"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez aboaterica 05 maja 2012, 23:21
Marsal2

Najgorsze jest to, że wiem, że powinnam sie do niego odezwać, pokazać, że on też mi nie jest obojętny. Wydaje mi sie, że on czekał na to dość długi czas, ale ja nie dawałam żadnego znaku. Wręcz przeciwnie, bo gdy spotkałam się z nim (on przyszedł do mnie do szkoły i zaprosił na wspólne wyjście), ja zachowywałam się w stosunku do niego ozięble, obojętnie. Nie moge pogodzić się z tym, że zmarnowałam, może jedyną szansę.
Przez ten czas było kilku facetów, którym zależało na mnie, ale wszystkich odtrąciłam. Teraz nie mam nic.
Boże mój, zmiłuj się nade mną
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo twardych kamieni...

przez Marsal2 05 maja 2012, 23:30
aboaterica, jeżeli on nadal jest sam, to jeszcze nic straconego. Co mogę powiedzieć, sam mam podobne problemy z nieśmiałością jak Ty i nie potrafię sobie z nimi poradzić.
Możesz zastosować zagranie które często przewija się w różnych anime i mangach. Napisz na kartce to co chciałabyś mu powiedzieć. Znajdź go (chyba wiesz gdzie możesz go spotkać? Szkoła, jego podwórko, czy coś) i mu tą kartkę daj, zaraz potem możesz uciec. Jednak to już piszę trochę w żartach, bo jest to głupi pomysł. :)
Marsal2

przez aboaterica 05 maja 2012, 23:38
Marshal2, może jakbym miała kilkanaście lat mniej, to bym tak zrobiła. ;) Ale w mojej sytuacji, będę czekać na odpowiedni moment, na jakieś "przypadkowe" spotkanie, w końcu mamy wielu wspólnych znajomych. A jeśli to się nie uda, chyba pogodzę się z rzeczywistością, tłumacząc sobie wszystko zdaniem "tak miało być".
czemu stworzyłeś mnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marsal2 05 maja 2012, 23:43
aboaterica napisał(a):A jeśli to się nie uda, chyba pogodzę się z rzeczywistością, tłumacząc sobie wszystko zdaniem "tak miało być".

To błąd. Nie ma czegoś takiego "tak miało być", jesteś kowalem własnego losu. To od Ciebie zależy jak to "tak miało być" będzie wyglądać. Nie zrobisz nic, będziesz żałować i mieć do siebie pretensje (wiem, bo sam mam do siebie), zaczniesz działać to najwyżej będziesz żałować, ze się nie udało, ale Ty zrobiłaś wszystko co się da.
Wiem, to tylko gadanie. Sam też nie byłbym wstanie nic zrobić i czekałbym na "los".
Marsal2

przez aboaterica 05 maja 2012, 23:51
Marsal2 napisał(a): zaczniesz działać to najwyżej będziesz żałować, ze się nie udało, ale Ty zrobiłaś wszystko co się da.

Obawiam się porażki, ale chyba najbardziej boję się, że braknie mi siły do walki. Wiem, że małe niepowodzenie, potrafi powalić mnie na kolana. A w tej sprawie, jeśli się nie uda, to nie wiem czy się szybko podniosę (jeśli w ogóle). Boję się też, że pomimo moich starań, okaże się, że jednak to wszystko na nic, bo nie pasujemy do siebie, bo jesteśmy z innych światów itp. Bo przecież często się zdarza, że "Po ziemi gonimy marę, którą każdy nosi we własnym sercu i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to obłęd."
czemu stworzyłeś mnie

przez Marsal2 06 maja 2012, 00:04
aboaterica napisał(a):Obawiam się porażki, ale chyba najbardziej boję się, że braknie mi siły do walki.

A kto tego się nie obawia?

aboaterica napisał(a):A w tej sprawie, jeśli się nie uda, to nie wiem czy się szybko podniosę (jeśli w ogóle).

Nie spróbujesz zawalczyć, to na pewno się nie uda i i tak będziesz miała ciężko się podnieść, dlaczego więc nie spróbować?

aboaterica napisał(a):Boję się też, że pomimo moich starań, okaże się, że jednak to wszystko na nic, bo nie pasujemy do siebie, bo jesteśmy z innych światów itp. Bo przecież często się zdarza, że "Po ziemi gonimy marę, którą każdy nosi we własnym sercu i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to obłęd."

Nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Taak, udzielam rad i wsparcia w sprawach w których sam jestem kompletnym nieudacznikiem. I to rad, do których sam bym się nie zastosował bo "to przecież nie ma sensu, i tak się nie uda"...
Marsal2

przez aboaterica 06 maja 2012, 00:09
Marsal2 napisał(a):Taak, udzielam rad i wsparcia w sprawach w których sam jestem kompletnym nieudacznikiem. I to rad, do których sam bym się nie zastosował bo "to przecież nie ma sensu, i tak się nie uda"...

To może jak mi się uda, to i ty uwierzysz w siebie ? ;-)
czemu stworzyłeś mnie

przez Marsal2 06 maja 2012, 00:27
aboaterica napisał(a):To może jak mi się uda, to i ty uwierzysz w siebie ? ;-)

A zmotywuje Cię to do działania? :>
Marsal2

przez aboaterica 06 maja 2012, 00:30
Marsal2 napisał(a):A zmotywuje Cię to do działania? :>

Lepsza taka motywacja niż żadna :)
czemu stworzyłeś mnie

przez ona_22 06 maja 2012, 00:31
znowu zaczynam zaglądać na forum... a czułam się już dobrze. "zło" powraca, czuję to. cholera jasna! do końca maja powinnam oddać pracę dyplomową a w czerwcu bronić się... oczywiście nie dam rady, nie uda mi się tego napisać a studia są jedyną rzeczą dla której jakkolwiek działam i wychodzę z domu. :why: :cry:
Człowiek jest zbyt skomplikowany, by opisać go słowami...

przez Marsal2 06 maja 2012, 00:40
aboaterica, w takim razie, jeżeli Tobie się uda, to i ja spróbuję uwierzyć w siebie. :)
Marsal2

przez Kiya 06 maja 2012, 00:47
Marsal2 napisał(a):(...)
Możesz zastosować zagranie które często przewija się w różnych anime i mangach.(...)

Mamy zdecydowanie zbyt wiele wspólnego :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez aboaterica 06 maja 2012, 00:57
Marsal2 napisał(a):w takim razie, jeżeli Tobie się uda, to i ja spróbuję uwierzyć w siebie. :)

challenge accepted ;) jak już będzie "po" to zdam relacje.
czemu stworzyłeś mnie

przez Laima 06 maja 2012, 03:19
Dygocze mnie.Zęby mi skaczą.nachodzą mnie wspomnienia i bardzo potrzebuje rozmowy.Nie pójdę spać-nie zasnę.
Laima

Sortuj wg