"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez afiem 17 gru 2012, 23:57
gdybym tylko mogła..

-- 17 gru 2012, 23:06 --

Robie zaoczne liceum, zawaliłam 2 lata gimnazjum. Pracuje u matki w firmie, jestem od niej uzależniona. Osobie z moim wykształceniem bardzo trudno znaleźć prace która pozwoliłaby na samodzielne mieszkanie. Chciałam wyprowadzić się z chłopakiem ale on zwleka i nie zależy mu na tym tak jak mi gdyż nie ma toksycznej sytuacji w domu i nic ani nikt go stamtąd nie wypędza, ma 25 lat a nie pali mu się do dorosłego życia. Wyprowadzałam się już pare razy, do babci, przyjaciółki, ale tak się nie da, zawsze wracałam i czułam upokorzenie przez matki która powtarza że bez niej nie mam szans i zginę w świecie

przez Monar 18 gru 2012, 12:33
zawsze wracałam i czułam upokorzenie przez matki która powtarza że bez niej nie mam szans i zginę w świecie

rozumiem, ale pamiętaj, że to nieprawda. mi też tak mówią, a to kompletne bzdury

skończ te liceum i jak najszybciej się wyprowadź. pracujesz u matki w firmie - coś zarabiasz, tak? czy pracujesz, bo ona Cię utrzymuje? (ona ma obowiązek do 25 roku życia Cię utrzymywać, skoro się uczysz, nieważne czy zaocznie, wieczorowo, dziennie... ) jeśli jednak dostajesz pieniądze, to odkładaj sobie na przyszłość, żeby mieć jakiś lepszy start.
Monar

przez mark123 19 gru 2012, 02:28
Coś bardzo dziwnego działo się z moimi uczuciami i psychiką około godzinę temu, ale przeszło.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aviska 23 gru 2012, 17:46
Dżizas, jak ja nienawidzę świąt.
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez Lunaria 23 gru 2012, 18:13
Jest tak paskudnie, że aż nie umiem tego opisać. Chce mi się na zmianę krzyczeć tak żeby cały świat usłyszał i płakać siedząc w koncie w pustym mieszkaniu. A jeszcze juro wigilia i znów wszyscy będą udawać. No k..wa nie dam rady!
"Człowiekiem jestem, nic co ludzkie nie jest mi obce"

przez fobos 23 gru 2012, 21:57
Chciałabym, żeby było jednak już po świętach. Teraz staram się zająć pracą, więc jeszcze jakoś się trzymam. Ale boję się, że nie dam rady wytrzymać do końca. Będzie styczeń, będzie dużo pracy, będzie czym zająć myśli.
"Przyszedł sen i zamknął za mną ciężką, ołowianą bramę. Po drugiej stronie snów nie było."

"Słowa niewypowiedziane są kwiatami ciszy."

www.edtadien.blogspot.com

przez szczypiorek86 23 gru 2012, 23:39
No to od jutra zaczynamy sztuczny bal .Na szczeście bezpośrednio ,na co dzień aż tak tego nie odczuje .No i oczywiście standardzik wszystko mnie boloiiii...Buu...
szczypiorek86

przez vifi 24 gru 2012, 00:21
afiem nie masz zapomnieć o tym co się zdarzyło tylko to zaakceptować i nauczyć się z tym żyć a nie cały czas tkwić w przeszłości. W tym może pomóc ci terapia. Zachęcam do niej.

przez Core 25 gru 2012, 14:57
Czuję się źle, chciałbym w końcu zacząć terapię u psychoterapeuty tylko, że mam problem. Mam 21 lat, przez całe życie tłumiłem różne problemy w sobie, cały czas o tym myślałem, ciągle do mojej psychiki wracały. A teraz od dłuższego czasu mam pustkę w głowie, jakbym o wszystkim zapomniał i nie potrafię o tym mówić.

przez Jean la chouette 26 gru 2012, 20:40
Błagam, niech się ktoś odezwie na pw, albo jeanlachouette (wiecieco) wp . pl

przez vitex 26 gru 2012, 21:43
aviska napisał(a):Dżizas, jak ja nienawidzę świąt.

Ja też! Najchętniej wcale nie brałbym w nich udziału. A jak myślę o Sylwestrze to mi się niedobrze robi, co tu świętować skoro całe to życie to jedna wielka udręka.

przez Pieprz 26 gru 2012, 21:50
szczypiorek86 napisał(a):Teraz jeszcze mi to przeczytaj

to samo myślę często jak taki pierwszy post widzę ale nie mam serca być złośliwym :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez szczypiorek86 26 gru 2012, 22:15
Mushroom Ja na ogół też,ale wtedy jakiś tak zły dzień był...

A co do pojęczenia to szkoda pradu nawet...
szczypiorek86

przez Pieprz 26 gru 2012, 22:52
A co do pojęczenia to szkoda pradu nawet...

a mi nie szkoda, jebać to. kiedyś się przejmowałem jak mnie ludzie będą odbierali jak będę narzekał, teraz daję sobie czasem prawo pomarudzić. nie oczekuję że ktoś mi pomoże, chce po prostu to z siebie wyrzucić.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg