"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Stracona100 29 sty 2016, 20:47
[quote="Morphine90]W szponach anhedonii nikt nie ma satysfakcji, wiadomo :roll:[/quote]

i dlatego łatwo sobie poprawić humor dokopując mu. Brawo :brawo:

przez Morphine90 29 sty 2016, 21:06
Stracona100 napisał(a):[quote="Morphine90]W szponach anhedonii nikt nie ma satysfakcji, wiadomo :roll:[/quote]

i dlatego łatwo sobie poprawić humor dokopując mu. Brawo :brawo:[/quote]

Zupełnie nie jesteś zła, kompletnie :mrgreen:

I nie dokopywałam Ci w żadnym razie - napisałam Ci co JA CZUJĘ kiedy czytam to, co piszesz. Tak, istnieje perspektywa inna niż Twoja i czasem ktoś ma ochotę się nią podzielić. To Twoja projekcja - sama sobie dokopujesz uważając, że nie zasługujesz na życie i projektujesz to na wszystkich naokoło. Nie wiem jak można dokopać komuś kto sam życzy sobie raka, myślę, że ciało złożone ze wszystkich dotychczasowych noblistów, by tego nie wymyśliło :roll: Sama sobie źle życzysz i sama siebie krzywdzisz.
To, że tak się teraz rzucasz na mnie i kontynuujesz rozmowę, chociaż ja już dawno się do Ciebie nie zwracam, pokazuje, że masz jednak sporo witalności i pewności siebie - to jest dobra prognoza dla Twojego wyleczenia.

przez Stracona100 29 sty 2016, 21:19
Widzę, że jesteś tu po to, by denerwować ludzi. Lubisz to? Muszę Cię zmartwić, nie udało Ci się. W moim stanie naprawdę trudno mnie zdenerwować.
Odzywam się, bo uważam, że zachowując się w ten sposób nikomu nie pomożesz, a czasem możesz zaszkodzić.
Poza tym zdaje się, że ten wątek nie służy do tego typu komentarzy i krytyki, lecz do wylania tego, co komu na duszy leży.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 29 sty 2016, 21:27
Stracona100 napisał(a):Widzę, że jesteś tu po to, by denerwować ludzi. Lubisz to? Muszę Cię zmartwić, nie udało Ci się. W moim stanie naprawdę trudno mnie zdenerwować.
Odzywam się, bo uważam, że zachowując się w ten sposób nikomu nie pomożesz, a czasem możesz zaszkodzić.
Poza tym zdaje się, że ten wątek nie służy do tego typu komentarzy i krytyki, lecz do wylania tego, co komu na duszy leży.

Ciąg dalszy Twojej projekcji :roll: Nie prowadzi Cię to daleko. No ale skoro chcesz mieć raka, no to daleko się nie wybierasz, zaiste.

przez Bluepb 29 sty 2016, 21:31
Widzę, że jesteś tu po to, by denerwować ludzi.

Ja tam lubię czytać jej posty są ciekawe.
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez Stracona100 29 sty 2016, 21:32
Morphine90 napisał(a):
Ciąg dalszy Twojej projekcji :roll: Nie prowadzi Cię to daleko. No ale skoro chcesz mieć raka, no to daleko się nie wybierasz, zaiste.

Zaiste, nic z tej rozmowy nie zrozumiałaś. Przykre :( Przydałoby się popracować trochę nad empatią.
Powodzenia w dalszym leczeniu.

przez Stracona100 29 sty 2016, 21:33
Bluepb napisał(a):
Widzę, że jesteś tu po to, by denerwować ludzi.

Ja tam lubię czytać jej posty są ciekawe.

Być może, jestem tu od niedawna i nie znam ich.

przez tendou 30 sty 2016, 05:33
a ja Wam powiem ze swojej strony coś takiego...
otóż moje życie jest aż tak do dupy, że nawet tu, na forum dla ludzi, którzy są z depresją za pan brat, każdy ma mnie w dupie i nikt mnie nie zauważa.
serce mi ledwo zipie - dawno już wiadomo, że z nim mam coś nie tak (przerośnięta lewa komora, puls w spoczynku około 130, zasłabnięcia itp itd...)
powiem tylko, że czekam na zwrot podatku by spłacić resztki długu, a potem do lasu, i jeśli z żyletką się nie uda (znowu) to będę miał w zapasie sznur (może być z tym męczarnia, ale raz sie żyje i raz się umiera...) ewentualnie jeszcze myślę o benzynie i zapalniczce na wszelki wypadek... myślę, że jak już się ma takie plany to w końcu musi się udać - w końcu mam z tym już trochę doświadczenia... ;)
"Dziwna rzecz, ale nawet cierpieć trzeba według szablonu, żeby być zrozumianym przez ludzi."

"Niech pociech dla nas bedzie to iz zaden bol nie trwa wiecznie"

przez chce_sie_zayebac 30 sty 2016, 12:08
tendou napisał(a):a potem do lasu, i jeśli z żyletką się nie uda (znowu) to będę miał w zapasie sznur (może być z tym męczarnia, ale raz sie żyje i raz się umiera...) ewentualnie jeszcze myślę o benzynie i zapalniczce na wszelki wypadek

a ja się rzucę pod pendolino... powodzenia bracie.

przez kryty_k 30 sty 2016, 16:51
Znowu ryczę. Narasta strach. Bez sensu.
Zmiana oznacza życie. Kiedy się nie zmieniasz, znaczy, że nie żyjesz.

przez Expresia 30 sty 2016, 18:05
Rodzice nie chcą nawet słyszeć tematu szpitala. Nie dociera do nich, że czuję się naprawdę źle, a nie mam odwagi powiedzieć o natrętnych myślach samobójczych. Potrzebuje ich wsparcia właśnie teraz. Sama cholernie się boję.
Expresia

przez kryty_k 30 sty 2016, 18:33
tendou
Dobrze że udało Ci się to opisać - dusić w sobie takie myśli - strasznie męczące. Nie będę mówić, że nie warto - sama mam nie raz takie myśli - i wkurzają osoby mówiące "masz tego i tamtego - pomyśl o nich" - oni przynajmniej mieli by zadany prze ze mnie ból po raz ostatni... "tyle jeszcze możesz zdziałać, tyle przed Tobą" - jednak po co kiedy wszystko niszczę i zawsze schrzanię i tylko ktoś cierpi przez to... To trzeba samemu poczuć, że jeszcze jednak cokolwiek dobrego jestem w stanie zrobić - a jeśli choć jedna taka rzecz jest - warto poczekać i tą rzecz zrobić...

chce_sie_zayebac
To co wyżej pisałam - mogłabym i Do Ciebie napisać... mój sposób jest inny - mniej zachodu wymaga niż wyprawy gdziekolwiek i nie wpłynie na samopoczucie innych - kierujący takim pociągiem i pasażerowie na pewno w jakiś sposób przeżywali by całą sytuację... ale może znajdzie się coś, co zamiast rzucania się można zrobić, co niekoniecznie nawet pomoże nam, ale komuś innemu...

Expresia
A próbowałaś zostawić karteczkę/list - z zapytaniem jak sobie poradzić z pragnieniem śmierci, proszę o pomoc? (Czy cokolwiek w ten deseń) - może by ich to zastanowiło, a Ty nie będziesz przy tym, jak to przeczytają - może będzie łatwiej?
Nie wiem - taka mi tylko myśl przyszła....

przez Stracona100 30 sty 2016, 18:41
kryty_k napisał(a):Expresia
A próbowałaś zostawić karteczkę/list - z zapytaniem jak sobie poradzić z pragnieniem śmierci, proszę o pomoc? (Czy cokolwiek w ten deseń) - może by ich to zastanowiło, a Ty nie będziesz przy tym, jak to przeczytają - może będzie łatwiej?
Nie wiem - taka mi tylko myśl przyszła....

Hmmm, to ciekawy pomysł...

przez Stracona100 30 sty 2016, 18:47
tendou napisał(a):... a potem do lasu, i jeśli z żyletką się nie uda (znowu) to będę miał w zapasie sznur (może być z tym męczarnia, ale raz sie żyje i raz się umiera...) ... myślę, że jak już się ma takie plany to w końcu musi się udać ...

Od dawna mam taką wizję (ale bez żyletki): pojadę ze sznurem i stołeczkiem w głąb dużego lasu, znajdę odpowiednie drzewo i w tych przyjemnych okolicznościach przyrody pożegnam się z tym światem.

Sortuj wg