Lekka depresja czy wmawianie że jest się chorym?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez rikuhod 15 kwi 2014, 23:42
czeski121, wiesz ja jestem z tych co sądzą że nerwice czy depresje lepiej samemu przezwyciężyć. Sry nie wiem jak to u ciebie wygląda więc mogę się mylić.

Depresja bierze się z reguły z braku radości w życiu albo nie byciu szczerym ze sobą. Wł mnie najważniejsze to być szczerym ze sobą i cieszyć się życiem. Jesteśmy ograniczani bardzo w naszym życiu ale jak zaczynamy cenić swoją indywidualność to każdym dniem się cieszymy. Dlatego rób częściej to na co masz ochote, rozwijaj pasje rób to co chcesz.

Lepiej też za dużo się nad tą chorobą nie zastanawiać bo się tylko nasili i utkniemy w błędnym kole : P jeśli sami się przyznajemy że jesteśmy przygnębieni, że nie porafimy czegoś osiągnąć, słabo nam coś wychodzi itp to tacy się stajemy bo tacy się akceptujemy. Dlatego lepiej olać i ignorować wszystko co do naszej głowy przychodzi na temat depresji. Jak jakieś myśli na ten temat przychodzą ignoruj je i daj im przejść rób jakby tego wszystkiego nie było

przez zaczarowana 18 kwi 2014, 13:33
Dla jasności ja przez "lekką depresję" rozumiem zwyczajne obniżenie nastroju

ale krótkotrwałe obniżenie nastroju nie jest depresją :!: i jako takie nie powinno być definiowane jako depresja, mimo, że bardzo często ludzie w języku potocznym tak ją właśnie definiują, to nie jest to prawidłowe określenie. Taki stan to po prostu chwilowy spadek samopoczucia, nastroju, który przechodzi/przeszedł każdy człowiek na tej ziemi - ale nie każdy ma z tego powodu depresję :!: i nie każdy człowiek miał depresję :!: Nie popadajmy w skrajność i nie rozpowszechniajmy błędnych, potocznych definicji
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sortuj wg