"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ElenLay 08 mar 2013, 00:13
Tylko jak zacząć je na nowo? Próbowałam. Chciałam dokonać wyborów, ale nie potrafię. Musiałabym zmienić całkowicie otoczenie zapewne. Nie chce zranić wszystkich mnie otaczających. Nie chcę zamknąć się w sobie, a z drugiej strony wiem, że pozostając bez nikogo przed kim mogłabym chociaż udawać, że wszystko gra zamknę się całkiem w sobie. Nie ufam "nowym" ludziom. Nie chce ich poznawać.

przez niewidoczny 08 mar 2013, 00:16
ElenLay, a może terapia by się przydała? Może nie zamknąć, ale wyciszyć się na jakiś czas. Skupić się na problemach i jak je rozwiązać. Myślę, że poznawanie nowych ludzi nie pomoże, jeśli Twoje nastawienie nie jest dobre. Przewartościowałaś swoje życie?
niewidoczny

przez ElenLay 08 mar 2013, 00:22
Ale co mam przewartościować? Wiem co się liczy, dostrzegam to. Wiem, że jeśli chce coś osiągnąć to muszę się wziąć, zbieram w sobie motywacje, zabieram się za to po czym lecę na dno. Zostawiam to i nie mam siły by znów z tym ruszyć. Mam tyle do wyboru. Widzę, ale nie potrafię zdecydować. Tak jak pisałam. Kiedyś dawałam sobie mocnego kopniaka i mogłam wszystko. Mogłam w każdego i we wszystko włożyć mnóstwo energii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niewidoczny 08 mar 2013, 00:28
I może dlatego sama pozbyłaś sie energii. Po prostu sie wypaliłaś i sama potrzebujesz teraz wsparcia. Co do wyborów to nie są łatwe, ale czasem trzeba coś poświecić by móc iść dalej...
niewidoczny

przez sokol48 08 mar 2013, 07:28
Dla wszystkich kobiet tu obecnych - DUŻO ZDROWIA I SZCZĘŚCIA Z OKAZJI DNIA KOBIET !!!!!!!!!!!!!!

przez pisanka 08 mar 2013, 09:20
sokol48, dzięki :)))

przez niosaca_radosc 08 mar 2013, 15:05
Zaczynam się czuć coraz gorzej! Chce mi się wyć! Marzę już tylko o wieczorze z żyletką :why:
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez niewidoczny 08 mar 2013, 15:56
nienormalna21, dlaczego?
niewidoczny

przez niosaca_radosc 08 mar 2013, 16:06
Mam problemy z terapią, jedni lekarze/psychologowie mówią tak, inni inaczej, przez co muszę wybierać między złym, a gorszym. Poczułam się zagubiona i odrzucona, pocięłam się, a teraz to mnie prześladuje i znowu mam ochotę się pociąć
Moderator

przez niewidoczny 08 mar 2013, 16:08
nienormalna21, a jakie to zło? Jaki wybór masz? Za bardzo się tym stresujesz. Warto to na spokojnie przeanalizować.
niewidoczny

przez niosaca_radosc 08 mar 2013, 16:13
niewidoczny, niestety ze względów osobistych nie mogę publicznie napisać o co chodzi. W każdym razie czeka mnie trudny wybór i tak, panikuję, ale to dlatego że nie wiem, co robić...
Moderator

przez niewidoczny 08 mar 2013, 16:17
nienormalna21, pw.
niewidoczny

przez Philosoph 08 mar 2013, 23:46
Wyżalę się, choć nie lubię tego robić (i podwójnie przez to obrywam). Na co dzień, jak zawsze, udręka samotności - bynajmniej do tego zdążyłem już w pewien sposób przywyknąć. Od paru dni niepokoją mnie silne stany depresyjne występujące wespół z myślami samobójczymi. Różne makabryczne wizje przechodzą przez mój umysł. Dziwne, dawno nie mnie to nie dopadało. Męczy mnie to, przecież mam/miałem takie ambitne plany na życie!
„Potrzebny mi jest towarzysz. [...] Potrzeba mi wspólnika do przedsięwzięć odkrywczych. To, co dla jednego człowieka jest ryzykiem, niemożliwością, na głowie postawionym kaprysem – odbite w czterech oczach staje się rzeczywistością." (Bruno Schulz w liście do Tadeusza Brezy, 21 VI 1934)

przez pisanka 09 mar 2013, 00:12
Philosoph, ja też tak czasem mam. stany nawracające, trzeba to przeczekać, nie robić nic głupiego i to przechodzi.

a ja natomiast zaczęłam rozpaczać nad chorobą. złośliwość losu: zawsze chciałam być szczupła, i musiałam zachorować na chorobę od której się tyje ;( ktoś mi chyba robi na złość.

Sortuj wg