"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez vyskokova 02 sie 2014, 10:21
Bolą mnie plecy po plewieniu w ogrodzie. Mam wyrzuty sumienia wobec psa, którego ukąsiła pszczoła w łapę. Wyrzucam sobie, że to przeze mnie, bo nie skosiłam trawnika i on biedny jest teraz kulawy, smutny, a ja nie mogę go zabrać na spacer do czasu, aż nie zejdzie opuchlizna. To wywołało falę wspomnień moich przewinień i kolejnych wyrzutów sumienia wobec ludzi, którym sprawiłam w przeszłości przykrość nieumyślnie lub celowo skrzywdziłam. Dobija mnie bezsilność, brak konsekwencji w działaniu, moje słabości wqurwiają mnie, chciałabym wyjść z siebie i nie wrócić. Mam dosyć swoich obowiązków, przytłacza mnie brak powodów do spontanicznej radości, nie pamiętam, kiedy ostatni raz szczerze, głośno się śmiałam. Nie potrafię dzisiaj poradzić sobie z tym, że wszystko ma swoje plusy i minusy, blaski i cienie, jasne i ciemne strony. Dołuje mnie świadomość, że nie ma idealnych rozwiązań ani sytuacji, i że ja nie jestem idealna.
Jako ten ślepy kamień pod wodą głęboką żyjesz, człowieku. W ciemnicy, człowieku, orzesz żywota rolę i płacz zasiewasz, ten trud, ten ból. I w błocie tarzasz gwiezdną duszę, człowieku, w błocie.

przez mrrafal 02 sie 2014, 17:35
Mam najzwyczajniej w świecie ochotę palnąć sobie w łeb.

przez tahela 02 sie 2014, 21:52
Dzisiaj nie robię kompletnie nic,leżę sobie cały dzień, źle się czuje, nie otwieram drzwi, nie odbieram telefonów cały dzień a domciu tylko i wyłącznie dla mnie na sam ze sobą.
Dawno nie miałam takiego dnia i dobrze mi z tym a dodatkowo dostałam okres, który dokopał mi do końca w samopoczuciu i boli mnie brzuszek :? :twisted: .
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 02 sie 2014, 21:55
brakuje mi go :why:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez wybrakowany 03 sie 2014, 00:20
Moje zyciw jeat zalosne....mam
Moja dusza krzyczy próbując sobie przypomnieć
Kiedy czułem tak jak oni i mogłem czuć się z tym dobrze
I czy naprawdę czułem i czy faktycznie mogłem

przez ktosia1976 03 sie 2014, 09:15
wyraz twarzy mojego męża jak mam kolejny atak on już chyba też ma tego dosyć i tak milczy te jego milczenie mnie dobija Boże kiedy to się skończy ....
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek
6 lat walki z nerwicą(zaburzenia somatopodobne)

przez mirunia 03 sie 2014, 09:34
ktosia1976, co się stało? złapał Cię atak tej wrednej nerwicy? pomalutku minie... spokojnie, a swoją drogą zdrowy tego nie zrozumie, to woli milczeć

przez ktosia1976 03 sie 2014, 09:48
tak mirunia tylko wstałam i się zaczęło masakra dziś ,wmawiam sobie że przejdzie i nie umrę od tego ale czuję się do doopy .Wiem że zdrowy chorego nie zrozumie ,ale u mnie kiedyś te ataki trwały krócej a teraz to tak trwa i trwa czuje jak mój ma tego dosyć choć mówi że tak nie jest ja wiem swoje.
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek

przez mirunia 03 sie 2014, 09:58
ktosia1976, ja też się dzisiaj czuję nie najlepiej, serce mi łomocze, ciśnienie wali w górę, już brałam pod język captopril.
A później w godz. 12-15 miewam znowu zbyt niskie 95/55 i też wtedy źle i słabo.
Czy masz zawroty głowy podczas takiego ataku i później?
A mężem się nie przejmuj, on sobie da radę ze swoimi emocjami.

przez ktosia1976 03 sie 2014, 10:12
Mirunia ja właśnie kiedyś tak miałam z tym ciśnieniem jak piszesz byłam wtedy na leku concor ale na pogotowiu kiedyś zmienili mi ten lek na lokren i od tamtej pory te ciśnienie jest lepsze i teraz jak mam atak to o dziwo ciśnienie jest ok.Te zawroty głowy mi mineły jak zmniejszyłam dawke sobie tego esci na 5 mg więc wniosek taki że te esci robiło te zawroty.A teraz to jak mam atak to nagle dostaje takiego ataku paniki lęku zaczyna mi twarz drętwięc ręce się trzęsą duszności takie telepotanie w środku a krew w żyłach jak by się gotowała tak czujesz.Mój lekarz jutro wraca z urlopu rano zaraz będe dzwonic niech mnie gdzieś wciśnie bo do tego 13 sierpnia nie wyrobie czekac i zaraz popytam o jakąś psychoterapie.Mirunia a wiesz może bo ja do końca nie jestem opcykana w tym wszystkim czy rozmowa z pedagogiem to jest forma psychoterapi ?,bo kiedyś chodziłam (3 wizyty) i tam w sumie wypytywała mnie o moje życie i tyle.Tak myśle czy też tam się od razu nie zapisać.

-- 03 sie 2014, 10:15 --

oj z nerwów żle napisałam nie padagog tylko psycholog
sympramol 50mg 2-0-2
lokren 20mg 1-0-0

+ dużo fajek

przez Makabra 03 sie 2014, 10:19
Tęsknię za nim :why:
Makabra

przez inspektor_erektor 03 sie 2014, 10:20
jestem tak zamulony życiem że chyba bardziej sie już nie da heh

przez mirunia 03 sie 2014, 10:31
ktosia1976, nigdy nie chodziłam na psychoterapię, ale z tego co wiem najlepszy jest psychoterapeuta- nie psycholog. Czasami lekarze psychiatrzy są również psychoterapeutami. Na zwykłego psychologa to chyba szkoda czasu i pieniędzy, jeżeli prywatnie.
Ja też rano obudziłam się z lękiem, nawet nie mogę dłużej pospać, po 6 się budzę i tak łażę. Wzięłam o 9 hydroxyzinę i jestem teraz dętka. Jutro mam wizytę u swego doktorka... dzwoń jutro i też leć do niego.

przez acherontia-styx 03 sie 2014, 10:33
czy rozmowa z pedagogiem to jest forma psychoterapi ?,bo kiedyś chodziłam (3 wizyty) i tam w sumie wypytywała mnie o moje życie i tyle.Tak myśle czy też tam się od razu nie zapisać.

-- 03 sie 2014, 10:15 --

oj z nerwów żle napisałam nie padagog tylko psycholog

Psycholodzy nie prowadzą psychoterapii, od tego są psychoterapeuci. No chyba, że psycholog jest równocześnie psychoterapeutą, bo takie połączenie też jest często spotykane ;)
Psycholog skończył tylko 5 letnie studia i tyle, a psychoterapeuta odbył dodatkowo szkolenie, własną terapię, uczestniczy w superwizji (a przynajmniej wskazane, żeby uczestniczył), ma certyfikat itp ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sortuj wg