"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ewela_6 02 gru 2013, 23:30
ewelka91,
też tak miałam, taki urok mieszkania z rodzicami... Jeszcze czasami mimo, że już dawno z nimi nie mieszkam, że rzucą takimi tekstami. A co mnie najgorzej denerwowało to jak mama mi się wtrącała w wychowywanie dziecka, ale z ponad rok temu powiedziałam jej jasno, że to nasze dziecko i to my z mężem decydujemy i jest już lepiej :uklon: Chociaż moja mama to generalnie jest bardzo dobra, ale zdarzały się często takie akcje jak u Ciebie (z kupionymi ciuchami również :mrgreen: ).
Mam pytanie z kim rozmawiacie o swojej chorobie? Kto o niej wie? Macie tak, że się wstydzicie depresji?

przez ewelka91 02 gru 2013, 23:46
O tym wiedziała mama, chyba ojciec i w sumie chłopak

Pisałam, raz powiedziałam koleżance, to powiedziała,że do psychologa czy psychiatry chodzą ludzie chorzy psychicznie.
Albo słyszałam (nie odnośnie do mnie - tylko w rozmowie czasami) - że ludzie wymyślają sobie depresję, żeby nic nie robić, albo nie chcą wziąć się za siebie!!!

Większych głupot nie słyszałam.

przez ewela_6 03 gru 2013, 11:12
No właśnie, dlatego ja znajomym nie mówię, obawiam się wyśmiewania i innych tekstów...
Ludzie niewiele wiedzą o depresji. Mój mąż stara się mnie wspierać jak potrafi, ale i on myślał, że depresja to zwykły dołek...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hyperactive 03 gru 2013, 11:19
ewela_6,

Oczywiście nie ma sensu mówić zwykłym znajomym. Chyba, że ktoś chce być wskazywany palcem przez resztę jako chory psychicznie obiekt, to spoko - niestety tak to wygląda. Im mniej ludzi wie, tym lepiej się śpi ;) Osobiście jestem na tyle normalny, że kumplowi któremu o tym powiedziałem nie dowierzał. Nikt nie jest w stanie rozpoznać u mnie tego przez bardzo dobre maskowanie. Nawet matka była w szoku, że byłem u psychiatry...
Także u mnie jest jeden pozytyw tego wszystkiego, dla społeczeństwa jestem całkowicie normalny :105:
"Wytrwałość - nie siła, czy inteligencja - jest kluczem do wykorzystania pełni twego potencjału" - Winston Churchill

przez ewelka91 03 gru 2013, 13:42
Mój brat się leczy na nerwice lękową (jest dość silna) bierze leki od 15 r.ż (a ma prawie 17), ale nikt o tym nie wie...
Nie było go raz miesiąc - mówił, że chorował, nikt go nie dopytywał.

Boję się o niego, bo o ile ja to rozumiem, o tyle boję się, że jego przyszła dziewczyna (o ile będzie miał) go wyśmieje.

-- 03 gru 2013, 13:54 --

Nie mogłam usnąć, tłukłam się od 23 do 4 nad ranem, płakałam, wietrzyłam pokój, piłam wodę, nic. Usnęłam dopiero koło 4, a o 8 musiałam wstać na zajęcia (opuściłam te na godzinę 8). Koszmar

przez Anna Maria 03 gru 2013, 19:09
Wracam z kursu dupek dzień w dzień pijany. Jestem zmęczona, wyczerpana wręcz. Czekam aż zaśnie...
Anna Maria

przez JERZY62 03 gru 2013, 19:25
Znam to jak brat jest pijany, kiedyś to przeżywałem.
♪♪♪

przez Anna Maria 03 gru 2013, 19:28
LATEK1962, koszmar, ja przez całe życie oglądam wcześniej ojca teraz brata :(
Anna Maria

przez JERZY62 03 gru 2013, 19:35
kasiątko, wiem jak trudno jest żyć z pijanymi, chciało by się spokoju.
♪♪♪

przez ewelka91 03 gru 2013, 20:38
ciągle ktoś coś chce ode mnie, ciągle mi włażą do pokoju, ciągle coś chcą - matka, brat jezu :///////

ja uwielbiam spokój, nie lubię jak mi ktoś wierci dziurę w dupie

przez Synsa 04 gru 2013, 18:29
nie wiem co mi odbiło, po co mi była ta gówniana praca, będę się teraz męczyć i robić z siebie idiotkę do końca grudnia przynajmniej bo nie mogę wcześniej się zwolnić,k te cholerne beznadziejne impulsy by cos zrobić z życiem i zawsze niecelne strzały ;/ ehh
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

przez ewelka91 04 gru 2013, 20:14
ciężki dzień
nie miałam ochoty przebywać wśród ludzi, a musiałam być 5h na uczelni, w dodatku Ci patrzący się ćwiczeniowcy, a ja stresowo dotykałam włosów, drapałam sie, nie lubię

przez ewela_6 04 gru 2013, 20:30
Ja też mam jakąś blokadę przed ludźmi... Nie mam ochoty na żadne spotkania, z nikim :( A to do mnie niepodobne, zawsze byłam " duszą towarzystwa, a teraz nie mogę się odnaleźć. To będzie pierwszy od kilkunastu lat Sylwester spędzony tylko z mężem. Nie chce nigdzie iść.

przez TEUFEL 04 gru 2013, 20:57
Ja pier*ole... jakim ja jestem zaburzonym człowiekiem... tragedia....
TEUFEL

Sortuj wg