[panxyz] Moje PYTANIA do ŚWIATA i LUDZI

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez torres 16 mar 2014, 20:56
Inga_beta napisał(a):khaleesi,
To nie było adresowane do ciebie. Chdziło mi o ostatnie wypowiedzi osób twierdzących że samodzielne wyleczenie się z ciężkiej depresji to nic wielkiego i kazdy to potrafi, a szczególnie autorzy tych wpisów.
Ciekawe jakich wielkich rzeczy sami dokonali.

Czuję się wywołany do tablicy ponieważ sam sobie poradziłem z ciężką depresją, którą miałem jeszcze niedawno i pokonanie tego przyszło bardzo szybko. Depresja to nie rak tylko stan umysłu. I nie ma czegoś takiego jak depresja, która przychodzi z zewnątrz tylko jest odpowiedź organizmu na myśli.

pan26xyz napisał(a):torres, Jestem beznadziejny bo z niczym sobie nie radzę, wiele zadań zarówno w pracy jak i tych domowych przerasta mnie. Nie potrafię zapanować. Czuję się przez to gorszy bo innym w życiu się udaje. Godzą karierę zawodową z pasją i wszystko im wychodzi. A mi jak zwykle nie, daję dupy na każdym zadaniu. Nie potrafię się skoncentrować i nauczyć czegoś co zapisano w książce czy w internecie. Czytanie książki np. jakiegoś kryminału kończy się po kilku zdaniach bo odechciewa mi się, a dodatkowo jeśli przeczytam rozdział to i tak nie pamiętam o czym czytałem. To wszystko kumuluje się i w efekcie końcowym okazuje się że nie mam kasy, nie ma na nic, żadna kobieta mnie nie chce bo nie mam kasy. W moim podpisie jest zawarta stara rozmowa z pewną dziewczyną. Wiec jak mam znać swoją wartość skoro nie mam pieniędzy, jak mam myśleć pozytywnie skoro wyglądam jak śmieć i tak się czuje przez to wszystko.

Nie potrafię zdefiniować tego słowa bo nigdy nie spotkałem się z teorią. Wydaje mi się tylko że jest to osoba nie radząca sobie w życiu, mająca depresje.

Nie widzę konkretów w tej wypowiedzi. To co napisałeś raczej świadczy o depresji i jej skutkach a nie przyczynie. A co do kobiet to nie lecą one na kasę i widzę tylko, że masz kiepski wzorzec. Kasa i osiągnięcia to pryszcz na dupie w porównaniu z tym co jest naprawdę ważne.

przez pan26xyz 16 mar 2014, 23:41
torres, - Może opowiesz nam jak poradziłeś sobie z depresją i co tak naprawdę dla kobiet jest ważne jeśli nie kasa.
pan26xyz

przez Maggda92 17 mar 2014, 17:13
pan26xyz napisał(a):i co tak naprawdę dla kobiet jest ważne jeśli nie kasa

bezpieczeństwo, wsparcie,miłość, czułość, prawdomówność
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 17 mar 2014, 17:43
poczucie humoru, umiejętność wsparcia opieki, siła (nie tylko fizyczna). Kobieta potrzebuje męskiego ramienia, które ją wesprze w trudnej sytuacji. Kobiety pod warunkiem, że nie są typem matkującym, nie szukają mazgajów, którymi trzeba się opiekować i prowadzić za rękę, tylko takiego który będzie sę potrafił odnaleźć w każdej sytuacji.
Mój mąż gdy go poznałam nie miał nawet roweru o samochodzie już nie mówiąc i jakoś mi to nie przeszkadało.
Więc jak słysze takie generalizowanie, że tylko kasa się liczy,..to mnie szlag trafia.

Równie dobrze mo zna to samo powiedzieć o niektórych meżczyznach.

-- 17 mar 2014, 17:50 --

dodałabym jeszcze ciekawą pasję i tajemniczość:) Trochę się nazbierało:)
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez pan26xyz 17 mar 2014, 18:57
Ellwe, A jeśli czasem mężczyźnie też jest potrzebne kobiece wsparcie. Czy my zawsze musimy być bogami?

Owszem zgodzę się z Twoimi i przedmówczyni argumentami. Ale nie każdy facet jest siłaczem, nie każdy facet jest wysoki i potężny jak dąb.
Rozumiem, że dla tych chudszych nie ma miejsca, są zepchnięci na boczny plan, w końcu kobieta poszukuje mężczyzny a nie chłopca. No cóż, ta dyskusja chyba nie ma sensu.

Może niech zostanie u mnie tak jak jest. Może faktycznie ja mogę tylko "patrzeć i się oblizywać".
pan26xyz

przez Ellwe 17 mar 2014, 19:04
Rozumiem, że dla tych chudszych nie ma miejsca, są zepchnięci na boczny plan, w końcu kobieta poszukuje mężczyzny a nie chłopca. No cóż, ta dyskusja chyba nie ma sensu.

Napisałam, że nie chodzi o siłę fizyczną. Tylko wsparcie. Taką świadomość, że będzie w stanie stawić czoła trudnej sytuacji. Nie znaczy to oczywiście, że nie ma prawa się załamywać. Każdy ma takie prawo. Chodzi tylko o to, żeby nie było to notoryczne.

Poza tym, oprócz tych cech wymieniłyśmy wiele innych, a ty przyczepiłeś się do takich, którym jakby Twoim zdaniem nie potrafisz sprostać. Coraz bardziej sam pogrążasz się w swojej beznadziei. Nie można mieć wszystkiego. Nie znam człowieka, który byłby idealny pod każdym względem.

Moim zdaniem dyskusja ma w tej chwili sens, bo zaczęły docierać do Ciebie argumenty innych:) Choćby częściowo:)

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Maggda92 17 mar 2014, 19:07
bezpieczeństwo, wsparcie,miłość, czułość, prawdomówność

raz jeszcze przeczytaj
Maggda92

przez Ellwe 17 mar 2014, 19:12
Anel92, nie zauważy :bezradny: bo stosuje czytanie wybiórcze. Nie widzi tych cech...tylko takie, które jego zdaniem do niego nie pasują. :roll:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Maggda92 17 mar 2014, 19:17
Ellwe Trudno, jak nie zauważy teraz to kolejny raz nie powtórzę się- sama źle się czuję ale to nie wątek do mojego stękania i nie mam siły udowadniać niczego. Facet też może mieć doły, ale szukanie dziury w całym nie jest fajne u obu płci. Przepraszam, może jestem wredna ale na psychologa się nie nadaje.
Maggda92

przez Ellwe 17 mar 2014, 19:23
Anel92, nie jesteś wredna tylko szczera i masz całkowitą rację:) Każdy może mieć dosyć jeśli chce pomóc a rady odbijają się jak od ściany. Każdy z nas ma problem a mimo to staramy się pomagać ale jeśli ktoś tą pomoc odrzuca, to tak jak mówisz nie ma sensu drugi raz czegoś powtarzać:)

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez pan26xyz 17 mar 2014, 21:40
Szczerość nie jest dobra w dzisiejszych czasach. W pracy jestem szczery i za każdym razem odbija mi się to bo "temu panu powiedziałem cześć, a tamtemu dzień dobry, bo wyraziłem swoje zdanie", ale to tylko przykład z mojego życia. Więc może i ja powinienem obrazić się jak wszyscy na mnie się obrażają i mają wielki żal, bo ja wiecznie źle się odezwę.

Wracając do tematu. Wy dwie może i tego potrzebujecie, ale z tego co zauważam i co coraz bardziej mnie utwierdza, kobiety potrzebują tylko kasy by kupić sobie nowy ciuszek, gadżet itp. A najlepiej niech facet kasę wykłada ja będę miała wszystko a na boku będę się puszczała i będzie git. Tak ja widzę świat kobiet i mężczyzn. Co więcej niektóre perełki są mega wk..... Przykład, poznałem dziś dziewczynę w internecie nie ważne gdzie nie ważne o której godzinie. Piszemy na początku jest miło fajnie, po czym postawiłem pytanie czy możemy porozmawiać przez telefon i czy może podać mi numer tel. Dostałem wykład że ona nie rozdaje numeru (dobrze to jestem w stanie zrozumieć), po chwili kolejne zdanie że miała nieprzyjemności itd. (jak zwykle przypomniana bajka z bravo girl), że dała komuś tam numer i ta osoba była nie miła i zaczyna porównywać mnie do jakiś oszołomów, a skąd może wiedzieć jak ja się zachowa? Dobra dałem sobie na luz olałem. Trudno, "chociaż zaraz, zaraz, czy one wszystkie są takie same?".

Zawsze ta sama śpiewka, zawsze bo... to interneto, bo to nie realne, bo ona chce tylko popisać, bo ona się boi, bo ona pierdneła, bo ona zastanawia się, bo ona musi myśleć, a dlaczego za nią inni nie myślą. A gdzieś tam mi mówi że ona jest taka spontaniczna, ze lubi poznawać ludzi, o tak właśnie zauważyłem tą spontaniczność i chęć poznawania ludzi. A już najbardziej osłabiają mnie te które na różnych portalach randkowych wypisują trudno jest pisać o sobie, albo inne tandetne teksty, wymyślone metodą kopiuj-wklej.

Więc powiedzcie mi gdzie one szukają tego co wy wymieniłyście w punktach.?
pan26xyz

przez Ellwe 17 mar 2014, 21:47
to chyba normalne, ze osoba ktora poznales chwile wczesniej, nie chce dac Tobie numeru telefonu...
Poza tym, z tego co widze skupiasz sie tylko na znajomosciach internetowych. I ostatnia sprawa w jakim przedziale wiekowym poszukujesz? Chociaz to akurat ma najmniejsze znaczenie

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez pan26xyz 17 mar 2014, 21:49
Tak tylko w internecie.

Macie racje jestem beznadziejny.
pan26xyz

przez Ellwe 17 mar 2014, 22:19
Macie racje jestem beznadziejny.

Nie jestes beznadziejny. Beznadziejne jest to co mowisz. Dlaczego szukasz tylko w internecie?

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Sortuj wg