"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez joker27 22 lis 2014, 03:12
Kurde ja już nie wiem co mi jest, nie spotkałem jeszcze nikogo kto miałby takie coś jak ja ze sobą... :cry:

przez frances5r 22 lis 2014, 08:47
Wczoraj popełnił samobójstwo mój partner,który miał poważną depresję..nie chciał żyć. Mówił ,że on tylko egzystował. Naprawdę go kocham i jak poradzić sobie z tym bólem? Jak w sytuacji gdy na 5h przed tym umawialismy się na następny dzień,mówił że mnie kocha i mam mu zaufać? Gdzie widzieć słowa,, zawsze będę przy Tobie"? Jego ostatni sms do mnie brzmiał ,, Ja Ciebie też bardzo.mocno kocham" :/

przez Arhol 22 lis 2014, 11:37
frances5r napisał(a):Wczoraj popełnił samobójstwo mój partner,który miał poważną depresję..nie chciał żyć. Mówił ,że on tylko egzystował. Naprawdę go kocham i jak poradzić sobie z tym bólem? Jak w sytuacji gdy na 5h przed tym umawialismy się na następny dzień,mówił że mnie kocha i mam mu zaufać? Gdzie widzieć słowa,, zawsze będę przy Tobie"? Jego ostatni sms do mnie brzmiał ,, Ja Ciebie też bardzo.mocno kocham" :/

Współczuję straty jednej z najbliższych osób,przede wszystkim przydałaby się przerwa od codzienności - pracy/szkoły/whatever, i wsparcie od rodziny,tego typu "rany" tylko czas może trochę zaleczyć,mimo wszystko jednak nigdy tak do końca nie zniknie.
Jeśli będzie trzeba,to na jakąś terapię,ale przede wszystkim - spokój i wsparcie od innych.
Ewentualnie w drugą stronę,czyli rzucić się w wir zajęć/pracy,by nie myśleć,rozważać,nie pielęgnować w sobie poczucia winy,wyrzutów sumienia i reszty.
Tak naprawdę moim zdaniem nie ma na to złotej recepty..każdy pewnie przechodzi to inaczej i ma inny sposób by jakoś przetrzymać ten czas,rozwiązanie gorsze lub lepsze pewnie przyjdzie "samo"
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 22 lis 2014, 12:02
frances5r, Przyjmij również moje wyrazy współczucia w jakimś stopniu potrafię sobie wyobrażić co przezywasz mój partner także zmarł nagle,chociaż śmiercią naturalną dwa lata się z tym męczyłam terapia mi pomogła.Czas leczy ból pozwól sobie na przeżywanie straty bólu miej wsparcie i staraj się odciągać myśli za wszelką cenę od tego ,wypełniaj sobie czas i skorzystaj z fachowej pomocy życzę dużo siły!
Saraid

przez autodestrukcja2 22 lis 2014, 12:10
frances5r, koszmar, trzymaj się

przez frances5r 23 lis 2014, 09:14
Dalej nie mogę w to uwierzyć. Przypomnam sobie jak się widzialam z nim ostatni raz,nasze przytulenie,ostatnie spojrzenie itp. To co mówił, że mnie bardzo kocha; że mam o nim zapomnieć..
Mówił,że i tak coś sobie zrobi po wyjściu ze szpitala albo tam. Dodając do tego ,,będziesz mieć jeszcze jeden grób do odwiedzenia w przyszłym roku".
Nie wiem czy będę mogła jutro spojrzec na niego ostatni raz i powiedzieć żegnaj Łukasz..

przez jasaw 23 lis 2014, 09:37
frances5r, bardzo Ci współczuję. Rozumiem, że świat Ci się zawalił...
Ja w takich trudnych chwilach zamykam się w sobie, po jakimś czasie dopiero chcę rozmawiać, słuchać...
Mam nadzieję, że znajdziesz w sobie siłę, by to wszystko przeżyć - ostatnie pożegnanie i życie bez...
Życie, mimo wszystko, toczy się dalej...trzeba się w tym odnaleźć, ale na to masz czas.
Pozwól sobie na złość, smutek, cierpienie...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Rico 23 lis 2014, 17:31
Stwierdziłem, że przegrałem swoje życie. We wszystkim.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

przez bedzielepiej 23 lis 2014, 19:53
Nienawidzę tego, że to ja jestem wybrańcem losu i choruję na to gówno. Mam dość tego życia, które zmierza chyba tylko do otępienia. Jestem młoda a nie mam żadnej przyszłości, bo moi rówieśnicy mają energię by żyć, mają marzenia, mają chęć rywalizacji z innymi. Ja jestem słaba, na straconej pozycji, nie mam sił im dorównywać i rywalizować o miejsce pracy, podwyższać kwalifikacje, uczyć się dziesięciu języków obcych i spać 3 godziny na dobę. Nikt by mnie nie zatrudnił wiecznie zdołowaną, niewierzącą w siebie. Co ja jeszcze robię na tej plancie?

przez ( Dean )^2 23 lis 2014, 20:12
Rico napisał(a):Stwierdziłem, że przegrałem swoje życie. We wszystkim.

E dejże spokój gościu;]

Studia dobre skończyłeś,młody facet,masz perspektywy,czas,więc jeszcze niczego nie przegrałeś.
Najgorszy jest wiatr.

przez nieodgadniona26 23 lis 2014, 20:30
dlaczego musze byc taka naiwna i nabierac sie na ładne słówka. nie wiem co mam zrobić ze sobą
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

przez Niete 23 lis 2014, 21:12
nieodgadniona26, tu chodzi o pomoc, relacje damsko-męskie czy coś innego?
Niete

przez Rico 23 lis 2014, 21:46
Perspektywy w dalekiej perspektywie chyba, tzn. ich nie widzę.
Do tej pory nic nie osiągnąłem, studentem byłem marnym i nawet się nie wybawiłem.
Przygniata mnie monotonia życia i to, że nic ciekawego mnie nie czeka. Tylko z jednym czy drugim kumplem się spotkam, pogadam, piwko, blancik, co tam słychać, jakieś tam tematy ogólne, tak by jakoś ten czas spędzić, nie zawsze w domu.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

przez nieodgadniona26 23 lis 2014, 22:02
Niete napisał(a):nieodgadniona26, tu chodzi o pomoc, relacje damsko-męskie czy coś innego?

tak chodzi o relacje damsko-męskie. nie wiem co ze mna jest nie tak ze wierze w to co mi mowia inni
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

Sortuj wg