"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ( Dean )^2 03 lis 2014, 23:36
Steviear napisał(a):( Dean )^2, Może głupia rada, ale gdybym była na Twoim miejscu to zrobiłabym coś dla siebie. Coś miłego, coś co sprawi Ci choć odrobinę radości albo chociaż wyciągnie na chwilę z takiego stanu.

Nie,nie głupia,po części myśle że właśnie o to chodzi.Generalnie nie mam życia,żadnej pasji,czegoś co lubie.Chciałem iśc na sztuki walki,ale nie mam czasu bo muszę chodzić na kurs tańca.Którego jeszcze nie zacząłem,bo nie mam czasu.A nie mam czasu bo w weekend zamiast się uczyć to leże dosłownie cały dzień i się dołuje.Nie za bardzo z resztą chce mi się chodzić na te tańce ale to jedyne miejsce gdzie można łatwo poznać ludzi jakie mi zostało,a poza tym jak facet umie tańczyć to fajnie.

Po prostu dałam ogłoszenie że szukam chłopaka do popisania i wiesz co odezwał się dokładnie jeden który mi pomaga w jakimś stopniu jeszcze żyć i ukończyć studia. Może spróbuj czegoś takiego jak ja.

Wiesz,kobiety szukają i znajdują facetów do pocieszania.Nie ma za to zbyt wielu kobiet które umieją i chcą pocieszać,laski wolą być pocieszane:p Z resztą mi wirtualne gadki za bardzo nie pomogą,nie wiem czy jakiekolwiek rozmowy mogłby mi w ogóle pomóc.

Potrzebuję raczej realnych znajomości,chociaż czasem to sam już nie wiem czego potrzebuje.
Najgorszy jest wiatr.

przez Silny94 03 lis 2014, 23:45
Dajcie mi siłę i nadzieję żebym nie skończył jak śmieć przez Chad i się sam nie zabił bo się na to zanosi. :twisted:
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

przez Steviear 04 lis 2014, 00:12
( Dean )^2, Rozumiem. Ale jeśli naprawdę nie chcesz tańczyć, bo nie lubisz i ciągnie Cię do czegoś innego to wybierz może te sztuki walki? Po co się tak męczyć. Nie chcesz, szukaj innej opcji.
A to jak facet umie tańczyć to fajnie.
Hmm tutaj to niekoniecznie musi być prawda. Zgodzę się z Tobą, że to może być Twoim atutem, jednak nie warto się tak bardzo dostosowywać. Potem dziewczyna pomyśli, że naprawdę lubisz tańczyć, będzie Cię ciągać po parkietach.. Zakładając, że tam ją poznasz :)
Oczywiście wyolbrzymiłam to niesamowicie.
Okazji może być wiele, pewnie już to słyszałeś.
A na studiach nie ma nikogo interesującego?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niete 04 lis 2014, 01:57
Jak można wydzwaniać w nocy z ofertą telefonu co pół godziny? Za chwilę chyba włączę tryb samolotowy.
Niete

przez antananarywa 04 lis 2014, 02:17
Z kolejnym facetem mi nie wyszlo...

przez Niete 04 lis 2014, 02:24
antananarywa, widocznie się nie nadawał. Lepiej tak niż sie latami męczyć.
Niete

przez antananarywa 04 lis 2014, 06:31
Niete, niby tak, ale troche sie juz zmeczylam porazkami w tej dziedzinie. Musze sie chyba nauczyc cieszyc swoim towarzystwem i przestac uciekac od samotnosci, ktora nie musi byc straszna. Mam nadzieje, ze nie musi :P

przez Nelvana 04 lis 2014, 13:12
antananarywa, aktualnie borykam się z podobnym problemem. Nawet chciałabym gościa znienawidzić, ale nie umiem. Mam tylko potężny żal - do niego, za podjęcie naprawdę idiotycznych decyzji, i do siebie, że się tak zaangażowałam.
Alterius non sit, qui suus esse potest.

przez antananarywa 04 lis 2014, 17:08
Nelvana, ja swój ostatni poważny związek zakończyłam w sumie w lipcu, ale do teraz miewam momenty bezsilnej złości. najgorsze, że zła mogę byc tylko na siebie, bo powinnam miec swój rozum, a go nie miałam. nie mogę sobie darowac wielu decyzji i zmarnowanych chwil

przez Nelvana 04 lis 2014, 17:34
antananarywa, od lipca nie minęło wcale tak dużo czasu. Wielu powie, że to zwykłe, laickie gadanie, ale on rzeczywiście leczy rany. Nie zamierzam w tym momencie wyjeżdżać z komunałami żywcem wydartymi z podręcznika dla sfrustrowanych, bo widmo mojego poprzedniego związku też momentami się za mną ciągnie, a minął ponad rok. Upływu chwil nie odwrócisz, więc w zasadzie lament nad tym jest bezpodstawny. Jeśli masz żal do siebie ze względu na pewne decyzje, które kiedyś podjęłaś, spróbuj dojść do tego, dlaczego to zrobiłaś i co Tobą kierowało - to drugie jest zdecydowanie ważniejsze.

przez tomasz_xyz 04 lis 2014, 17:48
Myślę czy uda mi się obejść bez szpitala, ale myśli samobójcze dokuczają nawet w pracy...
tomasz_xyz

przez Nelvana 04 lis 2014, 18:20
tomasz_xyz, myślę, że warto spróbować i udać się do szpitala. Lepiej tłumić autodestrukcję w zarodku, nim rzeczywiście będzie za późno, a skoro jest to wyjście, z którego jeszcze nie korzystałeś, to może warto się nad tym zastanowić?
Do szpitala trafiłam po próbie samobójczej, niestety, nie udało mi się podjąć kroków ku leczeniu, bo tak jak Ty, w niczym nie widziałam sensu i pewnej nocy, pod wpływem impulsu postanowiłam to wszystko skończyć.
Szpital pomógł mi zrozumieć mechanizm tej choroby, jak działa, jak funkcjonuje. Pomógł mi nauczyć się rozmawiać ze sobą, szukać przyczyn w schematach działań, jakie podejmuję podświadomie. Praca z grupą, terapeutą i psychiatrą to taki drogowskaz. Ważnym jest, żeby po wyjściu ze szpitala niezwłocznie zapisać się na terapię indywidualną, czego ja nie zrobiłam i teraz zbieram krwawe żniwo początków nawrotu choroby.
Szpital nie jest wcale złą opcją. ;)

przez tomasz_xyz 04 lis 2014, 18:23
Nelvana napisał(a):tomasz_xyz, myślę, że warto spróbować i udać się do szpitala. Lepiej tłumić autodestrukcję w zarodku, nim rzeczywiście będzie za późno, a skoro jest to wyjście, z którego jeszcze nie korzystałeś, to może warto się nad tym zastanowić?
Do szpitala trafiłam po próbie samobójczej, niestety, nie udało mi się podjąć kroków ku leczeniu, bo tak jak Ty, w niczym nie widziałam sensu i pewnej nocy, pod wpływem impulsu postanowiłam to wszystko skończyć.
Szpital pomógł mi zrozumieć mechanizm tej choroby, jak działa, jak funkcjonuje. Pomógł mi nauczyć się rozmawiać ze sobą, szukać przyczyn w schematach działań, jakie podejmuję podświadomie. Praca z grupą, terapeutą i psychiatrą to taki drogowskaz. Ważnym jest, żeby po wyjściu ze szpitala niezwłocznie zapisać się na terapię indywidualną, czego ja nie zrobiłam i teraz zbieram krwawe żniwo początków nawrotu choroby.
Szpital nie jest wcale złą opcją. ;)

Dziękuję za odpowiedź, masz rację. Szkoda, że leki nie działają zbyt dobrze :-(
tomasz_xyz

przez Nelvana 04 lis 2014, 18:29
tomasz_xyz, w szpitalu zawsze regulują leki i dopasowują do objawów.

Sortuj wg