"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Jovita 12 sie 2007, 11:42
monis napisał(a):Jovita ma rację trzeba trenować(trening czyni mistrzem) a na pewno z czasem uda się postawić kroczek do przodu.To jest niesamowicie trudne odgonić te złe myśli ale zawsze trzeba próbować.
Znajdować nawet najdrobniejsze radości.

dokladnie bo i tak nie mamy juz nic do stracenia wiec robmy co tylko sie da!!!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez .Tomek 12 sie 2007, 12:01
Do mnie to falami jakby przychodzi. Jak jest bardzo źle to za chińskiego boga się nie przemogę do myślenia pozytywnego ale jak jest w miarę np. tak jak teraz to potrafię powiedzieć "papa złe myśli" :). No i poprę oczywiście Jovitkę :)
ExModerator

przez 5torm 12 sie 2007, 12:38
A słyszeliście o czymś takim jak: "NLP" ??
Ja staram się na bazie nlp kontrolować swoje myśli, a konkretniej to co o sobie myślę.
Jeżeli mam chwile kiedy myślę że coś ze mną nie tak, wtedy siadam wygodnie na fotelu i wmawiam sobie że jestem ok.
Mi bardzo często ten sposób pomaga.
5torm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oldstory 12 sie 2007, 13:28
A więc tutaj można sobie ponarzekać? Ok :)

Nie wiem, jak wypełnić kolejne minuty mijającego dnia, czas przecieka mi przez palce. Czuję się diabelnie samotna i nie wiem co ze sobą zrobić. Za oknem jest szaroburo, w domu panuje denerwująca cisza. To wszystko sprawia, że mój nastrój jest zniżkowy.

To by było na tyle :)

przez 5torm 12 sie 2007, 13:48
Też tak czasem miewam ale to minie jak się czymś zajmiesz.
Jest może jakiś powód takiego... nastroju??
5torm

przez oldstory 12 sie 2007, 13:56
Chyba to, że czuję się diabelnie samotna. I cierpię chyba na anhedonię - nic nie sprawia mi przyjemności. To powoduje, że nie za bardzo wiem, co ze sobą zrobić :(

przez 5torm 12 sie 2007, 17:43
Wieszco świetnie Cię rozumiem bo sam ją mam a to nie tylko jeden objaw depresji u mnie... Ja staram się zająć czymś pożytecznym, twórczym i cierpliwie czekam aż mi minie.... Choć sam do końca nie wiem czy to czasem nie jest moja wina, niewiem czy w jakimś stopniu to nie jest spowodowane moim lenistwem...
W każdym bądź razie Wiesz przynajmniej że nie jesteś w tym sama....
Trzeba wierzyć że będzie dobrze:)
Pozdrawiam!!!

p.s. Od jakiego czasu już cię ten stan męczy??
5torm

przez Daria Sz. 12 sie 2007, 18:27
5torm napisał(a):Trzeba wierzyć że będzie dobrze:)

jak wykrzesać w sobie tyle optymizmu? Kiedy wokól wszystko jest nie takie jak by się chciało...
memento mori...

przez 5torm 12 sie 2007, 19:14
Daria Sz. napisał(a):
5torm napisał(a):Trzeba wierzyć że będzie dobrze:)

jak wykrzesać w sobie tyle optymizmu? Kiedy wokól wszystko jest nie takie jak by się chciało...

Musisz wiedzieć że depresja mi zabiera praktycznie wszystko i jedyne co mnie trzyma jeszcze na nogach to właśnie okruchy tej wiary...
5torm

przez Goplaneczka 12 sie 2007, 19:38
Dla mnie depresja to stan patologi-dziś zdałam sobie sprawę, jak wiele rzeczy z jej winy mnie omija. Ale to nie jest stan trwały-musi minąć, bo we mnie pojawiła się potrzeba walki z tym. I nadzieja, o której pisze 5torm.
Goplaneczka

przez rakken 13 sie 2007, 13:37
Gdyby tylko walka była trochę prostsza..

przez Goplaneczka 13 sie 2007, 13:49
No nie jest... Cały czas moje emocje chcą wracać do zapamiętanego poziomu... Czyli do dołu...
Goplaneczka

przez moczymordka 13 sie 2007, 14:20
jest mi smutno.Nie wiem czemu :cry:

przez 5torm 13 sie 2007, 15:56
Ta walka nie jest prosta dla nikogo ale trzeba walczyć bo to w końcu walka o nasze życie...
5torm

Sortuj wg