"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ala1983 09 gru 2015, 21:08
Bluepb, Ok skumalam. Kalebx wyrwal z kontekstu wypowiedz ktora nie byla twoja, a myslalam ze od ciebie - to raz, a dwa, ze dalszy ciag tej wypowiedzi mowi o samobojstwie, jak teraz doczytalam.

Tym sposobem, wszystko sie popieprzylo.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Bluepb 09 gru 2015, 21:17
Szczerze mówiąc, to nie wiem, jak połączenie dwóch bagien, może spowodować, czy ułatwić wyjście z takiego multibagna, ale ja też nie jestem doświadczona w temacie, to czuję się usprawiedliwiona w swojej niewiedzy. :)

Chodzi o zrozumienie drugiego człowieka. Osoba bez zaburzeń może być niewyrozumiała (już kilka takich postów mi się przewinęło jeśli dobrze pamiętam).

przez elo 09 gru 2015, 21:43
ja wiecej wsparcia i zrozumienia otrzymalam od osob bez zaburzen jednak wiec nie wiem czemu ten mit jeszcze pokutuje ^
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bluepb 09 gru 2015, 21:47
Ja o takim micie nie słyszałem a to co pisałem to sam wymyśliłem. 8)
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez elo 09 gru 2015, 21:48
Bluepb napisał(a):Ja o takim micie nie słyszałem a to co pisałem to sam wymyśliłem. 8)

olol to wiele wyjasnia
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez khaleesi 09 gru 2015, 22:37
[
Bluepb napisał(a):
Dla kogo najgorszą?

Pytanie retoryczne...

A to jest akurat szczyt egoizmu, a nie ukochania, samemu żyjąc w życiowym bagnie, ciągnąć jeszcze za sobą innych ludzi w ten syf.

Obaj siedzą w tym syfie po uszy. Mogą dzięki związkowi pójść razem na dno albo odwrotnie. Z resztą ja jestem w tym temacie nie doświadczony może nie potrzebnie pisałem.

Ala1983

Ja myślę, że doprowadzenie do tragedii oznacza samobójstwo ale może też oznaczać coś innego np. tak zwany toksyczny związek czyli jedno nie chcę odejść od drugiego żeby nie skrzywdzić itd. :)
PS Akurat pisałem o samobójstwie jako jednej możliwości z wielu rodzaju tragedii.

Jak dwie osoby mają nie teges pod deklem nie trudno o toksyczny związek :twisted:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez zielony95 09 gru 2015, 23:31
Morphine90 napisał(a):A inną sprawą jest powód, dla którego jesteś na forum - chorujesz? Leczysz się?

Gdybym był zdrowy nie zaglądałbym tutaj. Ostatnia diagnoza to fobia społeczna + zaburzenia lękowo-depresyjne. Antydepresanty biorę od kwietnia tego roku. Czy i jak pomagają to inna kwestia,pewne jest że bez nich było by jeszcze gorzej. Zdaje sobie sprawę że leczenie farmakologiczne to nie wszystko i powinienem chodzić na psychoterapię, najlepiej jakąś indywidualną, bo w grupowej siebie nie widzę póki co. Może w przyszłości. Mam za sobą epizod leczenia poznawczo - behawioralną, ale za krótki, myślałem że ogarne się sam bez niczyjej pomocy i za wcześniej ją przerwałem. Ale to było już parę lat temu. Najgorsze jest że w tym g*wnie tkwię od wczesnego dzieciństwa i już mam dosyć tego wszystkiego, po prostu nie radze sobie ze sobą. Myśli samobójcze chwilami nie dają mi spokoju. Pisząc na tym forum sam nie wiem czego oczekuję, chyba jakiejś akceptacji.

przez misty-eyed 09 gru 2015, 23:34
zielony95, wiataj :D , tutaj na pewno ją znajdziesz, bo wszyscy na to liczymy i na ogół otrzymujemy...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez zielony95 09 gru 2015, 23:42
zielony95 napisał(a):
Morphine90 napisał(a):A inną sprawą jest powód, dla którego jesteś na forum - chorujesz? Leczysz się?

Gdybym był zdrowy nie zaglądałbym tutaj. Ostatnia diagnoza to fobia społeczna + zaburzenia lękowo-depresyjne. Antydepresanty biorę od kwietnia tego roku. Czy i jak pomagają to inna kwestia,pewne jest że bez nich było by jeszcze gorzej. Zdaje sobie sprawę że leczenie farmakologiczne to nie wszystko i powinienem chodzić na psychoterapię, najlepiej jakąś indywidualną, bo w grupowej siebie nie widzę póki co. Może w przyszłości. Mam za sobą epizod leczenia poznawczo - behawioralną, ale za krótki, myślałem że ogarne się sam bez niczyjej pomocy i za wcześniej ją przerwałem. Ale to było już parę lat temu. Najgorsze jest że w tym g*wnie tkwię od wczesnego dzieciństwa i już mam dosyć tego wszystkiego, po prostu nie radze sobie ze sobą. Myśli samobójcze chwilami nie dają mi spokoju. Pisząc na tym forum sam nie wiem czego oczekuję, chyba jakiejś akceptacji.

Morphine90 napisał(a):Jeśli 95 to Twój rocznik

Zgadza się, to mój rocznik.

przez Morphine90 09 gru 2015, 23:43
zielony95 napisał(a):

No to, że tak powiem witaj w naszym smutnym klubie. Jeśli oczekujesz akceptacji, to tutaj z pewnością ją znajdziesz - nikt Ci nie powie, że masz muchy w nosie i leniwy jesteś, jak to często się określa depresjonistów. A jak powie, to go opieprz, bo nie powinien 8)
Co nie znaczy, że jak trzeba, to Cię nie kopniemy w tyłek i nie ustawimy do pionu ;) Więc jak piszę, że masz wziąć tyłek i wstać, to nie dlatego, że deprecjonuję Twoje uczucia, tylko dlatego, że jak wstaniesz, to poczujesz się lepiej :smile:
Mając 20 lat i nie będąc Tutsi ani Hutu i nie umierając na raka naprawdę masz całkiem niezłą perspektywę, mimo tego, co Ci się teraz wydaje. I wierz mi, że Twoi znajomi czy do kogo tam się porównujesz nie wiedzieć po co, naprawdę nie mają takiego sielankowego życia jak Ci się wydaje (wszyscy zakładamy maski, nieprawdaż?) i nie są tacy poukładani, jak Ci się wydaje.
Na boga, kto ma 20 lat i jest poukładany, chyba kot... :roll:

przez zielony95 10 gru 2015, 01:52
Steviear napisał(a):
zielony95, piąteczka. oby sie z tego wykaraskać. Szczerze, to nie znam osób w wieku 20 lat których życie tak wyglada.

Oby nie być samemu w tym gównie.

przez zielony95 10 gru 2015, 02:03
misty-eyed napisał(a):zielony95, wiataj :D , tutaj na pewno ją znajdziesz, bo wszyscy na to liczymy i na ogół otrzymujemy...

misty-eyed, witaj, witaj :)
W takim razie bede musiał się tutaj rozgoscic i pozostac na dłużej ;)

przez Bluepb 10 gru 2015, 07:55
Jak dwie osoby mają nie teges pod deklem nie trudno o toksyczny związek :twisted:

Myślę, że tak jest jest ale nie jest to regułą.
Widziałem kiedyś program o różnych odchyłkach ("Tabu Polska" albo samo "Tabu" z National Geo dokładnie nie pamiętam) i sporo było tam par (niektórych może by to zdziwiło ale nie mnie).
Wspólne odchyłki oznaczają zarazem wspólne zainteresowania, zrozumienie problemu, akceptację odchyłki.
Człowiek zdrowy pomyśli wariat/ka muszę szybko odejść od niej/niego zanim zrobi mi krzywdę czy coś...
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

przez Morphine90 10 gru 2015, 13:07
zielony95 napisał(a):
misty-eyed napisał(a):zielony95, wiataj :D , tutaj na pewno ją znajdziesz, bo wszyscy na to liczymy i na ogół otrzymujemy...

misty-eyed, witaj, witaj :)
W takim razie bede musiał się tutaj rozgoscic i pozostac na dłużej ;)

Nie no, nie żebyśmy wyganiali, ale lepiej dla nas żeby nikt tutaj nie pozostawał dłużej tylko zdrowiał i wiał jak najdalej od tego smutnego jak ... forum ;)

Sortuj wg