"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez IMOPan 04 wrz 2012, 19:15
Znowu się to zaczęło :cry:
Poszłam do nowej szkoły, do liceum. Nowe osoby, nowe otoczenie, nowi nauczyciele, nikogo tam nie znam.
Mam wrażenie ,że będę teraz przebywał w szkole połowę dnia, że tracę życie, że jestem zamknięta w klatce.
Huśtawka nastrojów, mam ochotę płakać, za chwilę naprawę płaczę, smucę się, jestem spięta, nie mam ochotę na nic, nie czuję żadnej radości z życia, czuję się strasznie. Potem przychodzi taka chwila ,że wszystko jest przecież Ok, że nie mam się o co martwić [to chwila w której jest normalnie, dobrze się czuję, nie widzę żadnego problemu z nową szkołą, jest ulga] by po kilku minutach znowu powracają te straszne uczucia. To potrafi się zmienić z chwili na chwilę kilka razy. Już odliczam godziny do następnego dnia szkoły, do następnego wstawania i następnej powtórki Oczywiście wszystko w szkole OK, nie mam żadnych powodów do zamartwiania się.
DOKŁADNIE to samo miałam gdy przyszłam do gimnazjum, minęło mi to po (nie pamiętam jakim; może miesiącu, tygodniu?) czasie i potem przez następne 3 lata było świetnie. Zresztą bardzo się zżyłam z moją teraz już ex-klasą
Co jest ze mną nie tak, dlaczego mam takie problemy? Dlaczego tak mam?
Doradźcie mi proszę, w czym mam szukać ulgi, może jakieś ćwiczenia na rozluźnienia czy coś? O czym powinnam myśleć?
To uczucie jest straszne, tak jak by wsiąknęła mi cała radość z życia.

przez monk.2000 04 wrz 2012, 20:06
IMOPan wpadnij do Jak się dziś czujecie? Umiecie to opisać?, tam jest poruszany temat szkoły. Trzeba liczyć na to że masz problemy związane ze swoją sytuacją, jeśli do końca półrocza nie minie, zapraszam z powrotem na forum, trzeba by wtedy taki przypadek dogłębniej zbadać. :)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Aranjani 04 wrz 2012, 20:39
tak źle dawno nie było
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 04 wrz 2012, 20:40
Aranjani, a Ty sama jesteś?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Aranjani 04 wrz 2012, 20:45
klamczucha_88, praktycznie nie, ale teoretycznie tak... jest facet... ale chyba w tym momencie wolałabymm by go nie było
Aranjani

przez *Wiola* 04 wrz 2012, 21:27
Aranjani, Co się stało?:( Jak wolisz to pisz na pw.
Moderator

przez Aranjani 04 wrz 2012, 21:40
*Wiola*, napisałam, dziekuje
Aranjani

przez rudaa 04 wrz 2012, 21:43
Skoro "Jeczarnia" to pozwolcie, ze Wam zawroce glowe mna... Od okolo tyg zle sie czuje, ale dzis jest juz masakra... Czuje ogromna pustke, placze caly dzien, nie mam nikogo by sie wygadac, nie moge na siebie patrzec, czuje obrzydzenie i mam znow ochote cos sobie zrobic, ledwo sie powstrzymuje... Przepraszam, ale moze po tym poscie choc troche mi ulzy, kiedy to z siebie wyrzuce...
Co mnie nie zabije, to kompletnie pozbawi mnie uczuc...

przez rdzaa 04 wrz 2012, 22:52
jestem taka wkurzona dzisiaj na sytuacje ktora miala 2 lata temu na terapii. wszyscy uwazali mnie za zlego czlowieka bo mowilam o sobie zle. Np mowilam ze manipuluje ludzmi i tam niektorzy uwierzyli ze naprawde to robie. Jest mi bardzo przykro bo mowilam tak nie wiem po co, chyba zeby zobaczyli ze jestem lepsza niz o sobie mowie. W ogole na terapii bardzo mi odbijalo, mniej wiecej tak jak dzisiaj gdy zbliza mi sie okres i czuje sie jak osoba popieporzona gleboko
I boli mnie to ze wszyscy uwazali mnie za narcyza, a naprawde to nie mam wcale tych cech, tzn nie mam wszystkich. Np to nie ja zerwalam z nimi kontakt tylko oni. No ale ok, rozumiem, ze pewnie nie ma sensu miec kontaktu z ludzmi poznanymni na terapii. Chociaz wg mnie to dziwne, przeciez sie poznalismy dosyc mocno, czemu potem nikt nie chcial tego kontynuowac? A moze oni z soba maja kontakt tylko mnie wykluczyli? Bo mowilam o sobie takie rzeczy, wiec doszli do wniosku ze jestem zla, ze jestem manipulantka i lepiej zerwac ze mna wszelki kontakt??

przez rudaa 04 wrz 2012, 23:30
Rozumiem Cie, tez czesto mowie o sobie zle. Nie wiem, jak w Twoim przypadku, ale ja mowie tak, zeby zbudowac wokol siebie "tarcze", zeby przypadkiem nikt nie dowiedzial sie, ze mam jakies uczucia. Wiedzialby wtedy gdzie celowac, by mnie zranic...
Co mnie nie zabije, to kompletnie pozbawi mnie uczuc...

przez tahela 05 wrz 2012, 01:36
chce mnie sie płakąć, chcę do...., mieć taka moc by tam być
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Keji 05 wrz 2012, 10:03
O mało lekarki nie rozniosłam dzisiaj. Poszłam do ginekologa z podejrzeniem zapalenia jajników. Jakieś niezorganizowane babsko mnie przyjęło, spóźnialska. Najpierw z pretensjami, że jak ma mnie zbadać, skorom dziewica- sorki, że zapomniałam kogoś obowiązkowo zaliczyć przed wejściem, żeby miała łatwiej, akurat same baby były i żadnego konkretnego chłopa na widoku. Potem, że z problemem śmiem przychodzić do tak prostej, ubogiej poradni, co ja sobie myślę, powinnam wiedzieć, że należy dobijać się do łódzkich wypasionych klinik, gdzie prędzej wydłubałabym sobie przydatki łyżką, niż się dostała- tu już zrobiłam się niemiła i skora do konfliktu. Jestem chora, boli mnie, chce mi się rzygać, ale nie mam myśleć o sobie, tylko o biednej pani doktor, ta? Na koniec wypisała mi skierowanie na badanie usg, podkreślając dobitnie, że robi to z czystej uprzejmości i najlepiej gdybym z tego powodu po stopach zaczęła całować. Złośliwie, że jakby tego nie zrobiła, to czekałabym miesiącami. No supcio. Sorki za mój brak wyrozumiałości dla nieszczęsnego NFZ-u. A teraz aviomarin i hop do szkółki.
Keji

przez Guzik 05 wrz 2012, 10:48
Kolejny dzień zapowiada się beznadziejnie. Solian jest do dupy!

przez amelia83 05 wrz 2012, 11:15
Guzik, cierpliwości kochana, bierzesz go 5 dzień tak? ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg