"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 1234qwerty 04 wrz 2013, 15:14
Vett, zrobisz jak chcesz. Ale zastanawia mnie czemu ciągle piszesz o uganianiu się za nim, kiedy nawet nie zagadalaś. Nie musisz od razu iść w skrajności, że albo będziesz dla kogoś jak powietrze, albo jak już się odezwiesz to z niewiadomych powodów masz być uganiającym się za kimś natrętem i nudną kujonicą, która nie imprezuje.

przez Abbey 04 wrz 2013, 15:15
hania33, wielki szacunek dla Męża. Trzymam kciuki za Twój powrót do zdrowia!

-- 04 wrz 2013, 15:19 --

Ale zastanawia mnie czemu ciągle piszesz o uganianiu się za nim, kiedy nawet nie zagadalaś. Nie musisz od razu iść w skrajności, że albo będziesz dla kogoś jak powietrze, albo jak już się odezwiesz to z niewiadomych powodów masz być uganiającym się za kimś natrętem i nudną kujonicą, która nie imprezuje.

Z doświadczenia? Ok, jestem spoko (nawet ze swoimi dziwotami), ale do czasu pierwszego wyjścia na piwo, na które ja nie idę. Niepotrzebny jest nikomu sztywniak, który nawet nigdzie nie wyjdzie, nie ucieknie z religii (dobra, nie muszę uciekać, bo nie chodzę). Już przechodziłam to kilka razy.
A że mam zainteresowania jakie mam (a raczej po prostu ich nie mam), to i nie ma o czym ze mną gadać. A kto w kółko gadałby o szkole? Nigdzie nie wychodzę, nikogo nie znam, więc o czym mam opowiadać?
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez hania33 04 wrz 2013, 15:25
Vett,

Dziękuję bardzo..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1234qwerty 04 wrz 2013, 15:28
Vett, przecież masz swoje zainteresowania.
Nigdzie nie wychodzę, nikogo nie znam, więc o czym mam opowiadać?

Nie sądzisz, że to jest błędne koło? Skoro się z nikim nie kumplujesz, to nie masz z kim wychodzić i nikogo nie znasz. Teraz nie chcesz kogoś poznać dlatego, że nikogo nie znasz. Jeśli nie będziesz próbowała tego zmienić to nigdy nie będziesz nikogo znała i z nikim nie wyjdziesz.
Chyba, że za parę lat jak zmienisz srodowisko i spróbujesz z innymi ludźmi, ale tu też przydałoby ci się doświadczenie w kontaktach z innymi, bo jak się ciągle jest samemu, to nie ma liczyć, że po spotkaniu nowych potencjalnych kolegów i koleżanek nagle zostanie się duszą towarzystwa.

przez Abbey 04 wrz 2013, 15:37
Kiedyś miałam, wychodziłam niemal dzień w dzień i co mi po tym pozostało? Niemożność przejścia obok biochemu, bo one tam stoją i ze mnie szydzą? :lol:
ja nie chcę być duszą towarzystwa, ja chcę mieć przyjaciela, chcę porozmawiać o życiu, pofilozofować o naszym bycie, obejrzeć czasem wspólnie jakiś mecz, mieć z kim wyjechać na wakacje, mieć do kogo mordę otworzyć, a nie dusić wszystko w sobie, chcę mieć świadomość w duszy, że mam po co żyć.
Nie potrzebuję tabunu znajomych, a statecznej, sarkastycznej osoby z chęcią do jakiegoś odpału raz na jakiś czas. I nie potrzebuję wielkiej fanatyczki tego co ja, nawet osoba z zupełnie innym fiołem jest znakomicie intrygująca i motywująca do poszerzania horyzontów.
Coś jak Daria i Jane.

Nie chcę bezsensownie marnować swojego życia przy cowieczornym piwie. Wolę tułać się po świecie i go poznawać. Ale samemu nie dość, że nudno, to i niebezpiecznie.
Moje zainteresowania nie są kompatybilne z przeciętnym człowiekiem w moim wieku.
Ostatnio edytowano 04 wrz 2013, 15:41 przez Abbey, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

przez hania33 04 wrz 2013, 15:39
Vett,

Czym się interesujesz?

Obrazek

przez 1234qwerty 04 wrz 2013, 15:44
Vett, w takim razie dobrze byłoby znaleźć takiego przyjaciela. Nie powinnaś czekać, aż sam do ciebie przyjdzie.
Kiedyś miałam, wychodziłam niemal dzień w dzień i co mi po tym pozostało? Niemożność przejścia obok biochemu, bo one tam stoją i ze mnie szydzą?

**** im w oko :evil:

przez Abbey 04 wrz 2013, 15:50
hania33, ludzie - psychika, mechanizmy tego świata, podróże (ale to bardziej mentalnie, bo mnie nie stać), ale najbardziej to wyścigi samochodowe i cały motosport. To zupełnie niemodne (w kraju jak i poza nim), tym bardziej u dziewczyn, no i pisanie... Dla siebie, dla zwrócenia uwagi na pewne problemy...
Znam tylko jedną osobę w swoim wieku, z którą mogę porozmawiać np. o psychologii, o staczającym się i głupiejącym społeczeństwie... Ale jestem dla niego tylko zapchajdziurą na palącą w przerwach przyjaciółkę.

-- 04 wrz 2013, 15:52 --

1234qwerty, tacy ludzie nie istnieją, a nawet jeśli - są ukrytymi w murach swoich domów samozwańczymi artystami i wolnomyślicielami, postrzegani przez innych jak nudziarskie emo ;)
Obrazek

przez hania33 04 wrz 2013, 15:55
Vett,

Wiesz znam tylko jedna taka osobę , jak Ty.. on interesuje sie psychologia , filozofia, czyta duzo ksiazek , nie pije , nie pali i kumple go olali dawno temu , gdyz dla nich jest odmieńcem..

Obrazek

przez Abbey 04 wrz 2013, 16:00
Dokładnie jak ze mną. Tylko ja wciąż mam do siebie ogromny żal, że mało czytam... Ale brak mi sił...
Obrazek

przez 1234qwerty 04 wrz 2013, 16:03
Vett,
tacy ludzie nie istnieją, a nawet jeśli - są ukrytymi w murach swoich domów samozwańczymi artystami i wolnomyślicielami, postrzegani przez innych jak nudziarskie emo

Jak dla mnie to wychodzi na to, że inni ludzie to nudziarze z ograniczonym horyzontem ;)

Znam tylko jedną osobę w swoim wieku, z którą mogę porozmawiać np. o psychologii, o staczającym się i głupiejącym społeczeństwie...

Za to zapewne znasz osoby starsze od ciebie, z którymi możesz o tym porozmawiać.
Trochę podrośniesz, to problem wieku zniknie :P

A tak w ogóle, to czemu społeczeństwo się stacza?

przez hania33 04 wrz 2013, 16:03
Vett,

On sie nie poddaje , olał tych znajomych, stwierdził , ze musi żyć po swojemu i nikt mu nie będzie dyktował jak...czul się gorszy na początku , teraz czuje się wyjątkowy..Fakt nadal jest samotny i wciaz szuka bratniej duszy..

Obrazek

przez Chaotic 04 wrz 2013, 16:06
Tez zawsze się czułam jak z innej bajki
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez Ophelia 04 wrz 2013, 16:07
Vett, jak tak czytam Twoje posty, to przychodzi mi do glowy tylko jedna mysl. Jak skonczysz liceum, to troche odetchniesz. Ze mna bylo podobnie. Zaczelam od najlepszego liceum na pomorzu, a skonczylam ostatecznie szkole zaoczną dla dałnów. Nie mialo to jednak wplywu na moj poziom wyksztalcenia, a mature zdalam lepiej, niz niejedna osoba z tamtej szkoly, z tego co sie dowiedzialam. Z tym, ze z rocznym opoznieniem :mrgreen: Nie chcialam pisac o sobie, ale chcialam Cie troche podbudowac. Nie dla kazdeo liceum to miejsce pelne przyjaciol i zabawy polaczanej z nauka. Dla mnie to bylo pieklo. I nie potrafie wyrazic ulgi jaka towarzyszyla mi, kiedy odbieralam swiadectwo maturalne. Generalnei uwazam, ze wszedzie jest podobnie. W kazdej szkole są i śmieszki, sa elity, ktore razem chodza do elitarnych klubow i pija dr peppera, sa kujoni i sa tez tacy, ktorzy nie potrafia sie w tym wszystkim odnalesc. Taki wiek.
Ophelia

Sortuj wg