"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez K. 02 lut 2008, 23:18
Brunhilda napisał(a):Czy to my mamy władzę nad swoją psychiką, czy ona nad nami?

Wiem, że to trudne do zrozumienia, ale to my mamy nad nią władzę.
Tylko nie zawsze potrafimy to wykorzystywać, ale to już rzecz ludzka.

Kaja007, co ma być to będzie. Nie zadręczaj się tym, że masz mało czasu, bo teraz jest taki okres, w którym każdemu kto się uczy i jest ambitny jego brakuje. Jednak zawsze możesz spróbować nauczyć się czegoś, nie odpuszczaj tak łatwo !

Mimo to, pamiętaj, że na nauce świat się nie kończy.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez xCarmen 03 lut 2008, 00:41
Kaja007 napisał(a):Dobija mnie minimum czasu (właściwie nie mam go wcale) i maximum nauki... nie mam siły, żeby się za coś zabrać

wazne zeby zaczac... a jesli naprawde jests w zlej kondycji to sie nie zmuszaj tylko zrob tyle na ileCie stac .. ale cos zrob przynajmniej bedziesz miala swiadomosc ze nie bylas bezczynna

a ja musze pojeczec...< dziki jek> bo jestem sama i ciezko mi, przed chwila doslownie odwiozlam ciotke do jej rodzicow bo po poteznej klotni sie wyprowadzila od wujka ... :? szok .... zle sie czuje z tego powodu .. widac ze zaplakan wsiadala do auta :( to mi humor doszczetnie rozbilo...
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez daniel_chicago 03 lut 2008, 03:33
nie mogę już wytrzymać tej depresji, moje życie od jakiegoś czasu to męka... odkąd odstawiłem pierdolone SSRI które na gówno jadłem przez tyle lat... pieprzona pani doktor która nie ma pojęcia o leczeniu młodych ludzi, najchętniej bym jej mordę obił za to że mnie trzymała na tym gównie przez tak długo.... zaburzenia serca i depresja.... a zanim zatrzymałem kurację miałem tylko lęki.... /cenzura/
trzeba przetrwać zimę żeby móc poczuć wiosnę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 03 lut 2008, 19:19
mCIH napisał(a):Ja się dzisiaj pociąłem czym bardzo skrzywdziłem rodziców. Jeszcze bardziej są smutni.Sad Przeze mnie...

Jasne, że im smutno, w końcu jesteś ich dzieckiem a oni na pewno czują się w jakimś stopniu winni, przecież oni Cię wychowywali. Skoro są też smutni znaczy, że obchodzi ich Twój los. Może powinnaś się do nich otworzyć? Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja. Chodzisz na terapię? Co Ci jest? Jaki masz kontakt z rodzicami? Może byłbym w stanie poradzić lepiej jakbym to wiedział.
Kaja007 napisał(a):Dobija mnie minimum czasu (właściwie nie mam go wcale) i maximum nauki... nie mam siły, żeby się za coś zabrać Crying or Very sad

Przerwa podczas nauki bardzo dobrze robi. Dzień wolnego, trochę wypoczynku rozrywki a na drugi dzień będziesz pełna energii na naukę. W moim przypadku to działa bardzo dobrze. Może też powinnaś spróbować, hm? Powinnaś też robić przerwy między nauką w czasie dnia. 30 minut nauki, 40 minut przerwy i znowu. Posiedzisz tak z 4,5 godzin łącznie z przerwami uwierz wejdzie lepiej niż 2h nauki bez przerwy.
Kaja007 napisał(a):Z jednej strony zależy mi na szkole, a moje ambicje są za wysokie-są chore

Moje tak samo :) Trzeba przystopować z tym chyba troszku co? :)
Kaja007 napisał(a):z drugiej nic mi nie wychodzi i cokolwiek zrobie, wszystko jest nie tak ;(

Zmień nastawienie, przynajmniej się postaraj. Nastawienie ma duży wpływ.
Kaja007 napisał(a):Mam już tego serdecznie dosyć... Przepraszam, za te jęczenie, ale gdzieś musiałam się oczyścić Sad

Nie dziwię się, za duży stres i napięcie, za dużo na głowie. Zrób sobie przerwę małą. I od tego jest jęczarnia ;)
zimbabwe napisał(a):dziś wrócił mi lęk że jak wezmę do ręki nóż to się zatnę

Nie bierz noża do ręki, psiiik :)
zimbabwe napisał(a):Wstyd mi za siebie i to bardzo

Nie ma się czego wstydzić, bycie nie szczęśliwym to nie jest wstyd. Zrobiłaś coś złego? Nie więc nie gadaj w taki sposób :)
zimbabwe napisał(a):I naprawdę podziwiam mojego kochanego że ma do mnie cierpliwość! W poniedziałek rejestruję się do psychologa, nie ma to tamto.

Kocha Cię :) I psycholog to mądry krok, nie umiemy sami sobie poradzić, to idźmy do osoby która znajdzie rozwiązanie.
K. napisał(a):Wiem, że to trudne do zrozumienia, ale to my mamy nad nią władzę.
Tylko nie zawsze potrafimy to wykorzystywać, ale to już rzecz ludzka.

Otóż to. Trzeba się nauczyć wykorzystywać naszą władzę nad sobą, to jak chodzenie, raz załapiemy to będzie ok. No oczywiście zdarzają się potknięcia ;)
xCarmen Trzymaj się <tulę>
daniel_chicago, zmień psychiatrę/psychologa. I jak już powiedziałem, kultura.
Ostatnio edytowano 03 lut 2008, 22:15 przez .Tomek, łącznie edytowano 1 raz
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez zimbabwe 03 lut 2008, 21:47
Alergia... Brrrr! Nie lubię, nienawidzę, nie cierpię... Piekło wcale nie parzy ani nie smaży, tylko swędzi :evil: Proponuję wyciąć w pień wszystkie leszczyny w moim otoczeniu.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez .Tomek 03 lut 2008, 22:16
Hehe :) też kiedyś miałem alergię. Straszne, najgorzej jak całe ciało w bąblach miałem i tak strasznie swędziało, musiała karetka przyjeżdżać i mi zastrzyk w tyłem robić, taką miałem reakcję alergiczną. :shock:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez zimbabwe 03 lut 2008, 23:30
Uuu, jak w tyłeczek to pewnie hydrokortyzon (wiem bo dużo o tym czytałam). Mam do tego astmę (na tle alergicznym) ale jak biorę leki na nią regularnie to jest lepiej, dużo lepiej niż było kilka lat temu. 5 lat temu było nie do pomyślenia żebym o tej porze roku z domu wychodziła, teraz łażę normalnie, najwyżej w razie potrzeby sobie pociągam z inhalatorka.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez Zagubiony148 04 lut 2008, 00:19
zastrzelcie mnie ludzie...coraz ze mna gorzej :( dzisiaj znowu mam silne mysli samobojcze :cry: ale ze mnie czubek...
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez xCarmen 04 lut 2008, 00:28
czuje sie fatalnie, nie wiem co mam zrobic teraz..
wczoraj dostalam smsa ze umierajace dziecko potrzebuje krwi Arh- i nie moga jej nigdzie znalezc i prosza zebym popytala znajomych..
tak sie sklada ze ja akurat mam taka grupe krwi ale nie pojechalam i nie oddalam jej
teraz nawet nie wiem co sie z tym dzieckiem dzieje czy jeszcze zyje

i to ze biore leki wcale mnie nie uspokoja bo chyba moglam oddac krew ....
oszaleje zaraz jest mi tak ciezko z tego powowdu ... ze nie wiem co zrobic ze soba .. jesli to dziecko umarlo to bede sie czuc winna tego... :(
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Zagubiony148 04 lut 2008, 00:30
xCarmen napisał(a):i to ze biore leki wcale mnie nie uspokoja bo chyba moglam oddac krew ....
oszaleje zaraz jest mi tak ciezko z tego powowdu ... ze nie wiem co zrobic ze soba .. jesli to dziecko umarlo to bede sie czuc winna tego..

Hmm... Nie mozez sie teraz wywiedziec? Ja w twojej sytuacji bym oddal - ale nie wszyscy maja tyle odwagi co ja... :mrgreen: Żarcik :D
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.

przez xCarmen 04 lut 2008, 00:34
Zagubiony148 napisał(a):Hmm... Nie mozez sie teraz wywiedziec? Ja w twojej sytuacji bym oddal - ale nie wszyscy maja tyle odwagi co ja... Żarcik

nie wiem z jeden strony nie chce sie angazowac w ta sprawe nie wie dlaczego strasznie sie boje .. nie mam odwagi ... a drugiej nie wybacze sobie takiego zachowania....
probowalam sie zapytac znajomego ale na wiesc ze nie oddalam krwi odpisal tylko "błąd" jakby juz sie cos wydarzylo... jakby sprawa byla nieaktualna :(

jestem strasznym tchorzem .... i zadna depresja mnie z tego nie tlumaczy :(
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Zagubiony148 04 lut 2008, 00:40
xCarmen napisał(a):jestem strasznym tchorzem .... i zadna depresja mnie z tego nie tlumaczy

Podobnie jak 98% procent spoleczenstwa ;) reszta albo jest szlachetna albo glupia
Emil Cioran

przez xCarmen 04 lut 2008, 00:42
wiec naleze do bezdusznej masy ...

prosze.. macie zywy dowod ze ludzie chorzy na depresje nie sa tacy wspaniali i wybrani ... :/
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Zagubiony148 04 lut 2008, 00:47
xCarmen napisał(a):wiec naleze do bezdusznej masy ...

prosze.. macie zywy dowod ze ludzie chorzy na depresje nie sa tacy wspaniali i wybrani ... :/

Wiesz co nie lubie jak ktos moje slowa pociechy odbiera jako atak na ich osobę :? po prostu chcialem ci powiedziec ze nie wszyscy sa wspanialymi niosacymi dobro paladynami
Emil Cioran

Sortuj wg