"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Marsal2 05 maja 2012, 21:56
tahela, tak, na tym punkcie jestem BARDZO przewrażliwiony! Przez moje zasady moralne, przez to, że żadna mnie nie chce, przez nieśmiałość, przez problemy w nawiązywaniu relacji, przez to, że jestem prawiczkiem, tak /cenzura/ mam przez to ogromne kompleksy, czuję się gorszy, moja samoocena sięga dna, nie czuję się facetem, bo /cenzura/ społeczeństwo twierdzi, ze facetem jest coś takiego co Ty opisałaś i jestem przez to CHOLERNIE PRZEWRAŻLIWIONY NA TYM PUNKCIE!
Marsal2

przez Artemizja 05 maja 2012, 22:00
Marsal2, już po raz drugi,proponuję opcję "ignoruj" i będzie po problemie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Marsal2 05 maja 2012, 22:01
bigfish, nie rozumiem, możesz rozwinąć swoją myśl?
Marsal2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 05 maja 2012, 22:03
Marsal2, daj sobie już spokój z tą dyskusją, nikt tu z nas nie jest pychologiem, więc nie ma prawa Ci mówić co jest przyczyną Twoich lęków, co jest Twoim problemem itp. niech najpierw rozwiążą swoje, a potem biorą się za innych..
a rzeczywiście, może czasem lepiej włączyć "ignoruj" niż potem się przejmować..wiadomo, to forum jest pełne osób wrażliwych i nadwrażliwych..w końcu to forum psychologiczne a nie komputerowe czy jakieś inne.

przez Laima 05 maja 2012, 22:05
O co Wy się tutaj kłócicie :(
Laima

przez Marsal2 05 maja 2012, 22:10
Laima, już o nic.

dominika92, ja już dyskusję skończyłem, chciałem tylko wiedzieć co ma na myśli bigfish, bo kompletnie nie rozumiem o jakich lękach pisze.
Marsal2

przez tahela 05 maja 2012, 22:14
Marsal2,
no jesteś miałam racje, tylko co z tego wynika teraz dalej, bo samo stwierdzenie to juz coś tylko to mało, napisałeś SMS do kolezaki , nie olała odpisał, moze napisz ,ze jakby była jakaś impreza to byś poszedł , zeby dałą Ci znać,i zawsze mozesz dopisac jeszcze,że sie jeszcze odezwiesz,
moze akurat się skumplujecie dzieki czemu nawiązesz kontakty , zaczniesz mieć znajomych,
moim zdaniem to jest własnie dojscie do sedna problemu, przyznanie sie i zaczecie dyskusji jesli to forum ma pomóc w czymkolwiek, oczywiście terapia nie zaszkodzi również a nawet pomoze

-- 05 maja 2012, 21:17 --

Marsal2,
no chyba sam piszesz ,ze masz lęki społeczne,z esie boisz, to chyba prosto wynika ,że o to mu chodzi,ale znowu nie rozumiesz i nie kojarzysz , no rece opadają czasami
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez bigfish 05 maja 2012, 22:20
Marsal2, Jak to jakich, kompleksy, nieśmiałość, niska samoocena to wszystko kręci się wokół lęku.
Jeśli to są tylko twoje zasady to /cenzura/ to co twierdzi społeczeństwo, ale chyba nie jest Ci dobrze z Twoimi zasadami jeśli tu piszesz.
over

przez tahela 05 maja 2012, 22:21
no i niech nikt mi nie pisze,że nie miałam racji, bo sam przyznał mi rację na koniec,
bo ten pierwszy post był naprawde ogolny ,ale chłopak potraktował go zbyt osobiscie a było to raczej zaproszenie do dyskusji ogólnej w temacie,
Ostatnio edytowano 05 maja 2012, 22:23 przez tahela, łącznie edytowano 1 raz
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez dogomaniaczka 05 maja 2012, 22:23
ja bym rzekła że czasem to nawet i cycki opadają :P

przez tahela 05 maja 2012, 22:25
dominika92,
no cycki tez czasami ale to z innych powodow hihi :P

-- 05 maja 2012, 21:28 --

bigfish,
Ty Sławek wlasnie zobaczyłam ze masz ponad 8 tysi postów gdzieś ty je wyskrobał, chyba na tych ostatnich literach? :shock:
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez bittersweet 05 maja 2012, 22:39
tahela, ja to juz teraz przestaję pisac na temat facetów, seksu, prawictwa, pewności siebie .... bo jeszcze ktoś sie obrazi i popadnie w depresję. O rany, teraz to juz nawet boję się wysłac tego posta :zonk:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez aboaterica 05 maja 2012, 23:00
A ja nie jestem w niczym dobra. Nie umiem grać na gitarze, skrzypcach czy pianinie. Nie umiem nawet dobrze grać w karty. Zazdroszcze wielu ludziom, którzy są w czymś dobrzy. Miotam się pomiędzy różnymi zawodami, które mogłabym wykonywać, ale nie mam sprecyzowanych planów. Chyba ostatnio łapie się na tym, ze zaczynam sobie wmawiać, że coś mnie interesuje, tylko dlatego aby mieć jakiś punkt zaczepienia. Szukam czegoś, co pozwoli mi przestać myśleć o tym jaka jestem beznadziejna.
Mam kilka koleżanek, bo przyjaciel to dla mnie zbyt mocne słowo. Ale czasami wolałabym zerwać z nimi wszelki kontakt, bo przy nich czuje się zawsze najgorsza. Czuje się jeszcze brzydsza, grubsza.
A od dłuższego czasu kocham kogoś, ale przez własne kompleksy nie potrafię zrobić jakiegoś kroku do przodu. Stoję w miejscu, cofam się. Wiem, że on też coś do mnie czuje, że nie jestem mu obojętna, ale nadal jesteśmy osobno. To zabrzmi banalnie, ale nigdy nie spotkałam takiej osoby jak on. I mieszkam kilkanaście kilometrów od niego, w każdym momencie moge sie do niego odezwać, ale nie potrafię. Strach mnie paraliżuje. Nieśmiałość mnie paraliżuje. Kompleksy mnie paraliżują. A przez to nie umiem normalnie funkcjonować. Nie umiem myśleć o niczym innym, szukam miejsc, w których mogłabym go znaleźć, wyobrażam sobie nas i wiem, że jesteśmy dla siebie. Chyba czekam na cud...
Boże mój, zmiłuj się nade mną
czemu stworzyłeś mnie
na niepodobieństwo twardych kamieni...

przez Marsal2 05 maja 2012, 23:07
aboaterica, wiem co czujesz, sam byłem w podobnej sytuacji, z tym, że teraz wiem, że tylko mi się zdawało, że ta osoba jest mną zainteresowana. Wyjaśniliśmy to sobie całkiem niedawno, a sytuacja miała miejsce przeszło 3 lata temu. Ale do rzeczy, nie popełniaj mojego błędu. Nie daj nieśmiałości i kompleksom dyktować Ci co masz robić. Sama piszesz, że nie jesteś mu obojętna. Napisz do niego. Wiem, że to trudne, ale chcesz stracić tą szansę? A co jeżeli to jedyna szansa? Tyko na boga, nie pisz mu od razu, że go kochasz, bo może się przestraszyć. (to też przerabiałem :?)
Marsal2

Sortuj wg