"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Pstryk 10 gru 2007, 20:03
fiufiu napisał(a):Wolalbym wlasnie nie znajdywac zadnej zeby pozniej nie cierpiec.

To nieunikniony mechanizm fiufiu. Człowiek uczy się na błędach. Nie pogrążaj się z powodu nie udanego związku. Na każdego czeka ta druga połowa. Trzeba jednak odwagi aby ją dostrzec.
Pstryk

przez pyzia1 10 gru 2007, 22:27
dorpla napisał(a):[Ciekawe co na to Twój mąż?
Ale ci larwa zalazła za skórę.

Mąż trochę jej nagadał i powiedział, że wytrzymuje ze mną bez trudu :smile: Ale wiesz, ja zaraz zaczęłam zastanawiać się, co ze mną jest nie tak. No trudno, przetrawiłam to i już się nie przejmuję.
Gort, nie przejmuj się, każdy czasem walnie jakąś głupotę, najlepiej udawać, że nic się nie stało i że uważasz, że to, co mówisz jest najmądrzejsze na świecie :smile: Ludzie dają się czasem na to nabrać
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez Sorrow 10 gru 2007, 22:28
Geez, ale mam zwalony dzień :( .
Zaspałem dzisiaj na kurs tworzenia stron internetowych, który był na szesnastą:| . Dotarłem w połowie, ale z powodu doła nie mogłem się w ogóle skupić i nic się nie nauczyłem :( .

Czemu tak zawsze musi być z moimi szkołami :cry: ?
Czemu normalsi nie mają z tym problemów :x ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez luthien 10 gru 2007, 22:41
pyzia1 napisał(a): Ale wiesz, ja zaraz zaczęłam zastanawiać się, co ze mną jest nie tak. No trudno, przetrawiłam to i już się nie przejmuję.

Ja bym się raczej zastanawiała, co z nią jest nie tak :D I bardzo dobrze, że się nie przejmujesz, szkoda czasu na takie larwy :D
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez depresyjny86 11 gru 2007, 03:39
A ja mam ochote sobie przylać tylko nie wiem czym....i znowu mam w glowie te głupie pytanie dlaczego???????????
Dlaczego jestem taki a nie inny????? :cry: :cry: :cry:
:)

przez Tornado 11 gru 2007, 09:36
Już się nie odzywam - bo wszystkich poobrażam. Ale miałam ochotę coś napisać na temat tego forum i poprawności jego działania //od strony technicznej// i wogóle na wszystkich nakrzyczeć - ale jak mówiłam - już nic nie mówię.
Mam nadzieję, że moi klienci będą dziś spokojniejsi niż ja - może mnie trochę swoim spokojem uspokoją... W przeciwnym wypadku nasłuchają się nieco :evil:
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez smutna48 11 gru 2007, 11:45
Tornado mnie tez czasami wk na wile tematów wogle wejśc niemożna np nerwica i jej objawy chyba jakoś tak...nawet klikajać kilka stron wstecz wiem ze wina forum a nie osob ale wnerwia to bardzo. Posty zostały poprzenoszne troche bezensu gdzie jedna osoba ma dwa pod sobą nie wiadomo o co chodzi bo nie ma tych pierwszych ...
a ja czuje sie jak sie czuje dalej trzese gaciami na mysl o lekarzu

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:46 am ]
człowiek nerwica napisał(a):Dlaczego jestem taki a nie inny?????

bo jstes jeden jedyny w swoim rodzaju wyjątkowy ;) kazdy człowiek jest inny grunt zebys siebie zaakceptował bo traktujesz sie niesprawiedliwie :) <tule> trzymaj sie
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Jovita 11 gru 2007, 15:17
smutna48 napisał(a):bo jstes jeden jedyny w swoim rodzaju wyjątkowy

swieta racja , kazdy z nas jest inny nie ma takiego drugiego czlowieka jak ja czy ogolnie kazdy z was.Powinnismy to uszanowac a nie wiecznie narzekac, kazdy z nas ma cos w sobie i nie ma to ze jeden ma wiecej drugi ma mniej , kazdy ma po rowno tylko jedni nie dostrzegaja tych dobrych stron i stad choroba zbyt mala wiara w siebie , niska samoocena i nienawisc do siebie!A moze zamiast wyszukiwac wad warto poszukac zalet a o wadach zapomniec badz jesli da sie je zmienic powolutku i po trochu zmieniac bo jesli tylko bedziemy narzekac to co?? samo sie zrobi za nas -absolutnie nie , tylko sie pogorszy!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Mooni 11 gru 2007, 15:35
Jovita napisał(a):zamiast wyszukiwac wad warto poszukac zalet

o właśnie. Tylko trzeba się tego nauczyć. Ale myslę, że warto. To stara, oklepana prawda. Ktos chyba juz wczesniej wspominał o wypisywaniu sobie na kartce cech pozytywnych. To dobry sposób
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

przez Unfathomable Alex 11 gru 2007, 17:52
Jovita napisał(a):warto poszukac zalet a o wadach zapomniec badz jesli da sie je zmienic powolutku i po trochu zmieniac bo jesli tylko bedziemy narzekac to co?? samo sie zrobi za nas -absolutnie nie , tylko sie pogorszy!

Przyznam, że tak też myślę. Jedynie my osobiście możemy wnieść do swojego "ja" konkretną zmianę z korzyścią większą bądź mniejszą, ale zawsze to krok do przodu nie stanie w miejscu. Użalanie się nad swoją chorobą, ułomnością i nieciekawym położeniem życiowym kopie nam niepotrzebny dołek. Bo jeśli wierzymy, staramy się, walczymy i chcemy to nam się uda. Ba, codziennie odnosimy małe sukcesy, które są powodem do radości. Nie od razu Kraków przecież zbudowano.
"Każdy z was jest łodzią
w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury,
musi tylko w to uwierzyć!"
Arka Noego Jacka Kaczmarskiego
---------------------------------------------------
Unikat + siła = zdrowie psychiczne.

przez depresyjny86 11 gru 2007, 18:08
Kurcze no staram się wierzyć że taki zły nie jestem...ale zawsze jak już jestem na dobrej drodze to musi mi ktoś dowalić że jestem d..... i juz wszystko się rozwala i znowu zaczynam o sobie myśleć żle....takie koło :cry:Kurcze chciałbym doczekać takiego momentu kiedy ktos na realu tak zupełnie bezinteresownie powie mi że jestem ok i ze jestem fajny<marzenia :cry: >
:)

przez fiufiu 11 gru 2007, 18:35
człowiek nerwica napisał(a)::Kurcze chciałbym doczekać takiego momentu kiedy ktos na realu tak zupełnie bezinteresownie powie mi że jestem ok i ze jestem fajny<marzenia Crying or Very sad >

Echh....widzisz bo takie jest okrutne zycie :( Jest tez czesto mysle o sobie zle....ze jestem nikomu niepotrzebny, ze nikt mnie nie kocha, ze kazdy chce mnie wykorzystac...przez to stracilem zaufanie do ludzi i moje serce teraz bardzo cierpi :( Ludzie sa straszni....ja nigdy nie moglbym powiedziec o drugiej osobie cos zlego za to ze jest brzydka...czy cos w tym rodzaju. Nie przejmuj sie takimi pustakami i ciesz sie ze nie masz takich przyszywanych "przyjaciol". Najlatwiej jest dokonac zmian...zmieniajac miejsce zamieszkania...nie wiem czy to akurata jes mozliwe w twojej sytuacji. Ale np. zmiana pracy w jakims innym miescie niz obecnie...abys mogl powoli zapominac o innych. W nowym miejscu mozesz sie latwo odnalezc i zaczac wszystko od nowa. No i probuj rozmawiac z ludzmi...nie wszyscy sa tacy jak myslisz...naprawde sa tez dobrzy ludzie na swiece (choc sam zaczynam watpic), ktorzy Cie polubia takim jakim jestes. Powiedz mi jak maja Cie lubic inni skoro sam nie lubisz siebie....nie da sie. Uwierz mi w przyjazni wyglad nie jest wazny...musisz zaczac wierzyc w siebie i zyc w nadzieji ze bedzie lepiej.
Widzisz ja mam wielu znajomych....ale czuje sie bardzo samotny :( Bo nikt nie obdarza mnie szczerym uczuciem... i tez cierpie. Ale musze z tym zyc i czekac na lepsze czasy.
"Oddaję się morzu,
Pozwalam się ponieść fali,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,
Dla Ciebie i dla mnie..."

przez Gort 11 gru 2007, 19:39
Dzięki Wam za dobre słowa.
Zgadzam się z tym, że każdy jest wyjątkowy i ma w sobie dobre cechy. Jednak zwykle gdzieś mi one giną wśród tych złych. Chyba czasem celowo widze tylko te złe rzeczy które zrobiłem, bo wydaje mi się, że niezależnie od wszystkiego zasługuje na naganę a nie pochwałę. Trudno mi to wyjaśnić. Ale będe pracował nad sobą.
Jak to dobrze, że człowiek nie jest sam ze swoimi myślami. Pozdrawiam.
"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Dziwna rzecz, ale nawet cierpieć trzeba według szablonu, żeby być zrozumianym przez ludzi."

Sortuj wg