"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carlosbueno 26 gru 2013, 12:22
Ja tez poszedłem nie wiedząc po co, znaczy nie chciałem iść do wojska i chciałem przedłużyć młodość bo w technikum jej nie miałem bo byłem odrzutkiem. Przypuszczałem ze studia mi nic nie dadzą i się spełniło to oczywiście, dobrze że to chociaż łatwe studia były bo jakbym miał się męczyć na prawie czy innym trudnym kierunku i nie mieć po tym pracy to chyba bym se strzelił w głowę. Teraz to wielu osobom zwłaszcza gdy pracuje w fabryce, na budowie itp się nie przyznaje do tego przynajmniej na początku, bo tylko niepotrzebne pytania i teksty w typu że się marnuje albo jakieś fałszywe współczucie. No ale mnie intelektualnie nawet proste prace czasem przerastają także nie jestem godzien mieć wyższego a nawet średniego wykształcenia, najlepiej chciałbym mieć podstawowe.
Największy Forumowy Maruda

przez ( Dean )^2 26 gru 2013, 12:33
Ja wiem carlos.....Kurde może trochę niewykorzystałeś okazji,jak kojarze to masz koło 30,za twoich czasów to socjologów chyba nie było tak na pęczki,czy mi się zdaje?Nie wiem jakim rocznikiem jesteś ale przecież jeszcze pare lat temu to te studia nie były takie masowe..
Najgorszy jest wiatr.

przez carlosbueno 26 gru 2013, 12:40
Jestem rocznik 1980 ale zapotrzebowanie na socjologów zawsze było nikłe, to że widać ich często w tv o niczym nie świadczy. Po moich studiach sporo osób kariery z mojego roku zrobiło ale nie dzięki temu że skończyło ten kierunek tylko pomimo tego, bo np było dużo wolnego i mało obciążające studia i wielu już na 3 roku pracowało na pełen etat albo porobiło 2 kierunek czy różne kursy, a ja się w tym czasie obijałem. Zresztą ja jestem osoba wybitnie aspołeczną i studiowanie socjologii to był błąd bo trzeba być kontaktowym i przebojowym w tej i pokrewnych branżach to nie inżynieria gdzie liczy głównie się wiedza, umiejętności.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Ai* 26 gru 2013, 13:06
boję się jechać na rodzinne spotkanie u dziadków. Znów usłyszę pytanie "dlaczego tak rzadko przyjeżdżasz" i inne dotyczące mojego prywatnego życia. Na żadne nie mam chęci odpowiadać. Psuć wszystkim nastroju szczerymi odpowiedziami też nie chcę
*Ai*

przez Indifference1 26 gru 2013, 13:32
Aurora92, a jaki jest twój wymarzony kierunek?
Moi znajomi poszli na pedagogikę, socjologię i kulturoznawstwo. To już w ogóle masakra. Ale żadne z nich orłem w liceum nie było i poszli byleby pójść gdziekolwiek. Teraz strasznie narzekają.
Dean a ty jaki kierunek? Ja chcę od przyszłego roku kierunek medyczny i boję się ilości nauki :?
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ewelka91 26 gru 2013, 13:41
light napisał(a):carlosbueno, Ja się zawsze zastanawalem co siedzi w głowie takiej osoby, która idzie na studia sama nie wiedząc po co. Niezłe musi być rozczarowanie kończąc takie studia i nie dość, że się tego nie lubi, to jeszcze nie ma roboty :mrgreen:

Ja poszłam nie wiedząc po co, a jestem na 4 roku i nie interesuje mnie ten kierunek. Owszem, jako wiedza jest ciekawy (księgowość), ale nie mam ochoty siedzieć w cyferkach do śmierci. I co? Jak mnie nazwiesz? Co mną kierowało - nie wiedziałam i NADAL nie wiem, co chcę w życiu robić...to są trudne decyzje, nie sądzisz, że w wieku 18 lat mam być dojrzała? ( w sumie przez moją nerwicę i stany depresyjne DOPIERO TERAZ tak naprawdę dojrzewam). Jedynie wiedzą to dzieci zawziętych prawników, lekarzy i innych zawodów, bo przecież "tatuś ci trzyma posadkę"

przez ( Dean )^2 26 gru 2013, 13:45
Dean a ty jaki kierunek? Ja chcę od przyszłego roku kierunek medyczny i boję się ilości nauki :?

No ja ciągnę się w ogonku budownictwa,mam nadzieję że w tym i przyszłym semestrze podniose to co żartobliwie nazywam średnią z ocen bo inaczej nie dostanę się na żadną przyzwoitą magisterke,jeśli w ogóle.No w najgorszym razie zaoczna mgr i szukać pracy w branży.
Najgorszy jest wiatr.

przez SmutnaTęcza 26 gru 2013, 14:01
Indifference1 napisał(a):Aurora92, a jaki jest twój wymarzony kierunek?

Skandynawistyka na UG. Bo do innego miasta za podobnymi studiami nie mam zamiaru wyjeżdżać, tzn. nie mam pieniędzy. Obecnie studiuję... polonistykę. Obrazek

przez Imre 26 gru 2013, 14:02
Aurora92 napisał(a):carlosbueno, lepsza już socjologia niż filozofia

Czuję się obrażony :)
Imre

przez SmutnaTęcza 26 gru 2013, 14:04
Imre, :lol: co zamierzasz po tym robić? :mrgreen: Tak z ciekawości pytam.

przez carlosbueno 26 gru 2013, 14:04
Imre napisał(a):
Aurora92 napisał(a):carlosbueno, lepsza już socjologia niż filozofia

Czuję się obrażony :)

Filozofia jest na pewno trudniejsza, nigdy jej pojąć nie mogłem, socjologia to pryszcz przy filozofii choć przydatność życiowa podobna. :mrgreen:

przez Indifference1 26 gru 2013, 14:14
Aurora92 napisał(a):Skandynawistyka na UG. Bo do innego miasta za podobnymi studiami nie mam zamiaru wyjeżdżać, tzn. nie mam pieniędzy. Obecnie studiuję... polonistykę. Obrazek

Nawet nigdy nie słyszałam o czymś takim jak skandynawistyka :D To zupełnie nie moja bajka.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 26 gru 2013, 14:15
Lepsza socjologia na normalnej uczelni, niż jakikolwiek kierunek na niszowej uczelni. Skończyć niszową uczelnię to większy wstyd, niż skończyć socjologię na normalnej uczelni.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez carlosbueno 26 gru 2013, 14:17
Mój znajomy z podstawówki ( choć to może za dużo powiedziane) tam wykłada chyba duński ale zna też norweski, szwedzki, angielski, niemiecki

-- 26 gru 2013, 14:18 --

mark123 napisał(a):Lepsza socjologia na normalnej uczelni, niż jakikolwiek kierunek na niszowej uczelni. Skończyć niszową uczelnię to większy wstyd, niż skończyć socjologię na normalnej uczelni.

Mój uniwersytet to akurat w socjologii był jednym z gorszych w Polsce( chodzi mi o państwowe) choć w niektórych dziedzinach jest w czołówce kraju.

Sortuj wg