"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zupapomidorowa 04 sty 2014, 02:33
kolekcjoner snów, otóż to. Emocje nie są najlepszymi doradcami. Przecież wiesz Aurora92, że żeby zdobyć np. prawo jazdy trzeba się postarać bo to niełatwa sprawa. Nikomu nic łatwo nie przychodzi, nie jesteś wyjątkiem.
Dawniej Luktar

przez SmutnaTęcza 04 sty 2014, 02:36
Luktar, jeśli chodzi o prawo jazdy to nie chodzi mi tu nawet o trudność testów czy pieniądze... Chodzi o coś innego, o pewnego rodzaju lęk. Ale nie będę tłumaczyć na czym on polega, bo żadna z osób, którym próbowałam to wytłumaczyć, nie zrozumiała go...

przez Zupapomidorowa 04 sty 2014, 02:41
widzisz ja zrobiłam prawko lata temu ale nie jeżdżę od pięciu bo tez mam lęki
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aranjani 04 sty 2014, 07:15
Aurora92 napisał(a): i nie potrafię się nawet zmobilizować do przeczytania książek do egzaminów czy licencjatu.

Aurora92 napisał(a):Jestem po 7 czy 8h czytania niemal bez przerwy - wszystko mi wiruje i migocze od tych literek, tego durnego filozoficzno-literackiego bełkotu :why: Powinno się ludzi wieszać za jaja za pisanie takich bzdur!!! :evil:

Aurora92 napisał(a): Chciałabym wreszcie być szczęśliwa, spełniona i poczuć, że ŻYJĘ!!!!!!

Aurora92 napisał(a):kolekcjoner snów, nie mam już siły, nie chcę. Dlaczego to muszę się zawsze (bezskutecznie) starać? Mam dość!!

Przeczysz sama sobie ;)

A jesli chodzi o Twoje jęczenie... weź się kobieto w garść! Jest Ci z czymś źle... to spróbuj to zmienić bo to uja nikt tego za Ciebie nie zrobi.
I tak jak napisał kolekcjoner snów... szczęście samo nie przychodzi.

A... i zapisz się gdzieś na terapię...
Aranjani

przez ewelka91 04 sty 2014, 12:25
Nie mogę słuchać tego bełkotu, który piszecie do Aurora92

Jęczenie - jak to nazywacie, jest częścią bólu depresyjnego. Opowiem na sobie - na początku sama pisałam "nikt mnie nie chce, jestem nikim", ale w końcu zaczęłam myśleć, że może coś trzeba z tym zrobić? Próbowałam rozmawiać z ludźmi, przełamać mój introwertyzm... nie do końca mi się to udaje. Kuva! Wiecie jak to jest beznadziejnie, kiedy ktoś do czegoś dąży i tego nie dostaje?! Prawko jazdy - po nie zdanym pierwszym egzaminie chciałam się zabić, mimo, iż się starałam, chciałam umrzeć... leżałam i ryczałam, mówiłam, że mi się nie uda. Albo inny przykład - egzaminy: kułam kułam a potem i tak 2, kuva!!!!!! to dlaczego mam nie jęczeć? Ja się staram, w pewnym sferach życia, ale nie wychodzi, no kuva nie wychodzi!!!!!!!!

I wiecie co? Jęczałam, że nie ma pracy, a przeglądałam tylko ogłoszenia. Potem zaczęłam wysyłam i roznosić CV i co? mija kuva rok - yebany rok i NIKT NIGDY nawet nie oddzwonił, to jak mam wziąć życie w swoje ręce???

Moim marzeniem było studiować zaocznie, a stuidiuję dziennie bo nie znalazłam ten yebanej pracy, a starałam się zarobić na te studia jak *uj.

Łatwo powiedzieć "weź los w swoje ręce", po prostu ten los nam spod nóg spier dala........

-- 04 sty 2014, 11:28 --

Wszystkie moje inne marzenia są nieosiągalne przez BRAK PRACY - hah, nawet nie mam roweru, i NIE STAĆ MNIE NA NIEGO.
i nigdy nie będzie stać, nie mówiąc o mieszkaniu czy aucie.

Jak ktoś urodzony jako pechowiec - jak ja - cokolwiek zrobi - to i tak mi się to nie uda. Chociażbym chciała góry przenosić, nie uda mi się to.
Ja się potykam na prostej drodze (w przenośni i w rzeczywistości)

przez julusia 04 sty 2014, 13:47
ewelka91, masz rację.
Aurora92, współczuję Ci. Mnie nie wkurza gdy ktoś dużo jęczy i narzeka. Niełatwo jest zmienić swoje życie na lepsze. Często mimo starań g*wno z tego wychodzi. Wiele razy tego doświadczyłam, im bardziej się starałam, by było lepiej tym było gorzej. A czasami gdy nie robiłam nic, nieoczekiwanie przychodziło coś dobrego. Nie mówię oczywiście, żeby zaniechać jakichkolwiek swoich starań. Ale niestety czasami los, przypadek mają więcej do powiedzenia niż my sami. I to jest dobijające :(
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez Davin 04 sty 2014, 13:48
ewelka91 napisał(a):Nie mogę słuchać tego bełkotu, który piszecie do Aurora92

Słuchać? :mrgreen:
Davin

przez khaleesi 04 sty 2014, 13:50
ewelka91, zgadzam się z Tobą.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ewelka91 04 sty 2014, 13:51
julusia napisał(a):ewelka91, masz rację.
Aurora92, współczuję Ci. Mnie nie wkurza gdy ktoś dużo jęczy i narzeka. Niełatwo jest zmienić swoje życie na lepsze. Często mimo starań g*wno z tego wychodzi. Wiele razy tego doświadczyłam, im bardziej się starałam, by było lepiej tym było gorzej. A czasami gdy nie robiłam nic, nieoczekiwanie przychodziło coś dobrego. Nie mówię oczywiście, żeby zaniechać jakichkolwiek swoich starań. Ale niestety czasami los, przypadek mają więcej do powiedzenia niż my sami. I to jest dobijające :(

To samo czuję! Tak samo mam, i mimo starań nic się nie udaje. Dlatego jeśli ktoś jęczy, bo ma do tego podstawy, to rozumiem. Ja ryczę, bo nie mam pracy, ale nie siedzę z założonymi rękami - wysyłam/roznoszę CV, mimo tego NIC się nie dzieje, dlatego ciągle powtarzam "nie ma pracy", bo mimo wysiłku po prostu jej nie mam

przez julusia 04 sty 2014, 13:56
ewelka91, to prawda, że z pracą jest bardzo ciężko.
A ja z kolei mam pracę, która wykańcza mnie psychicznie i fizycznie i jest moim najgorszym koszmarem w życiu, ale muszę w niej tkwić z finansowej konieczności :cry:
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg

przez ewelka91 04 sty 2014, 14:00
ja mam żal do matki i się na niej wyżywam,
to ONA mnie urodziła, a moje życie to pasmo niepowodzeń.

patrzę na ojca, którego jestem odbiciem i widzę, że on się męczy w życiu już 50-parę lat. Boję się, że i mnie to spotka

przez julusia 04 sty 2014, 14:05
Ja też jestem odbiciem swojego ojca - duże podobieństwo fizyczne i podobna pokręcona osobowość. On też jest społecznie niedostosowanym dziwakiem, jednak różnica jest taka, że jest dużo bardziej zaradnym człowiekiem ode mnie.
A co do matki to raczej ona się na mnie wyżywa niż ja na niej - choć to też się zdarzało.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg

przez ewelka91 04 sty 2014, 14:35
no właśnie,tutaj jest wiele niewiadomych-ciężko znaleźć pracę taką,która będzie satysfakcjonować. I tego sie obawiam...że jak znajdę coś,to mnie wykończy fizycznie i psychicznie jak ciebie:( wszystko zależy od "losu/Boga/przeznaczenia/szczęścia" a nie od nas samych

przez Indifference1 04 sty 2014, 14:44
julusia napisał(a):Ja też jestem odbiciem swojego ojca - duże podobieństwo fizyczne i podobna pokręcona osobowość. On też jest społecznie niedostosowanym dziwakiem, jednak różnica jest taka, że jest dużo bardziej zaradnym człowiekiem ode mnie.
A co do matki to raczej ona się na mnie wyżywa niż ja na niej - choć to też się zdarzało.

Na szczęście ja też jestem całym tatą. Też jest nieprzystosowany społecznie, ale jest też inteligentny i bardzo mądry, z nim to mogę się dogadać na ciekawe tematy. Za to moja matka? Nie dość, że pijak to jeszcze totalnie głupi. Ona to już w ogóle w społeczeństwie nie istnieje. Tu jest różnica taka, że moja matka się boi ludzi a ja z moim tatą po prostu jesteśmy introwertykami. Z wyglądu też jestem podobna do rodziny ze strony taty :)
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg