"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Marsal2 04 cze 2012, 22:33
Enoona, u mnie uczelnia bardzo pogarszała mój stan.
Marsal2

przez halenore 04 cze 2012, 22:38
Marsal2 napisał(a):Też planuję dziekankę. Tak naprawdę to już się zdecydowałem, bo od prawie 2 tygodni na zajęciach nie byłem. I też najpewniej juz z niej na studia nie wrócę. :/

Musicie zadać sobie pytanie po co studiujecie. Ja poszłam i skończyłam, bo chciałam mieć wyższe wykształcenie. Tak dla siebie. Bywało zaje.iście ciężko - nawracające epizody depresyjne, lęki, ataki paniki w autobusach - ale coś mnie pchało do przodu i dziś uważam, że był to upór i pragnienie. Inaczej dałabym sobie spokój na masakrycznym 3 roku.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Marsal2 04 cze 2012, 22:43
halenore, ja już tytuł inżyniera mam. Studia mnie w najmniejszym stopniu nie bawią, są nudne, doprowadzają do totalnego doła. Dochodzi do tego kompletny brak zainteresowania tym wszystkim, otoczenie gdzie wszyscy zaczęli mnie ignorować i olewać jak tylko zachorowałem, niemożność skupienia uwagi nawet na oglądanym programie w TV, a co dopiero na nauce.
Dlatego wolę olać studia i pójść na terapię na oddziale dziennym.
Marsal2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 04 cze 2012, 22:50
No właśnie. Jeżeli studia mają zaspokajać czyjeś potrzeby np.: rodziców czy ogólnie rozumianego otoczenia, to nie ma sensu.
Natręt Gramatyczny

przez tahela 04 cze 2012, 23:32
Siedze jem 3 rodzaje serów i słucham Góreckiego i tak chce mnie sie płakac więc co?

-- 04 cze 2012, 22:34 --

halenore,
ja tak samo bo chciałam mieć wyższe sama dla siebie a nie dla nikogo, dla kogoś pod presją otoczenia mija się celem , zupełnie bez sensu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez tyryryry 04 cze 2012, 23:38
Studia to i ja chcę skończyć tylko nie wiem jakie. Skoro będę miała dwa lara w dupę, to przydałoby się wybrać coś, co się już na pewno uda.

przez tahela 04 cze 2012, 23:42
tyryryry napisał(a):Enoona, ja również wzięłam dziekankę i już z niej nie wracam. Postanawiam rzucić studia mimo że oczami wyobraźni widzę już ten sajgon w domu.

sajgon w domu miała bym gdzieś,nie ty jedna masz w plecy i co z tego?jak nie wiesz co chcesz studiować to ne wiem czy tak naprawde studia Ci sa potrzebne
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Locust 05 cze 2012, 01:14
tyryryry, będziesz miała czas do namysłu. Pomyśl co konstruktywnego można zrobić. Jak sobie poradzić.
Locust

przez tyryryry 05 cze 2012, 11:20
tahela napisał(a):
tyryryry napisał(a):Enoona, ja również wzięłam dziekankę i już z niej nie wracam. Postanawiam rzucić studia mimo że oczami wyobraźni widzę już ten sajgon w domu.

sajgon w domu miała bym gdzieś,nie ty jedna masz w plecy i co z tego?jak nie wiesz co chcesz studiować to ne wiem czy tak naprawde studia Ci sa potrzebne

Jak nie będę studiować to co ja mam robić? Boję się pracy, nic nie umiem, nie mam pomysłu, chciałabym życie spędzić w łóżku.

przez Marsal2 05 cze 2012, 11:26
tyryryry, na terapię uczęszczasz? Ja też boje się pracy, bo nie uważam, że do jakiejkolwiek się nadaję. Teraz jednak po przerwaniu studiów idę na terapię na oddziale dziennym, a potem jak mi ona w jakimś stopniu pomoże, to będę pracy szukał. Taki jest plan, co z niego wyjdzie, to się okaże.
Marsal2

przez halenore 05 cze 2012, 11:38
tyryryry napisał(a):Jak nie będę studiować to co ja mam robić? Boję się pracy, nic nie umiem, nie mam pomysłu, chciałabym życie spędzić w łóżku.

Rozumiem Cię doskonale i wiem, co czujesz. Niestety nie znam odpowiedzi na takie pytania. Mi osobiście pomógł czas.
Natręt Gramatyczny

przez ajajaj89 05 cze 2012, 11:39
A nie lepiej nie przerywac stydiow. Niby po studiach lzej znalezc prace. Niby. A śa tez wakacyjne pobyty na oddzialch dziennych, kotre nie kolidują ze studiami.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez tyryryry 05 cze 2012, 11:57
Nienawidzę tych studiów. Muszę je rzucić, bo wykończyłabym się psychicznie. Dlatego szukam innego kierunku.

Marsal2, nie uczęszczam na terapię. Byłam raz u psychiatry, we wrześniu mam badanie psychologiczne, bo takie długie terminy. W wakacje muszę pracować (żeby zarobić na przyszły rok akademicki) chociaż cholernie się boję, nie mogę sobie pozwolić na oddział dzienny.

przez Laima 05 cze 2012, 14:52
Mam dosyć mężczyzn wszędzie tu ich pełno
Ryczę dostałam 2mg relanium ale ja chce z kimś pogadać a tu nie ma z kim :why:
Laima

Sortuj wg