"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Imre 26 gru 2013, 14:24
Aurora92 napisał(a):Imre, :lol: co zamierzasz po tym robić? :mrgreen: Tak z ciekawości pytam.

Najfajniej byłoby zostać na uczelni, a gdyby miało się nie udać to zobaczymy. Nie mam dużych wymagań od życia. Chciałbym pracować w antykwariacie, albo bilbiotece. Mogę zostać listonoszem, sprzątać ulice. Byle uniknąć prac typu kasa w hipermarkecie i budowy różne, bo tam się raczej nie nadam. Mogę pracować też przy komputerach, chociaż akurat bez wykształcenia w tym kierunku raczej nikt nie zaryzykuje zaangażowania mnie w coś takiego. Mogę jeszcze pracować w szatni, małym sklepie, jakimś urzędzie. Ogrodnikiem bym nie chciał być, ale mogę kosić trawę :P W każdym razie życie zwykle układa się lepiej niż się tego oczekuje, a ja wiem, że życie jest do dupy, więc nie oczekuję żeby było inaczej. Będzie fajnie to super, będzie do dupy - nie potrzebuję więcej :) W ostateczności można się stąd awaryjnie ewakuować, ale mocno wątpię, żeby kiedykolwiek była to jedyna opcja do wyboru.
Imre

przez mark123 26 gru 2013, 14:25
carlosbueno napisał(a):Mój uniwersytet to akurat w socjologii był jednym z gorszych w Polsce( chodzi mi o państwowe) choć w niektórych dziedzinach jest w czołówce kraju.

Ja pisząc niszowe, mam na myśli prywatne, te raczej zazwyczaj są gorsze niż najgorsze państwowe. Ja studiuję na prywatnej, bo takiego tępaka by na żadną państwową nie przyjęli.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez SmutnaTęcza 26 gru 2013, 14:26
carlosbueno napisał(a):Mój znajomy z podstawówki ( choć to może za dużo powiedziane) tam wykłada chyba duński ale zna też norweski, szwedzki, angielski, niemiecki

Też chcę tyle języków znać *_____*

-- 26 gru 2013, 13:27 --

mark123, zdziwiłbyś się, jakie tępaki studiują na państwowych uczelniach ;) np. na moim kierunku - ci ludzie nie nadają się na ŻADNE studia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Indifference1 26 gru 2013, 14:30
A ja chce ogarnąć biologię do matury :/ Chociaż źle to napisałam. Ja MUSZĘ UMIEĆ WSZYSTKO z biologii do matury.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 26 gru 2013, 14:30
Aurora92 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Mój znajomy z podstawówki ( choć to może za dużo powiedziane) tam wykłada chyba duński ale zna też norweski, szwedzki, angielski, niemiecki

Też chcę tyle języków znać *_____*

On już w podstawówce chodził na dodatkowy płatny angielski i niemiecki( a w małym mieście na początku lat 90-tych to była jeszcze rzadkość bo dziś to powszechne) a w średniej to już sam udzielał innym korepetycji bo wtedy wciąż mało było nauczycieli tego języka. Trafił na dobry okres bo teraz z roku na rok będzie filologom trudniej a filologom angielskim szczególnie bo rynek nasycony i młodzi go zwykle już znają znakomicie.
Największy Forumowy Maruda

przez mark123 26 gru 2013, 14:33
Aurora92 napisał(a):mark123, zdziwiłbyś się, jakie tępaki studiują na państwowych uczelniach ;) np. na moim kierunku - ci ludzie nie nadają się na ŻADNE studia

Jakoś wątpię, by na państwową przyjmowali większych tępaków niż na prywatną.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez carlosbueno 26 gru 2013, 14:35
mark123 napisał(a):
Aurora92 napisał(a):mark123, zdziwiłbyś się, jakie tępaki studiują na państwowych uczelniach ;) np. na moim kierunku - ci ludzie nie nadają się na ŻADNE studia

Jakoś wątpię, by na państwową przyjmowali większych tępaków niż na prywatną.

Z tego co wiem to na niektóre kierunki na pańswtowych uczelniach jest mniej chętnych niż miejsc więc przyjmą największego głąba.

przez SmutnaTęcza 26 gru 2013, 14:36
carlosbueno, ja chodziłam na dodatkowy płatny angielski w liceum (chyba 5 dodatkowych godzin tygodniowo w planie lekcji), a i tak nie pomogło mi to tak, jak powinno. Mama swego czasu usilnie namawiała mnie na anglistykę (choćby zaoczną, gdy już było wiadome, że nie dostanę się tam, gdzie chcę), ale ja nie chciałam, bo wiedziałam, że anglistów jest już za dużo i prawdopodobnie byłabym bezrobotna (wszak można to studiować dziennie i zaocznie niemal na każdej uczelni).

Indifference1, a ja geografię rozszerzoną. ;/

-- 26 gru 2013, 13:37 --

carlosbueno,
Z tego co wiem to na niektóre kierunki na pańswtowych uczelniach jest mniej chętnych niż miejsc więc przyjmą największego głąba.

otóż to. ;)

przez mark123 26 gru 2013, 14:39
carlosbueno napisał(a):Z tego co wiem to na niektóre kierunki na pańswtowych uczelniach jest mniej chętnych niż miejsc więc przyjmą największego głąba.

Ale i tak jest chyba wyższy poziom, niż na większości prywatnych.

przez Kalebx3 26 gru 2013, 14:42
Zazdroszczę Wam studenciaki ,że macie do tej nauki siły i wytrwałość . Mi to już by się nie chciało siedzieć nad książką i wkuwać . Za stary na to jestem, w dodatku większość spraw paraliżuje nerwica .
Chciałbym studiować matematykę ,ale nie po to by potem pracować w tym zawodzie , tylko dla siebie ,,,bo to była z nielicznych rzeczy ,podczas której potrafiłem zapomnieć o bożym świecie , tak mnie to wciągało.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez carlosbueno 26 gru 2013, 14:43
mark123 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Z tego co wiem to na niektóre kierunki na pańswtowych uczelniach jest mniej chętnych niż miejsc więc przyjmą największego głąba.

Ale i tak jest chyba wyższy poziom, niż na większości prywatnych.

Różnie to bywa, wszystkie studia obniżyły poziom i dzisiejszy mgr jest mniej wart niż maturzysta z czasów komuny nie mówiąc o tym przedwojennym.

przez Indifference1 26 gru 2013, 14:43
Aurora92 napisał(a):Indifference1, a ja geografię rozszerzoną. ;/

Ja na szczęście tylko podstawy biologii ale muszę napisać bardzo dobrze. Nie mam żadnego planu B, nie interesuje mnie żaden inny kierunek ani żadna inna uczelnia (zresztą wybieram się akurat tam gdzie najłatwiej się dostać). Nie mogę też poprawiać matury za rok, po prostu nie ma takiej opcji i koniec. U mnie w rodzinie też wszyscy studiują, więc jakbym się nie dostała to byłby jakiś koszmar.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 26 gru 2013, 14:49
Kalebx3 napisał(a):Zazdroszczę Wam studenciaki ,że macie do tej nauki siły i wytrwałość . Mi to już by się nie chciało siedzieć nad książką i wkuwać . Za stary na to jestem, w dodatku większość spraw paraliżuje nerwica .
Chciałbym studiować matematykę ,ale nie po to by potem pracować w tym zawodzie , tylko dla siebie ,,,bo to była z nielicznych rzeczy ,podczas której potrafiłem zapomnieć o bożym świecie , tak mnie to wciągało.

Mnie też się nie chce, bardzo mało się uczę, a jak się uczę to i tak bardzo ciężką wchodzą mi nawet proste rzeczy.
Moje studiowanie to w ogóle żałosny cyrk, ja nie nadaję się na żadne studia, jestem największym głąbem na roku i najmniej zmotywowany do studiowania spośród studentów u mnie na roku, na zajęciach prawie w ogóle nie słucham, co wykładowca mówi, bo mi się nie chce, na ćwiczeniach i laboratoriach prawie nic nie robię, bo mi się nie chce i nie umiem; już dawno powinni mnie wywalić.
Ostatnio edytowano 26 gru 2013, 14:51 przez mark123, łącznie edytowano 2 razy

przez SmutnaTęcza 26 gru 2013, 14:49
Indifference1, ja muszę to rozszerzenie bardzo dobrze (w sensie, że musi mi przybyć przynajmniej 20% na maturze :? ). Inny kierunek też mnie nie interesuje... ewentualnie ta nieszczęsna anglistyka. :( Wszystkim studiującym kuzynom udało się świetnie napisać maturę i dostać od razu tam, gdzie chcieli. Mnie się ani jedno, ani drugie nie udało i między innymi dlatego czuję się jak czarna owca. :(

Sortuj wg