"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez groskova 14 paź 2007, 14:13
dzieki jovitko, kochana jestes:***
juz zaczynam powoli watpic ze mam dobrze dobrane leki...tak naprawde czuje sie jak zawsze - 3-4 dni w gore i dwa tygodnie w dol. kurdeeeeee wyc mi sie chce:(((

przez slitzikin 14 paź 2007, 18:18
Ja dzisiaj też mam spory kryzys. Nie wiem, nie chce mi się żyć. Mieszkam sam. Osoba, którą szczerze kocham nie chce ze mną żyć, choć powiedziała, że czasem myśli by wrócić, że tęskni, ale nie chce mimo to. To mnie maksymalnie wszystko przybija. Nie chce mi się pracować, jeść, oglądać telewizji, pić, nic.

Staram się jednak zmieniać swoje myślenie. Wyobrażać sobie jak będzie jak coś się zmieni w moim życiu, trochę mnie to pokrzepia. Zajmę się czymś. Najgorzej zasnąć...

Groskova wyj :) Może pomoże... Może poczytaj coś, mi to trochę pomaga. Albo kup sobie coś dobrego i obejrzyj coś w tv. Albo idź na spacer. Spacer też pomaga.

przez Mooni 14 paź 2007, 18:27
groskova napisał(a):tak naprawde czuje sie jak zawsze

może pogadaj z lekarzem, albo idź do innego, po co masz się tak męczyc. Chociaz u mnie ze dwa miechy trwało, nim leki zaczeły zaskakiwać.
A kawa to lepsza z mlekiem i z cukrem - ewentualnie jeszcze ajerkoniak do tego ;) Arszenik źle robi na samopoczucie :mrgreen:
Zresztą sympatyczna z ciebie kobita, jak widze. Trzymam za ciebie kciuki, zeby ci sie polepszyło samopoczucie
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TOSIA1 14 paź 2007, 19:08
Jestem tu dzisiaj pierwszy raz,wogóle pierwszy na jakimkolwiek forum.To dziwne uczucie zobaczyć na własne oczy,że ta cholerna depresja nie wybiera tylko słabych ludzi (jak mi się do tej pory wydawało) jak ja,ale atakuje wszystkich bez względu na wiek, czy problem.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:21 pm ]
Nigdy nie myslałam,że ja też będę potrzebowała takiego miejsca.Wydawało mi się,że tak ostro dostałam od życia,że już nic mnie nie dotknie.Wiecie coś na zasadzie:co nas nie zabije to nas wzmocni! A tu niespodzianka!Ponad dwa miesiące kompletnego doła,rozsypki i depresji. i to z jakiego powodu?Myślałam,że faceta,ale to był chyba jedynie katalizator.Za dużo,za szybko,za ostro toczy się to życie jak dla mnie.Wyobraźnia,która była wybawieniem dla mnie jako jedynaczki,teraz okazuje się przekleństwem,bo podsuwa tylko czarne scenariusze.Nic mnie już nie spotka,do niczego nie dojdę,nic nie ma sensu.Brzmi znajomo co?Każdy poranek jako walka z samym sobą,żeby jednak wstać i spróbować,bo może będzie inaczej.Niestety nie jest.A najśmieszniejsze jest to że ludzie postrzegają mnie jako pewną siebie,odważną osobę. O ironio! próbuję wszystkiego,naprawdę wyjazdów za granicę,do znajomych,przesiadywania z przyjaciółmi, byłam u psychologa,a ostatnio nawet studiami podyplomowymi i NIC! jak z tego wyjść?

przez Jovita 14 paź 2007, 20:10
czuje sie samotna , poklocilam sie z facetem , nie wiem czy to choroba robi ze mnie taka debilke czy ja nia jestem , mam pustke emocjonalna pomimo ze placze, mysli samobojcze nie daja mi spokoju , mam ochote sobie cos zrobic ale walcze resztka sil , tak mnie boli zycie.. od dziecka tylko cierpienie a teraz to juz pieklo !! ja chyba na prawde sie oddalam od swiata zywych.. k..rwa jak mi ciezko.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez morpheus 14 paź 2007, 20:16
ehh nie zalamuj sie bedzie dobrze zobaczysz jesli facet Cie kocha zrozumie wszystko tylko z nim powaznie porozmawiaj o Twoich problemachzobaczysz wszystko bedzie dobrze On powinien to zrozumiec i wspierac Cie ;) licze na Ciebie dasz rade zobaczysz i nie rob nic głupiego <praytulam>
"...Gdyby były same piękne chwile, nie wiedział bym że żyłem..."

Obrazek

przez Jovita 14 paź 2007, 20:18
morpheus - dziekuje za wsparcie , jakos dam sobie rade..ale jest ciezko :cry:
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez morpheus 14 paź 2007, 20:19
wiara w siebie to podstawa a w tym pomaga swiadomosc ze inni ludzie Cie wspieraja to motywuje i to bardzo ;)

Obrazek

przez depresyjny86 14 paź 2007, 20:29
No to teraz ja..........też sobie pojęcze!!!!!!!!!!!Mam dosyć!,tak dosyć siebie!!!!!Jestem gorzy od innych ludzi......zawsze jestem gorszy we wszystkim :cry:
Inni majątyle zalet,wartości i umiejętności.....a ja.......zero.
To tyle. :cry:
:)

przez morpheus 14 paź 2007, 20:32
a dlaczego tak uwazasz ??

Obrazek

przez wookie 14 paź 2007, 21:03
Jestem zupelnie nowy na forum. Dopiero dzis wpadlem na pomysl zeby tu wstapic.
Powiem krotko o moich problemach. Jestem nastolatkiem do niedawna mialem swoje plany zyciowe. Bardzo lubie chemie. Chcialem zostac slawnym chemikiem. Podobnie jak chemia interesuje sie takze informatyka i od niedawna elektronika. Niby wszystko fajnie i super. Ale z dnia na dzien wydaje mi sie ze jest coraz gorzej. Nic mi nie wychodzi. Coraz trudniej mi sie uczyc (a uczniem bylem no i JAK NA RAZIE jestem bardzo dobrym). Nie moge sobie znalezc zajecia. Proboje zajmowac sie tym co lubie ale nie sprawia mi to przyjemnosci. Nic mi sie nie chce. Stracelem swoje ambicje.
Mam dziewczyne. Bardzo mnie kocha. Ja ja tez (przynajmniej tak mysle). Problem w tym ze roznimy sie bardzo. Ona jest zupelnie inna. Pelna zycia i energii. Czasem ma szalone pomysly. A ja jestem raczej spokojny i opanowany. Coraz czesciej trudno mi sie z nia dogadac. Czuje sie coraz bardziej jakbym przebywal z obca osoba. Jej towarzystwo mnie jakby peszy.
Mam wrazenie ze nikt mnie nie rozumie i nie potrafi mi pomoc. Czuje sie taki obcy. Kiedys slyszalem taka piosenke "Jestem obcy". Od razu utozsamilem sie z autorem slow. Brzmialy one tak (zamieszczam tylko refren):
Jestem obcy w moim miescie
Jesetm obcy posrod was
Jestem obcy w moim wlasnym snie
Jestem tylko cieniem
Juz nie wiem co myslec ani robic. Niby mam tak wiele a tak malo. Nie jestem biedny mam rodzicow normalna rodzine a jednak wciaz mi czegos brakuje. Nie wiem czego. Jesli ktos potrafi mi cos doradzic bede wdzieczny. Chociaz watpie. :(
Zycie to najtrudniejszy sprawdzian jaki mozna sobie wyobrazic

przez depresyjny86 14 paź 2007, 21:09
No bo tak jest,zawsze jestem gorszy we wszystkim...nie umiem nic zrobić dobrze....nie mam w ogóle umiejętności żadnych.....inni ludzie umieją tyle rzeczy a ja nie umiem niczego no i do niczego się nie nadaje :cry:
:)

przez morpheus 14 paź 2007, 21:18
Rozmawialismy juz o tym, znajdz sobie jakas pasje cos co lubisz robic najbardziej i zacznij to rozwijac ;)

Obrazek

przez smutna48 14 paź 2007, 21:20
człowiek nerwica smutne, że tak o sobie myślisz :( Twoje jedyne wyjście z sytuacji to zmiana myślenia na pozytywne to odbicie się od tego dna depresji. Wiem, że nie latwo ale sprobój kładac się spac myslec o sobie dobrze naprawde nie masz podstaw żeby tak sie dołowac. ;) wmawiac sobie rzeczy ktorych w sobie nie masz, bo nie masz tego o czym piszesz spojrz na siebie troche cieplej :-) a wtedy inni zrobia to samo. Ja rowniez się staram zmienić postepowanie myślenie odgonic od siebie to co boli wiec w swojej walce nie jestes sam pamietaj o tym :) jest mase innych ludzi ktorzy tez staraja się dostrzec w zyciu coś dobrego ;) lepszego zrozumiec, że im od zycia tez sie nalezy szczęscie ;) Tak jak Tobie wiec uśmiechnij się do siebie

raz

dwa

trzy

juz

:D
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

Sortuj wg