"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Marsal2 12 maja 2012, 21:44
Snejana, widzisz, masz kogoś z kim możesz pogadać i się spotkać jak tego będziesz potrzebować. Samotność jest koszmarem, jak nie ma się takiej osoby i jest się zmuszonym do bycia samym. Chyba widzisz różnicę?

Emi93, takie stany mogą być normalne, ale wcale nie muszą. ;) Prawem jazdy się nie przejmuj. Ja zdałem za 8 razem dopiero. ;) Dlaczego twierdzisz, że Twoje wcześniejsze wypociny to "Infantylne bazgroły"? Każdy od czegoś musi zacząć. Że tak daje będę drążył, zebyś się trochę przemogła i zaczęła się w końcu żalić. :P Piszesz dla szerszego grona odbiorców, czy dla siebie i dla szuflady?
Marsal2

przez Emi93 12 maja 2012, 21:45
Mam wymagania, bo nie chcę pierwszego lepszego. Nie chcę, żeby ktoś mnie wykorzystał, a potem rzucił. Chciałabym poznać kogoś na kim naprawdę będzie mi zależało i vice versa. Dzięki temu, mam prawie 19 lat i na swoim koncie żadnego chłopaka :P

przez Marsal2 12 maja 2012, 21:47
Emi93, jesteś jeszcze młoda. ;) Ja mam 25 lat i żadnej dziewczyny. ;) Jednak pochwalam Twoje "wymagania". ;)
Marsal2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Emi93 12 maja 2012, 21:51
Snejana- ten angielski to nieźle. Ja tam liczę na 40% xD w czwartek byłam już tak zmęczona po podstawie i po tej 1 części rozszerzenia, że zaczęłam zaznaczać wszystko jedno jakie odpowiedzi, aby tylko wyjść z sali i wrócić do domu :)

Marsal2- Piszę dla siebie. Tzn. niby czytało to kilka osób, ale bliskich, więc nie były zbyt obiektywne. A dlaczego infantylne, bo zaczęłam pisać jak miałam 15 lat...więc z biegiem czasu widzę w tych tekstach dziecinność. Chociaż jeśli chodzi o wiersze, to chyba nie są tak infantylne...

przez Snejana 12 maja 2012, 21:51
Marsal2, to prawda nie jestem zupełnie sama... może nie umiem tego ująć w słownie innym niż "samotność" ale zalezy mi na izolacji bardziej niż innym, taka troche autystyczna cecha, rozmawianie z ludźmi uznaję za zło koniecznie, nie żby odczuwala jakąś fobię, bardziej niechęć, wrogość, przymus
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Emi93 12 maja 2012, 21:52
Tak, młoda. Ale oczami wyobraźni widzę siebie jako starą panne xD

przez Snejana 12 maja 2012, 21:55
Emi93 napisał(a):Tak, młoda. Ale oczami wyobraźni widzę siebie jako starą panne xD

no bo to jest właśnie wpływ otoczenia, pewnie masz kolezanki, ktore juz planują slub itp... i Ty czujesz, ze stoisz w miejscu, ale nie ma co ulegać presji, trzeba robić to, co się chcę, co się czuje, że jest właściwe, a nie obawiać się zostania zaszufladkowanym jako np. stara panna itp
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez miśka123 12 maja 2012, 21:56
Snejana, hej nie jesteś jedyna której zależy na izolaci, ja kiedyś lubiłam przebywać z ludzmi a teraz nie potrafię i potrzebuję samotności

przez Cile 12 maja 2012, 21:57
Snejana, i nie czujesz nigdy chęci odezwania się do kogoś? Bo ja rozumiem, brak ochoty gadania o pierdołach z byle kim bo to jakiś tam znajomy, ale w ogóle?

przez Marsal2 12 maja 2012, 21:58
Snejana, rozumiem o co Ci chodzi. Ja sam też lubię pobyć sam. Jednak chcieć, a musieć być sam to ogromna różnica.

Emi93, rozumiem. Chyba się nie dziwisz, że w tekstach które pisałaś w wieku 15lat, teraz widzisz infantylność? :smile: Ciężko, żebyś w takim wieku napisała dzieło pokroju Ojca Chrzestnego. ;) Jeżeli lubisz, to pisz nadal. Zacznij teksty publikować w internecie, na własnym blogu, pokazuj je innym. Może one wcale takie "beznadziejne" nie są? ;)
Marsal2

przez Emi93 12 maja 2012, 21:59
Może nie ślub, ale dwie z nich są już zaręczona. Tak, to trochę duża różnica, kiedy ja jeszcze nawet nikogo nie miałam. Może rzeczywiście nie powinnam się tak tym przejmować. Przecież lepiej nikogo nie mieć, niż mieć nieodpowiednią osobę i się dodatkowo stresować. :)

przez Snejana 12 maja 2012, 22:00
Cile, czasem może i czuję, ale to jest bardziej takie w stylu, że ... głupio przyznać.. ale w sumie tylko wtedy, gdy ktoś jest dla mnie przydatny albo wydaje mi się interesujący pod jakims wzgledem, np. kolezanka, bo ma domek kempingowy, ale lubi te same ksiazki co ja i moze mi pozyczyc, ale zawsze pośród ludzi czuję się jakbym nosiła maskę, albo grała jakaś rolę

przez Emi93 12 maja 2012, 22:03
Marsal2- W sumie się nie dziwię, ale jakoś odeszła mi chęć do pisania. Nie wiem o czym mam pisać :( Zakładałam bloga kilka razy, ale mało osób wchodziło na niego i w końcu zrezygnowałam.

przez Cile 12 maja 2012, 22:07
Snejana, niektórzy lubią być, jak to ujęłaś, przydatni, może ktoś taki ci potrzebny.

Kurcze, niedługo przydałoby się spróbować zregenerować siły, i moje lęki znowu zaczną swój reżim... :(

Emi93, o czym były te blogi? Istnieją jeszcze? ja chętnie się czymś oderwę od codzienności w wolnej chwili.
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, 22:10 przez Cile, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg