Wszystko na raz

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Wszystko na raz

przez Kamiru 19 kwi 2014, 22:20
Witam.
Czy nerwica mogła spowodować depresję, a teraz mam i to i to?
Bardzo jestem nerwus, i czytając to mam objawy nerwicy i ona była u mnie chyba dawno.

Wszystko na raz

przez barbieturan 20 kwi 2014, 12:24
U mnie nerwica była przyczyną pozostałych zaburzeń, z którymi zmagam się do dziś. Problem nerwicy, natręctw, napadów lęku( a zaczęło sie to w gimnazjum) był regularnie bagatelizowany przez moich rodziców, w wyniku czego, lęki sie nasiliły, z czasem pojawiły się i inne zaburzenia ( w tym bulimia) w rezultacie doprowadzając do depresji, która trwa już kilka dobrych lat.
Na chwilę obecną ciężko mi samej stwierdzić, co jest bardziej dokuczliwe. Mam wrażenie, że nerwica przeplata się z depresją, jest jej nieodłącznym elementem - i odwrotnie. Tak jest u mnie, co nie znaczy, że to reguła.
Z nerwicą chyba nie ma żartów :?
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

Wszystko na raz

przez Kamiru 20 kwi 2014, 22:34
Patrząc na kilka lat mojego życia wstecz, przeplatają się te przypadłości.
Wolę chyba zaliczać się do zdrowych inaczej, i być w tej grupie społecznej niż być nikim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg