"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez dareman 04 lis 2007, 11:58
...wszyscy myślą "co by było gdyby"...
wszyscy płacza na myśl o lepszym świecie...
ale on jest..tam...gdzie reke wyciągniesz...
w twiom sercu, w krainie o której zapominasz...

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:14 pm ]
tekla napisał(a):Dziś moja babcia znów nawrzucała mi jaka to jestem nieudana, że matka to wykształcona i wogule, że jestem dziwadłem, że w dzień zaduszny pojechałam do chłopaka...

hmm...przewaznie jest tak że nikt cie wpełni nie rozumie... ale nie powinas sie tym przejmować.. każdy człowiek ma swoje założenia i stereotypy "idealnego świata" i trudno im jest je zmienic tylko dlatego ze ktoś "np ty" robi coś inaczej niz przypusci...nawet jakby chciał to zaakceptowac, ta bariera te checi zatrzyma... tak wiec kazdy człowiek ma paer oblicz..sam dla siebie jest taki jak chce...ale dla ludzi juz jest taki zeby sie mu zyło wygodnie...wiec w kazdym srodowisu jest inny...i wiekszosc, nawet nabkby rozumiala problem..to i tak poprze cos, co w opini wiekszosci bedzie słuszne..czyli nawet jesliby twoi bliscy rozumieli twoj system wartosci...zaparli by sie jesgo slusznosci, nawet jesliby mysleli inaczej, co mozna sprawdzic tylko w szczerej rozmowie..w 4 oczy..
"patrz na świat oczami ludzkich pragnień"

przez Pstryk 04 lis 2007, 15:00
.Tomek, to się nazywa gra pozorów. Ostatnio ktoś mi powiedział, że wokół mnie unosi się jakaś taka pozytywna aura, uśmiecham się i wyglądam na super extra szczęśliwą. Buhahahahaha.
Pstryk

przez .Tomek 04 lis 2007, 15:04
bethi, buahahahaha xD :) no cóż. Jedni wyglądają tak inni tak. Ale spojrzenie nerwicowca czy osoby nieszczęśliwej zawsze poznam choćby się śmiała w żywe oczy.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dareman 04 lis 2007, 15:21
...
.Tomek napisał(a):zawsze poznam choćby się śmiała w żywe oczy.

..człowiek nieszczęśliwy nie potrafi sie śmiac...potrafi tylko płakać smiejąc sie... wiekszosc ludzi ukrywa swoje problem, udając ze jest wszystko w pożadku i nie dając po sobie poznac swojego nieszczescia...ale, jak czesto bywa..pozory myla, i pod plaszczem pozornej szczesliwej osobki kryje sie zakompleksiona dusza...

przez .Tomek 04 lis 2007, 15:28
dareman napisał(a):..człowiek nieszczęśliwy nie potrafi sie śmiac...potrafi tylko płakać smiejąc sie... wiekszosc ludzi ukrywa swoje problem, udając ze jest wszystko w pożadku i nie dając po sobie poznac swojego nieszczescia...ale, jak czesto bywa..pozory myla, i pod plaszczem pozornej szczesliwej osobki kryje sie zakompleksiona dusza...

Ty nie wiesz co mówisz. Każdy się czasami śmieje, nawet jak jest nie wiadomo jak nieszczęśliwy. To, że ktoś jest nieszczęśliwy to od razu o nie wolno mu się śmiać. :roll:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Pstryk 04 lis 2007, 15:32
.Tomek napisał(a):Każdy się czasami śmieje, nawet jak jest nie wiadomo jak nieszczęśliwy.

Oj, tak. A osoby mające problemy z nerwicą, depresją to mistrze uśmiechania się, mimo iż dusza umiera z rozpaczy.
Pstryk

przez dareman 04 lis 2007, 15:36
...nie chodzi mi o fakt "śmiania sie"..ale o szczerość... wiadomo ze można zapomniec o życiu i zaczac sie smiac... ale mi chodzi o "śmianie sie" jako ocena życia..nie chwilowe pocieszenie...

przez Goplaneczka 04 lis 2007, 15:38
Smutna, a czy Ty chcesz realizować wolę rodziny? Wkurz się, idź za głosem serca, usamodzielnij się im na złość. Wiem, że to trudne-sama jestem w trakcie :? Ale to najlepsze, co można zrobić dla samego siebie. Po za tym, jak się całe dnie kombinuje skąd wziąźć kasę, to nie ma czasu na doły ;) Toksycznym krewnym trzeba pokazać, że się umie radzić bez nich-to najlepszy policzek. Są tak przeświadczeni o naszej bezradności, że każdy pozytywny bunt pozbawia ich siły reagowania i ustawia w kącie.

Mhh... Ciekawe, czy ze mnie też tak smutek wyziera... Ja umiem udawać i się kryć. Wystarczy, że ktoś pojawia się na horyzoncie-banan na twarzy, wygładzam oblicze i promienieję do świata.

mala_ta-masz prawo do samodzielnych decyzji, tylko zastanów się na ile za nimi stoi sama depresja? Czy to nie myślenie na zasadzie, że nie warto na mnie tracić czas? Jeśli tak-przyciśnij się sama, powiedz o tym lekarzowi, przemęcz się jeszcze parę dni.
Jeśli natomiast to brak wiary w możliwości lekarzy... Na to nie pomoże nic, i pewnie słusznie czynisz, bo nas nie można wyleczyć bez naszej woli. Złamana ręka się zrasta sama, złamana dusza bez siły walki tylko jątrzeje.
Goplaneczka

przez dareman 04 lis 2007, 15:39
...widze ze jak narazie to co mowie jest strasznie zawiłe... ale...nic wielkiego nie jest proste......

LUDZIE!!! NIE PATRZECIE NA POZORY TYLKO NA ZNACZENIE WYPOWIEDZI!!!..to tak jak w poezji-nigdy nikt nie zrozumie autora..

przez Goplaneczka 04 lis 2007, 15:40
dareman, pisz chłopino po polsku.
te wielokropki, mające dawać wieloznaczność Twoim wypowiedziom, czynią je niezrozumiałymi.
I wypowiadaj się w miarę na temat. Bo chwilowo bredzisz.
Goplaneczka

przez Pstryk 04 lis 2007, 15:43
Spoko dareman :D Mijamy się w sensie Twoich wypowiedzi, może po prostu nie pisz tak zawile? Po prostu Twoje wypowiedzi mają za dużo znaczeń. Może je uściślaj aby nie były wieloznaczne.
Pstryk

przez Goplaneczka 04 lis 2007, 15:46
No właśnie-coś musi być nie tak z Tobą, my się jakoś tu rozumiemy bez problemu.
Jeśli jesteś nierozumiany przez ogół, to znaczy, że czas zmienić formę przekazu :P
Goplaneczka

przez dareman 04 lis 2007, 15:47
hmm..nie znam do końca poszczególnych problemow, z tego względu że jestem tu drugi dzień... wiecnie moge sie jak narazie "uściślać"..bo to co napisze bedzie w 90% mylne i oparte na ugestiach, ktore ja sam sobie dopowiem.. tak wiec minie troszke czasu zanim powiem cos konkretniejszego .

przez dareman 04 lis 2007, 15:50
moje działanie nie polega na tym abym ja komus powiedział co ma zrobić..tylko na "pokazywanie możliwych dróg wyjścia"...dlatego że "pomaganie" to ingerencja w cudze życie..które nie jest moim własnym...(a ktore sie takim staje poprzez moje intencje i odwage ludzi... )... Ogólnie rzecz biorąc nie chce za kogos wybierać...tylko pokazac że można...

Sortuj wg