"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Peter88 29 sty 2014, 00:13
Steviear napisał(a):Peter88, http://psychologia.wieszjak.polki.pl/le ... porad.html
To,co podałeś :)

i ciebie to śmieszy?
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez ewelka91 29 sty 2014, 14:53
"To robisz źle, tamto źle, nie umiesz, zostaw"

Męczę się coraz mocniej z tą rodziną.
Tak mi się marzy wyprowadzka - ale nie mam pracy frustracja coraz większa

Wiem, że oni zniszczyli mi psychikę, wiem, że ojciec zrobił ze mnie psa, nikogo, dlatego dopiero próbuję odbudować psychikę, lecz ciężko, gdy się z nimi mieszka.

Coraz więcej koleżanek ma pracę, ja czuję się jakaś wybrakowana - nie wiem, może chodzi o to, że one są na miejscu, a ja jestem spoza większego miasta? (może pracodawca uważa, że mam ciężki dojazd, i mu taki pracownik niepotrzebny?). Sama nie wiem, męczę się

przez Indifference1 29 sty 2014, 14:58
ewelka91, ja takie coś słyszę codziennie przez całe życie. Gotować nie umiem, sprzątać, w ogóle jestem do niczego. Jaki facet mnie będzie chciał? A potem jak mój tata walczy z żelazkiem żeby sobie coś wyprasować bo np. mama na zakupach to się śmieje z niego tak głośno jak tylko mogę :D
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 29 sty 2014, 15:00
Indifference1 napisał(a):ewelka91, ja takie coś słyszę codziennie przez całe życie. Gotować nie umiem, sprzątać, w ogóle jestem do niczego. Jaki facet mnie będzie chciał? A potem jak mój tata walczy z żelazkiem żeby sobie coś wyprasować bo np. mama na zakupach to się śmieje z niego tak głośno jak tylko mogę :D

Czytając coś takiego stwierdzam z przykrością tylko jedno....
Często rodzice nie krytykują konstruktywnie,ale pierdolą jak potłuczone warzywa które pozbawiono mózgu D:.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Indifference1 29 sty 2014, 15:03
Kestrel, no dokładnie. Zresztą ja nigdy nie biorę tego do ciebie a jak słyszę takie coś to i tak zawsze odpyskuję. Moja matka to alkoholiczka bez pracy, która tylko potrafi niszczyć rodzinę a ma czelność mi pieprzyć, że se w życiu nie dam rady. Pfff

przez Arhol 29 sty 2014, 15:12
Indifference1, Nestety jako że to rodzic,czasem takie opinie gdzieś tam w głowie "bolą" jak mniemam?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

przez ewelka91 29 sty 2014, 15:12
Indifference1, z tego się "leczę". Mam z tyłu głowy wszystkie słowa "jesteś do niczego, nie poradzisz sobie w życiu, nie masz przyjaciół, jesteś beznadziejna". Pamiętam sytuacje, słowa, gesty, do tej pory.

I mimo, że minęło już kilka lat, ja ciągle z tego się leczę, próbuję zapomnieć.
Widzę, że ojciec swoje niepowodzenia wylewał na mnie - wszystko fajnie, spoko, szkoda tylko, że nie myślał, że wpłynie to negatywnie na moją psychikę.

Teraz bym to olała, ale wtedy? To co zniszczone, już nie odbuduje się...

przez QAbled 29 sty 2014, 15:21
dzisiaj nie mogę przestać myśleć o śmierci i o samobójstwie. Próbuję się wziąć w garść i nie mogę.
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

przez Indifference1 29 sty 2014, 15:23
Kestrel, nie, w dupie to mam. Nigdy nie miałam żadnego oparcia w rodzicach ani jakiegoś dobrego kontaktu więc i takie teksty mnie nie ruszają. Ale widzę, że powstanie jakiś dziwny obraz mojej rodziny. Nie kłócimy się 24h, często rozmawiamy po prostu na luzie, pośmiejemy się nawet jeden z drugiego, np ja z tatą z mamy :mrgreen:

przez barikello 29 sty 2014, 15:26
Wszyscy maja mnie w d. Nikt nie traktuje mnie powaznie. Zawsze bede sam..juz nawet przestaje pisac o sobie i swoich problemach, i tak nikt nie slucha....
barikello

przez Indifference1 29 sty 2014, 15:28
barikello, ja słucham. A raczej czytam. Co się stało?

przez Arhol 29 sty 2014, 15:30
Indifference1, A to jaki ci to obojętne to git D:
Moderator

przez ewelka91 29 sty 2014, 15:34
barikello, bo taki jest świat, jeszcze nie pojąłeś? ludzie dążą po trupach do celu, teraz młodzi zabili by rodziców, jeśli by im to zapewniło stanowiska kierownicze. W niczym nie ustąpią. Nie ma na kogo liczyć....
Ja też myślę, czy jest sens żyć. Jednego dnia mam dobry humor, a drugiego pojawiają się wydatki i brak pieniędzy na podstawowe rzeczy (jedzenie, bilet na studia), wtedy mi się odechciewa żyć. Nie mam pracy, rodzice ciągle powtarzają mantrę 'nie stać nas'.... Życie to kasa kasa kasa...szkoda słów.

-- 29 sty 2014, 14:35 --

Nie wiem co tu robię

przez barikello 29 sty 2014, 15:48
Wiem jak jest ewelka91. Tak trudno cos osiagnac a tak latwo cos spieprzyć...Co do ludzi tez sie zgadzam...chyba tylko ci cos osiagaja co kombinują i postepuja w egoistyczny sposob..Odczulem to nawet w rodzinie...nie uświadcze pomocy krewnego ktory wie gdzie skladac CV (bo sam pracuje w tym miejscu), bo nie chce miec 'konkurenta' jesli by zwalniali. Taki tam przyklad...tez nie mam pracy ale to tylko jeden z problemow...licznych. Nie ma to jak miec 22 lata a mieć zycie smutniejsze niż samotny emeryt.
barikello

Sortuj wg