala ze jestem naj to cale to forum milabym gleboko w powazaniu .i jaka to trafna refleksja ze nie szanuje ludzi,no prosze jak mozna szybko ocenic kogos nie znjac go wogole .dla twojej informacji jestem po psychologii ,3 lata pracowalam na grupie.to ze sama mam problemy to wiem bo choroba nie wybiera .ludzie ktorzy mnie znaja i szukaja umnie sparcia nie uwazaja jakobym ich nie szanowala,a to ze szewc nie umie naprawic swoich butów to jeszcze nie powód zeby mu na nie pluc .dziekuje za wsparcie.
to ja poetka zachęcam wszystkich zebyście uprawiali śmiechoterapie...i kupcie sobie psa i leczcie się ,bo warto...

przez szatz 21 kwi 2008, 16:43
babcia ela,poetka30 kobiety nie warto się ścierać.Każda z Was ma inne doświadczenia i poglądy.W głównej sprawie jesteście zgodne,więc nie ma sensu się obrażać.Trzeba jednak przyznać poetka30,że jak na Twoje wykształcenie i doświadczenie z chorobą masz trochę dziwny stosunek do ludzi z forum.babcia ela robi dobrą robotę i wcale nie uważa się za wszystkowiedzącą.Miłego dnia dziewczyny :smile:
jeszcze będzie normalnie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zimbabwe 21 kwi 2008, 17:00
Przeziębiłam się, i ręka boli - pewnie będzie padać. Chwyciły mnie myśli że jestem nieudacznikiem.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez merkia 21 kwi 2008, 19:04
zimbabwe napisał(a):Przeziębiłam się, i ręka boli - pewnie będzie padać. Chwyciły mnie myśli że jestem nieudacznikiem.

czemu tak sądzisz? ...

u mnie nie najgorzej..ale ... ale . jak zwykle. o losie. o ja nieszczesna .. xD
eh. nudzę się sama sobą i ludźmi i wszystkim...prowadzenie rozmowy sprawia mi trudnosc. nie wiem o co kaman. jak zapomnęto jest git , cud, miod i orzeszki. i najgorsze te poranki, to wstawanie. ale coz zrobic. wstaje, ubieram sie i wio. toczyc ten kamien xD tyle ze jak syzyf to ja na tyle uparta nie jestem.. chyba...a może ?

boję się, że nie zrealizuje obranych celów. eh. i wybiegam za bardzo w przyszlosc nie widząc optymistycznego zakonczenia...

to takie posumowanie z dzisiejszego dnia :) no, konczę.
pozdrawiam usmiechem, mimo wszystko.

przez zimbabwe 21 kwi 2008, 20:18
Bo jak tak popatrzę jak inni w moim wieku sobie radzą w życiu... Jakie mają plany i możliwości... A ja nic, zero planów co do przyszłości, a możliwości przez chorobę ciała mam mocno ograniczone - zostaje mi tylko praca w biurach a i to nie zawsze i nie wszędzie. A kiedy tak patrzę i słucham że mają już ludziska w moim wieku mieszkania i zarabiają i w ogóle - to sobie myślę że jestem nieudacznikiem. Kiedyś chciałam być nauczycielką bo jak pomagam komuś w nauce to super ten ktoś zapamiętuje, ale 1. widzę jak nauczyciele świrują potem 2. mam gardło zryte przez astmę i alergię 3. jak nauczycielem może być ktoś, kto ma problemy sam ze sobą? Wcześniej chciałam iść na medycynę, ale powstrzymały mnie finanse. Nie widzę dla siebie żadnych perspektyw.

przez depresyjny86 21 kwi 2008, 22:42
Ja też myśle że jestem nieudacznikiem.Ludzie w moim wieku pracują,zarabiają pieniądze mają dziewczyny,żony nawet dzieci.....ehhh a ja nie mam niczego.........i nie widze dla siebie żadnych perspektyw. :cry:
:)

przez Zagubiona=> 22 kwi 2008, 08:36
człowiek nerwica sadzę że jak na razie to nie masz czym się przejmować,jesteś dwa lata starszy ode mnie,czyli masz 21 lat :P W takim wieku to się studiuje i "imprezuje".A na dzieci i żonę to jeszcze przyjdzie czas :mrgreen: Nie przejmuj sie tym aż tak bardzo (wiem to trudne,SAMOTNOŚC), ale im mniej będziesz o tym myślał, tym większe prawdopodobieństwo, że odnajdziesz miłość swojego życia. Ona ponoć przychodzi wówczas kiedy najmniej sie jej spodziewamy ;)
Pozdrawiam cieplutko.
Zagubiona=>

przez merkia 22 kwi 2008, 09:09
zimbabwe, jesteśmy rówieśniczkami ! :) dzisiaj zostałam w domu. ale nie chcę zmarnować dnia...bardzo nie chcę... . :? zaraz stąd zmykam i zrobię ze sobą porządek. a propos choroby...wiem, że my, nerwicowcy, nie lubimy takich tekstów, ale...
moja najlepsza koleżanka w klasie jest niepelnosprawna dziewczyna.na wozku. do tego ma bardzo slaby wzrok. ale nie uwierzycie ile ma w sobie sily. w pelni zaakceptowala to jaka jest, jaka się urodzila. to niesamowite. jest geniuszem matematycznym i fizycznym,a do wszystkiego doszla ciezka pracą. wstaje bladym switem, uczy się niemieckiego lub wloskiego, bo wg niej nie ma sensu marnowanie czasu na sen.
jej poczucie humoru przewyższa resztę tych ponuraków w klasie.
nie potrzebuje pomocy, radzi sobie znakomicie. czasami jak sobie pomysle o moich problemach, to jest mi wstyd... bardzo wstyd.

mhm...a czemu mi jest wszystko tak obojętne ? dotyczy się większości życia. i to nie jest takie "luzackie"...
Uciekam od prowadzenia rozmów, bo przy wszystkich jakoś dziwacznie się czuję...walczę z tym i zagajam do innych b często, ale to uczucie nie chce się ode mnie odczepić ! ! co o tym sądzicie? sądzicie coś ?
z resztą da się toczyć walkę . tak mi się przynajmniej wydaje. :roll:

przez zimbabwe 22 kwi 2008, 10:17
Właśnie, merkia, jest mi wstyd, inni niewidomi, głuchoniemi, na wózkach a ja tylko alergia i astma i fizycznie to tyle... I z niczym sobie nie radzę. Jestem niby to dobra z humanistycznych... Ale co komu po humaniście... Byłam kiedyś świetna z biologii (poniekąd nadal jestem), ale nauczycielkę mam durną którą obchodzi tylko to co jest w podręczniku i tyle, obrzydza mi ten przedmiot. Lubię się uczyć, ale nie tego co jest w szkole, jestem ciekawa świata i tyle. Ehhh, ale co komu po kimś takim jak ja. Znowu mam myśli że jestem słabym osobnikiem który powinien wymrzeć żeby gatunek ludzki był zdrowy.

przez Zagubiona=> 22 kwi 2008, 10:24
merkia napisał(a):Uciekam od prowadzenia rozmów, bo przy wszystkich jakoś dziwacznie się czuję...walczę z tym i zagajam do innych b często, ale to uczucie nie chce się ode mnie odczepić ! ! co o tym sądzicie? sądzicie coś ?

To bardzo dobrze,że próbujesz.Ja też zaczęłam z tym "walczyć". Wczoraj wracając ze szkoły w autobusie siadła ze mną koleżanka z gimnazjum,z którą nigdy nie miałam jakiegoś wielkiego kontaktu...myślałam,że znowu będę siedziała i się nie odzywała.Ale jakoś poszło :D Rozmawiałam z nią przez całą drogę,a to jakieś 20 minut :mrgreen: Warto probować.

merkia napisał(a):moja najlepsza koleżanka w klasie jest niepelnosprawna dziewczyna.na wozku. do tego ma bardzo slaby wzrok. ale nie uwierzycie ile ma w sobie sily. w pelni zaakceptowala to jaka jest, jaka się urodzila. to niesamowite. jest geniuszem matematycznym i fizycznym,a do wszystkiego doszla ciezka pracą. wstaje bladym switem, uczy się niemieckiego lub wloskiego, bo wg niej nie ma sensu marnowanie czasu na sen.

Tylko pozazdrościć woli walki!! Czasami zastanawia mnie to,że ludzie którzy napotykają jakieś fizyczne przeszkody,wydawałoby się niedoprzeskoczenia,mają więcej wiary i siły do walki z codziennością.
Zagubiona=>

przez zimbabwe 22 kwi 2008, 10:30
Właśnie... Mają siłę... Ja nie.

przez Zagubiona=> 22 kwi 2008, 10:32
zimbabwe Masz,tylko pewnie się gdzieś zapodziała ;)
Zagubiona=>

przez zimbabwe 22 kwi 2008, 10:35
Może i mam... Kiedyś pamiętam jak opowiadałam lekarzowi o postępach w moim leczeniu, to skomentował to tak "Żeby tak wszyscy astmatycy byli jak pani". Więc może mam tą siłę, faktycznie. Ale zduszoną przez to co mi wciskała do głowy przez lata rodzina.

Sortuj wg