"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Laima 10 paź 2011, 20:20
Przechodziłam kolo miejsca gdzie tata zginął.W pierwszej chwili mnie paraliżowało,ciężko mi było dawać kroki,nogi nie były moje.Chciałam wyzywać tatę splunąć,a po chwili obrót.Pomyślałam,żeby tego miejsca nie ruszać "bo jest święte".
Wstyd mi za swoje myśli uczucia do taty.Jutro by były jego urodziny,a 15-stego 15-sta rocznica śmierci.
Przeciwstawnie czuję do ojca,od miłości do nienawiści. :?
Laima

przez NewYork 10 paź 2011, 20:23
Laima, współczuję:(. Jak chcesz pogadać o tym i chcesz pocieszenia to pisz do mnie na PW
NewYork

przez Artemizja 10 paź 2011, 20:24
Laima, uczucia ludzkie są bardzo złożone.Nie dziwię się,że w ten sposób czujesz.Z jednej strony ciepłe uczucia,bo był to ktoś z Twojej bliskiej rodziny a z drugiej nienawiść,bo wyrządził Ci krzywdę.Nie wstydź się swoich uczuć...i nie tłum ich w sobie,bo w końcu uderzą i zwalą Cię z nóg...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NewYork 10 paź 2011, 20:26
samara22, masz rację. Trzeba je wyrzucić z siebie. Nawet te negatywne jakoś np przez bieganie lub jakiś list do tego co skrzywdził
NewYork

przez Laima 10 paź 2011, 20:40
Ja sobie tłumacze,że jako dziecko też bardzo tatę kochałam,a tamte wymazywałam całkowicie z pamięci.Psychika ludzka różnie działa i myśli czuję co jest w stanie znieść.Teraz mi się przypomniało i mieszają mi się uczucia dziewczynki i teraz.Wtedy nie mogłam myśleć tak o tacie bo bym tego nie wytrzymała,umarłabym.Miałam automatyczny mechanizm przestawiania się.
Nie wiem co o moich wnioskach myśleć.
Laima

przez NewYork 10 paź 2011, 20:44
Laima, to był mechanizm obronny. Teraz jesteś dorosła i inaczej już myślisz, dzieci zawsze kochają rodziców nawet jeśli są wyrodni i wypierają wspomnienia o krzywdach zaznanych przez rodziców.
NewYork

przez Laima 10 paź 2011, 21:16
NewYork, ale ja się często czuję jak dziewczynka
Laima

przez Artemizja 10 paź 2011, 21:22
Laima, a wiesz dlaczego?To jest refleks tego,co Cie spotkało.W momentach,kiedy powracaja wspomnienia czujesz się jak malutka,bezbronna dziewczynka,bez możliwości obrony.To naturalna reakcja psychiki.Pamiętaj,że małą dziewczynką nie jesteś tylko dorosłą,mądrą kobietą,która z niejednym potrafi sobie poradzić.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez NewYork 10 paź 2011, 21:26
Laima, to tylko wspomnienia nie bój się ich jesli chodzi o te gdzie byłaś krzywdzona, a e gdzie czujesz miłość jak dziecko sa ok
NewYork

przez Artemizja 11 paź 2011, 20:21
zastanawiam się po co w ogóle łażę po tym świecie...bez sensu...i tak pewnie zawsze będzie tak samo...pewnie musialam sobie czymś zasłużyć na to wszystko...

Administrator

przez Sabaidee 11 paź 2011, 20:26
samara22, zobaczysz, Kasiu, że jeszcze będzie pięknie. :D
Sabaidee

przez ( Dean )^2 11 paź 2011, 20:34
Co mnie naprawdę dobija to to że w moim mieście żyję facet którego codziennością jest to o czym ja tylko mogę marzyć.
Najgorszy jest wiatr.

przez Noopii 11 paź 2011, 20:36
Samara też tak myślałem pare dni temu..nosek do góry tak fajnie sobie radzisz!doceń siebie!
Noopii

przez tahela 11 paź 2011, 20:37
samara22, Ty sobie niczym nie zaśłuzyłas po pprostu tak wyszło ani to twoja wina ani zasługa tak wyszło a jeszcze zaznasz szczęscia z penościa zobaczysz.
Chce mnie się spać znowu wariacja na kółkach po prostu , jeden wielki bajzel w mojej głowie :pirate: .
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg