przebudzenie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przebudzenie

przez meastitia 21 kwi 2014, 19:58
Witajcie

Przespalam 27 lat !! obudziłam sie niedawno...bańka mydlana pękła.zorientowałam się , że jestem w martwym punkcie,bez celów.Wniosek błądzilam w kółko.Zbyt długo to trwało. Czy trudno jest wypracować sobie nowe nawyki?? czuje pustke, moja tozsamość jest mi obca...potrzebuję sie odbudować.Mało wiem o sobie, odizolowałam sie. Brak perspektyw w obecnym miejscu. Niesmiało stawiam kroki. Boje się , że wpadne w jakiś słomiany zapał. Nie czuję się silna i obawiam sie, ze nie wytrwam. Czy miał ktoś podobnie???
Jezu , odbudowac sie od zera...to mozliwe?

pozdrawiam
" Człowiek słucha szeptów wielu suflerów, zamiast krzyku własnego sumienia "

przebudzenie

przez Kamiru 21 kwi 2014, 22:21
Witaj :papa:
Nie odbudujesz się od zera, bo nie spadłaś do niego wcale. Jesteś tu, piszesz do nas, chcesz coś zacząć robić. Jak to mówią "lepiej później niż wcale". Może opowiedz co lubisz robić, z czegoś może powstać coś, i z biegiem czasu będzie dobrze. Trzymaj się :smile:

przebudzenie

przez Haissem 21 kwi 2014, 22:29
meastitia, Czyste płótno z Ciebie... Wiesz, wszystko jest możliwe.
Haissem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przebudzenie

przez meastitia 22 kwi 2014, 17:14
Kamiru, dziekuje za odp. Powiedz co wg ciebie jest upadkiem do zera?? lubię podróże, słuchać ludzi, którzy odnaleźli swoje powołanie... chciałabym, żeby mnie cos totalnie pochłonęło....mam wybujałą wyobraźnię...zmarnowałam duzo czasu- boję się ..brak wiary czasem się wdziera coraz częśćiej

pozdrawiam

-- 22 kwi 2014, 17:28 --

Haissem, dziekuję. Świat jest tak ogromny i ciekawy..jest tyle alternatyw, dróg... jaki obraz sobie tworzyć w glowie??? Czy trzeba iść jednym torem??? Jak to jest? :blabla:

przebudzenie

przez Kamiru 01 maja 2014, 22:48
Hmm, nie wiem jak dokładnie opisać upadek do zera. To jest chyba jeżeli nie mamy w nikim wsparcia, odtrącają nas, nie wiemy jak się odbudować bo jakimś przejściu w życiu, no i zero to jest śmierć. Nie rób nic głupiego, rób to co uważasz za słuszne. Ja mam też bardzo "wybujałą" wyobraźnię, wymyślam sobie takie scenariusze w główce, że jak bym komuś opowiedział o nich to bym się zakopał ze wstydu i głupoty. To fajnie że lubisz podróże, gdzie chciała byś pojechać teraz? Masz jakieś hobby? Pozdrawiam :papa:

przebudzenie

przez meastitia 02 maja 2014, 13:03
Witaj Kamiru, .. Chciałabym zobaczyć Francję :) hobby ?? fotografia i szukanie różnej gatunkowo muzyki ...przyznaję mało czasu poświęcam. W mojej główce również rój myśli, który zamiast dostarczać słodki miód, brzęczy mi nad głową ;) a jak Ty lubisz spędzać wolny czas? Pozdrowionka : )))

przebudzenie

przez Lenka30 02 maja 2014, 13:14
meastitia, Witaj! Będę za Ciebie trzymać kciuki. Ja też będę budować od zera, albo na nowo. Od początku i wszystko.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przebudzenie

przez meastitia 02 maja 2014, 13:32
Lenka30, Dziękuję, wytrwałości :great: !!! - uda się i będziemy cieszyć się życiem ;)

przebudzenie

przez LoveHope 02 maja 2014, 17:49
Witaj meastitia :)
Ja również trzymam za Ciebie kciuki! Masz całkowicie pustą kartkę, zaczynasz od nowa. To fajnie! Nie zawracaj sobie głowy niepotrzebnymi zmartwieniami. Czym się zamartwiać? Czasu nie zatrzymasz, a przeszłości nie zmienisz. Zacznij żyć tu i teraz i nie zawracaj sobie głowy pierdołami.
Nie spadłaś do zera! Kobieto, według mnie, zero to zejście na drogę przestępczą, zatracenie wszelkich wartości, moralności etc. Oczywiście i z tego jest wyjście. Nikt nie jest ostatecznie skreślony i każdy może się zmienić.
Poświęć się zainteresowaniom, stawiaj sobie malutkie cele, jak na początek. Jeśli wytrwasz w malutkich, z biegiem czasu wytrwasz i w dużych!

Kamiru ma rację, to, że chcesz coś zmienić jest wielkim krokiem do przodu! Fajnie, że do nas dołączyłaś.

Za Lenka30 również trzymam kciuki. Powodzenia!
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

przebudzenie

przez Lenka30 02 maja 2014, 20:26
meastitia, Możesz zdradzić od czego zaczynasz?

LoveHope, Dziękuję!

przebudzenie

przez LoveHope 02 maja 2014, 21:53
Lenka30, zdradzisz nam może, co się z Tobą dzieje? :)
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

przebudzenie

przez Kamiru 02 maja 2014, 22:14
meastitia napisał(a):Witaj Kamiru, .. Chciałabym zobaczyć Francję :) hobby ?? fotografia i szukanie różnej gatunkowo muzyki ...przyznaję mało czasu poświęcam. W mojej główce również rój myśli, który zamiast dostarczać słodki miód, brzęczy mi nad głową ;) a jak Ty lubisz spędzać wolny czas? Pozdrowionka : )))

Zacytuję cytat:) "odkładaj na marzenia, nie odkładaj marzeń". Ja też strasznie lubię podróżować, nie mogę usiedzieć w miejscu, chyba tylko dla tego nie zamknąłem się w czterech ścianach. Nie rozumiałem ludzi którzy np. w weekend siadali przed telewizorami lub komputerami i się patrzyli w te ekrany, byłem wściekły, jezdziłem całymi dniami bez celu, ale jeździłem i to się liczyło. Od kiedy zacząłem terapię słucham ciągle muzyki, na komputerze, w samochodzie, z telefonu przed snem. Miałem taki epizod że słuchałem muzyki całymi dniami i nic nie robiłem więcej. Nie mam pomysłów na spędzanie wolnego czasu niestety, i bardzo przeszkadza mi to:(
Pozdrawiam :D

przebudzenie

przez meastitia 03 maja 2014, 12:22
LoveHope, Lenka30, Witajcie :papa: Zaczynałam wiele razy od nowa... myślę , że od pewności siebie i akceptacji ..znalezienie pozytywnych cech własnego charakteru. Tak bardzo pragnę zobaczyć świat, podróżować. Wychowałam się z ojcem , który sam ma problem z własnym poczuciem wartości...na małej wiosce... mało się nauczyłam w czasie dojrzewania, byłam skrytą osobą ... choć na pozór wiem , że posiadam wyjatkową urodę... ale co z tego jak w srodku jestem zagubiona... gubiłam się jako nastolatka, same wartości, które znałam nie wystarczyły by się odnaleźć w mieście, gdzie wyjechałam do liceum... czułam się samotna i strasznie nie wiedziałam co robić.... spotyka łam różnych ludzi...bywałam w różnych miejscach...starałam się odnaleźć, ale szczerze ciężko było mi zrozumieć...czułam totalne braki...nadal je czuje.. jedyne czego nauczyłam się to odwagi, bo nie raz zostałam skopana przez ludzi mentalnie przez własną naiwnosc...próbowałam znaleźć miejsce dla siebie...byłam w Irlandii za zarobkiem ...nie wytrzymałam ...nie mam zawodu , nie wiem czym chcę się zajmować w życiu...posiadałam wiele różnych prac, ale w większości w restauracjach...mam większe ambicje..ale więcej stwarzam sobie wymówek...chciałabym byc kimś wyjątkowym, stworzyć coś, zostawić po sobie, widziałam wyjatkowych ludzi, którzy doszli w życiu do sukcesów...tak wiele mi do nich brakuje... związywałam się ze złymi partnerami, nie wiem czy dlatego, że nie znałam swojej wartości , a co z czym idzie szacunku, bo nikt mnie tego nie nauczył...nie byłam i nie czułam się kochaną osobą..tak bardzo mi na tym zależy, wtedy czuję siłę i wiarę w siebie, ale nie mogę liczyć na innych..sama musze znaleźć w sobie tą moc....i zacząć coś z tym robić, wtedy może będę spotykać na swej drodze właściwe osoby...byłam u psycholog, brałam leki na depresje..ale tak naprawde to wszystko zależy od nas i walki....jadę teraz do Niemiec na miesiąc na zbiór truskawek... może większy zastrzyk gotówki pozwoli mi krok po kroku spełniać i tworzyć swój własny świat... pozdrawiam Was serdecznie :105: :papa:

-- 03 maja 2014, 12:25 --

Kamiru, myślę, że dobrze by było otaczać się ludźmi o podobnych zainteresowaniach... może to przyczyna samotności...za dużo człowiek analizuje, zamiast próbować nowych rzeczy... ;) Jak myślisz?

przebudzenie

przez Lenka30 03 maja 2014, 13:27
LoveHope, Nie potrafię o tym napisać, bo trauma jest zbyt świeża. Chodzi o sutuację zewnętrzną, nie o jakieś wewnętrzne gorączki.

meastitia, Co rozumiesz pod pojęciem wyjątkowy człowiek czy sukces w życiu?

Sortuj wg