"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez na_leśnik 02 sie 2013, 10:47
Znów coś w pracy spieprzyłem. Miałem wykonać jeden cholerny telefon i zwlekałem z tym przez ostatni tydzień, potem naściemniałem szefowej że wszystko załatwione.
Jak w tym kraju zatrudniają takich ludzi jak ja na takie stanowiska to nie dziwota, że wszystko wygląda jak wygląda... :(
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez deader 02 sie 2013, 10:56
na_leśnik napisał(a):Znów coś w pracy spieprzyłem. Miałem wykonać jeden cholerny telefon i zwlekałem z tym przez ostatni tydzień, potem naściemniałem szefowej że wszystko załatwione.
Jak w tym kraju zatrudniają takich ludzi jak ja na takie stanowiska to nie dziwota, że wszystko wygląda jak wygląda... :(

O, jak ja to dobrze znam :D Też miewam takie sytuacje. Dlatego nigdy nie narzekam jak gdzieś coś idzie z wielką trudnością załatwić (urząd na przykład) bo uznaję to za "karmę" - a dużo bardziej sobie cenię możliwość spierdzielenia jakiejś sprawy z "czystym sumieniem" niż możliwość z czystym sumieniem narzekania :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez anna.anakaia 05 sie 2013, 21:15
Omijałam ten temat łukiem ale dziś muszę sobie pomarudzić. Już było dobrze, zapowiadał się świetny czas i taki był na początku, aż przeszła sobota i... nie pamiętam kiedy usłyszałam tyle niemiłych słów, żeby ktoś próbował tak mnie zadeptać. Ryczeć mi się chce, mam ochotę siebie pochlastać a te ... pozabijać. Jak można z premedytacją chcieć kogoś wdeptać w ziemię, nie rozumiem. Czy to może dawać komuś satysfakcję, poczucie wyższości, bycia lepszym? Jeszcze trochę a znienawidzę ludzi do końca.
anna.anakaia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez L.E. 09 sie 2013, 12:21
Muszę się wyżalić i poprosić o radę.
Od dzisiaj miałam mieć wolne i zacząć moje dłuuuugo wytęsknione 3 tygodniowe wakacje. Niestety lipa, bo z powodu pogody moje grzybki mają zastój we wzroście i będę musiała ich pilnować jeszcze w przyszłym tygodniu :(
Tak więc z trzech zrobią się dwa z kawałkiem - no jeszcze ok.
Niestety moje plany totalnie rozbija mi ślub koleżanki, na który kompletnie nie wiem, czy iść, czy nie iść (chodzi o samą uroczystość w kościele). Poza zlotem planowałam 2-3 małe wyjazdy i z każdą opcją mi to koliduje. Z laską od kilku lat mam kontakt prawie zerowy, ale w dzieciństwie przyjaźniłyśmy się przez ponad 10 lat. Kompletnie nie wiem, co zrobić. Wiem, że jak będę miała te wakacje takie urywane to nic nie odpocznę i będę nieszczęśliwa, a z drugiej strony mam poczucie obowiązku. Co byście zrobili na moim miejscu?
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Monar 09 sie 2013, 12:26
L.E., to było kiedyś, teraz już się nie przyjaźnicie, czyli to nie była prawdziwa przyjaźń, skoro macie teraz zerowy kontakt, to olej. Ja bym nie szła.

przez socorro 09 sie 2013, 12:28
L.E., skoro teraz nie macie absolutnie żadnego kontaktu, to po co iść? ja bym nie poszła :D
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez L.E. 09 sie 2013, 12:34
No aż tak zerowy to może i nie, ale raczej tylko na facebooku, a na żywo to ją widziałam kilka lat temu.
Chyba najlepiej będzie kupić kartkę i jakiś drobiazg i poprosić kogoś o przekazanie, ale jeszcze pomyślę nad tym.
Dzięki, dziewczyny ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez marimorena 09 sie 2013, 15:23
L.E., najważniejsze to odpocząć, zdrowy egoizm się przydaje

przez amelia83 09 sie 2013, 15:27
czuję się debilką :hide:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez k123 09 sie 2013, 16:22
Jest ze mną coraz gorzej, tylko moj partner traktuje to poważnie. Chcę się leczyć, ale nasze fundusze są bardzo skromne (a zaplecze na kasę chorych w mieście bezwartościowe). Jeśli pójdę na terapię muszę się liczyć z tym, że nie wykończymy domu, nie kupimy upragnionego samochodu, a zima chyba będziemy chodzić w japonkach. Mam wyrzuty sumienia, że to wszystko pójdzie na mnie.. Bo mam jakieś głupie zaburzenia.. A kiedy tylko się czuję lepiej zawsze rezygnuję, bo potrzebuję pieniędzy.. Poza partnerem nie mam w nikim wsparcia, muszę ciągle udawać kogoś innego bo inaczej mnie szykanują (rodzina).. Nie wiem czy w ogóle mnie stać na terapię.. Nie wiem jak postąpić, zeby czuć że dobrze robię..

Psychologa źle odbieram, nie jako lekarza tylko w ten sposób, że musisz zapłacić komuś żeby móc godzinę opowiadać o tym co Cię boli, bo nikt inny nie chce tego słuchać..

Bardzo mnie bolą słowa mojej rodziny, która mówi, że mam za dużo czasu i dlatego jestem "nienormalna", a jak zamiast na terapię pójdę np na siłownię to mi to lepiej zrobi, bo to wszystko z nudów.. Dają mi do zrozumienia że jestem beznadziejna i powinni mi dać popalić, żebym zrozumiała jak mam dobrze..
Odpowiedzcie mi na takie pytanie.. Dziś dali mi popalić, myślałam o zemscie, ale miłość do rodziny jest zbyt silna.. Pomyślałam, że napisze do mamy dłuuuugi list o swoich uczuciach i że jeśli nie jest w stanie mnie zaakceptować i wspierać to się mają wszyscy do mnie nie odzywać, boję się tylko, że się obrażą i nigdy już mi nie pomogą (sa bogaci co daje mi poczucie bezpieczeństwa), a tym gorzej ze stracę pracę (pracuję z rodzicami i siostrami), a oni jakoś uzależnili mnie od siebie i wierzę, że gdzie indziej wytrzymałabym godzinę..

przez Monar 09 sie 2013, 21:01
L.E. napisał(a):No aż tak zerowy to może i nie, ale raczej tylko na facebooku, a na żywo to ją widziałam kilka lat temu.
Chyba najlepiej będzie kupić kartkę i jakiś drobiazg i poprosić kogoś o przekazanie, ale jeszcze pomyślę nad tym.
Dzięki, dziewczyny ;)

facebook to nie kontakt, też bym wysłała lub przekazała komuś kartkę, i jak najbardziej zadbała o sobie :)

przez kafka 09 sie 2013, 21:05
L.E., najważniejsze to odpocząć, zdrowy egoizm się przydaje

zgadzam się w pełni :)
kafka

przez vifi 09 sie 2013, 22:35
k123, Szukaj pracy gdzie indziej i jak dalej cię będą szykanować to zerwij kontakty. Może długo się nie będzie udawać, ale próbuj.

przez ala1983 09 sie 2013, 22:40
Jeśli pójdę na terapię muszę się liczyć z tym, że nie wykończymy domu, nie kupimy upragnionego samochodu, a zima chyba będziemy chodzić w japonkach.

Zastanów się co jest ważniejsze? Decydując się na terapię inwestujesz w swoją przyszłość. Ja nie żałuję, mimo, że brakuje pieniędzy.

-- 09 sie 2013, 21:42 --

Psychologa źle odbieram, nie jako lekarza tylko w ten sposób, że musisz zapłacić komuś żeby móc godzinę opowiadać o tym co Cię boli, bo nikt inny nie chce tego słuchać..

Z takim nastawieniem daleko się nie zajdzie. Rzeczywiście szkoda pieniędzy na terapię.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg