"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Abbey 23 lut 2014, 22:57
Taki odbiór to moim zdaniem kwestia mocno indywidualna. Bo to, co dla kogoś jest "ładne" dla innego może być "brzydkie" i na odwrót. Ale znam też laski, które za dzieciaka i w czasach młodzieżowych były szpetne jak radziecki ciągnik, a spotkałam je po latach i szczena do podłogi, fajne dziewuchy.

Ale jednak jest jakiś ogólny kanon piękna. Jestem w wieku jakim jestem, chodzę do liceum i po prostu widzę, że te wszystkie popularne piękności są do siebie podobne, więc coś jest na rzeczy.

A tam, nie nastawiaj się

Wiesz, łatwo powiedzieć, ale z drugiej strony ja już całkowicie znam swoją wizualną przyszłość - no po prostu te wszystkie blizny, pstrokata cera nie zejdzie któregoś poranka gdy spojrzę w lustro. A jeśli już zdarzy się jakiś czas, że będzie mniej wyskakiwać, cera nadrobi sobie w następnym tygodniu :bezradny:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez koszykova 23 lut 2014, 23:17
Ja staram się patrzyć w lustro tylko rano jak się szykuje do wyjścia. Im mniej tam zerkam tym rzadziej myśle o swoim wyglądzie (z ktorego nie jestem zadowolona). Potem pocieszam się myślą, że wygląd nie jest najważniejszy.

No tak... bo niby nie jest, ale jednak źle się czuje czlowiek sam ze sobą i co wtedy :bezradny:
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez Abbey 23 lut 2014, 23:23
No tak... bo niby nie jest, ale jednak źle się czuje czlowiek sam ze sobą i co wtedy

dokładnie. poza tym co z tego, skoro inni ludzie oceniają przez pryzmat wyglądu.
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez koszykova 23 lut 2014, 23:37
Ale po co komentują? Po co zwracają uwagę na to co w nas do dupy hmm... Jakbysmy sami o tym nie wiedzieli :D
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez Abbey 23 lut 2014, 23:58
no dokładnie :mrgreen: tak jakby 'oooooo, ale masz wielkiego pryszcza na brodzie' lub 'ale jesteś gruba' było jakimś odkryciem :mrgreen:
Obrazek

przez Zupapomidorowa 24 lut 2014, 00:49
Ciężko, mama się do mnie nie odzywa, ojciec bardzo chory, pokłócił się z matką i wyjechał na działkę, nie ma go od dwóch dni, pewnie chla. Niedługo mam obronę dyplomu i bardzo się stresuje. Nie poszłam na terapię grupową bo nie dałam rady psychicznie, leżę od dwóch dni w łóżku. Wzięłam prochy na sen. Ciężko mi. Ciało odmawia posłuszeństwa.
Dawniej Luktar

przez asl 24 lut 2014, 01:15
a ja mam gule w gardle :why:
asl

przez AddictGirl21 24 lut 2014, 01:57
Czasem człowiek tak bardzo cierpi, że nie potrafi wyrazić tego ani jednym, jedynym słowem. To cierpienie rozrywa duszę na małe kawałeczki, które zamieniają się tak, że nie sposób je później poukładać, dopasować do siebie......Mała ruina, małe królestwo ciemności. Rodzi Nas matka ale przez całe Nasze życie i tak jesteśmy sami, zdani tylko na siebie i swoje rozpaćkane wnętrze. Czasem jest pusto, wieje silny wiatr, który kołysze Naszą zbolałą duszą.......a więc w którą stronę mamy iść.....tego nie wie nikt, nawet my sami....

Obrazek
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez arwena27 24 lut 2014, 02:00
asi : z nerwów? czym się tak stresujesz?

-- 24 lut 2014, 01:05 --

No właśnie coś bym chciała napisac jakoś się wyzalic,ale właściwie nie wiem jak mam to obrać w słowa. Ale jestem porąbana i znowu nienawidze siebie :cry: :why:

przez Sonka_85 24 lut 2014, 11:46
Nienawidzę takiej pogody, jaka jest teraz, nienawidzę, kiedy wiosna budzi się do życia, bo to mi przypomina, że powinnam mieć siłę, by coś zmienić. A nie mam jej. Zamykam drzwi, żeby nie słyszeli, jak płaczę, w nocy wyję- mam nadzieję, że tylko we śnie. Nie mam z kim pogadać, traktują mnie jak obcą i na każdym kroku przypominają, że nie jestem u siebie...

Nienawidzę moich zmiennych nastrojów, pustki w głowie, zapominania słów, moich obsesji...
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez Bukowski 24 lut 2014, 11:55
Sonka_85 napisał(a):Nienawidzę takiej pogody, jaka jest teraz, nienawidzę, kiedy wiosna budzi się do życia, bo to mi przypomina, że powinnam mieć siłę, by coś zmienić. A nie mam jej. Zamykam drzwi, żeby nie słyszeli, jak płaczę, w nocy wyję- mam nadzieję, że tylko we śnie. Nie mam z kim pogadać, traktują mnie jak obcą i na każdym kroku przypominają, że nie jestem u siebie...

Nienawidzę moich zmiennych nastrojów, pustki w głowie, zapominania słów, moich obsesji...

Mnie tez perspektywa wiosny nie nastraja pozytywnie. Czuje wybrakowanie własnej persony.
Bukowski

przez julusia 24 lut 2014, 14:35
Jak dobrze widzieć kogoś kto też nie cieszy się z wiosny :D
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez asl 24 lut 2014, 15:44
arwena27, nie mam powodów do nerwów a jednak ciągle coś we mnie siedzi.... trzęsę się ze strachu i nie wiem czego się boję.... pewnie stąd ta "gula".... to jest takie ciągłe oczekiwanie na najgorsze.... wewnętrzne napięcie...
asl

przez AmnuM 24 lut 2014, 15:49
Wkurwiają mnie Polskie media, Polskie przywary, wkurwia mnie Premier, wkurwia mnie Kaczyński, wkurwia mnie Prezydent!
Wkurwia mnie jeszcze, że matka całymi dniami ogląda pierdoły w stylu, dlaczego ja, o jakiś szpitalach, boli mnie życie i takie tam.
Wczoraj mnie wkurwiała Ukraina, ale mi dzisiaj przeszło.

Sortuj wg