[panxyz] Moje PYTANIA do ŚWIATA i LUDZI

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez pan26xyz 14 mar 2014, 19:52
Właśnie popijam dziurawiec ohyda, ale mam nadzieje że z czasem przyzwyczaję się do tego smaku. :) Chyba zacząłem coś robić.
pan26xyz

przez Inga_beta 14 mar 2014, 20:10
Tak zauważyłam na tym forum, że jeżeli tylko ktoś sam włącza swoje kije samobije to od razu zjawiają się chętni do bicia i sami go zaczynają okładać.
Potrzeba dowartościowania się że jest się lepszym? Możliwośc pozbycia się agresji?
Jakiś szósty zmysł włącza się takim osobom że potrafią od razu znaleśc taki wątek w którym ktoś się użala nad sobą i pokazuje że jest słaby.
Słabemu trzeba dokopać?

przez khaleesi 14 mar 2014, 20:16
pan26xyz, możesz odpisać? :roll: Inga_beta, ? ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Inga_beta 14 mar 2014, 20:23
khaleesi,
To nie było adresowane do ciebie. Chdziło mi o ostatnie wypowiedzi osób twierdzących że samodzielne wyleczenie się z ciężkiej depresji to nic wielkiego i kazdy to potrafi, a szczególnie autorzy tych wpisów.
Ciekawe jakich wielkich rzeczy sami dokonali.

przez Ellwe 14 mar 2014, 21:32
Inga_beta, to chyba nie chodzi o to, ze mozna sie wyleczyc samemu z ciezkiej depresji. Bo nie mozna to jest pewne. Wez pod uwage to, ze tutaj kazdy ma swoje problemy mniejsze lub wieksze. Chodzi o pewna motywacje.
Autorowi watku na pewno jest niezwykle trudno, bo czytalam fragment jego bloga i faktycznie wyglada to na ciezka depresje. Z tym, ze z jednej strony szuka pomocy i porady a z drugiej wszystko neguje, cokolwiek ktos mu napisze...
Chociaz z tym dziurawcem np. widze progres;)
Chodzi o to, ze owszem mozna kogos pocieszac i glaskac po glowie ale dana osoba musi chciec cos zmienic a nie tylko czekac, az ktos potwierdzi jej przekonanie o tym, ze swiat jest okrutny, kobiety to materialistki a on sam jest taki biedny, ze ktos musi sie nim zaopiekowac i poprowadzic za raczke przez zycie. Kazdy z nas sie zali w ktoryms momencie na cos, ja sama np. rowniez i to bardzo czesto ale jezeli robilabym to notorycznie i nikt zadnym sposobem nie moglby do mnie dotrzec, to podejrzewam, ze kazdy by sie w koncu zdenerwowal i stwierdzil, ze nie ma to sensu.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez khaleesi 14 mar 2014, 21:33
Ellwe, tak tylko niech pije ten dziurawiec pan26xyz, do apteki zmykaj po kolejny bo to musisz ciągle pić.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Ellwe 14 mar 2014, 21:38
khaleesi, dokladnie, przynajmniej odrobina checi to podstawa.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez khaleesi 14 mar 2014, 21:48
Ellwe, ja już koledze przetłumaczyłam :mrgreen:
Mistrz Avatara

przez Ellwe 14 mar 2014, 21:49
khaleesi, no chyba,ze :uklon: :mrgreen:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez khaleesi 14 mar 2014, 21:52
Ellwe, miejmy nadzieję,że to nie chwilowe i faktycznie zacznie pić ten dziurawieć systematycznie
Mistrz Avatara

przez Ellwe 14 mar 2014, 21:55
khaleesi, tylko ze rzczej w tej sytuacji sam dziurawiec niewiele pomoze.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez khaleesi 14 mar 2014, 21:57
Ellwe, ale do czasu wizyty do lekarza złagodzi troszke objawy ;) do lekarza trzeba go jeszcze zapedzić ;)
Mistrz Avatara

przez guernone 15 mar 2014, 03:54
Inga_beta napisał(a):Tak zauważyłam na tym forum, że jeżeli tylko ktoś sam włącza swoje kije samobije to od razu zjawiają się chętni do bicia i sami go zaczynają okładać.
Potrzeba dowartościowania się że jest się lepszym? Możliwośc pozbycia się agresji?
Jakiś szósty zmysł włącza się takim osobom że potrafią od razu znaleśc taki wątek w którym ktoś się użala nad sobą i pokazuje że jest słaby.
Słabemu trzeba dokopać?
(...)Chdziło mi o ostatnie wypowiedzi osób twierdzących że samodzielne wyleczenie się z ciężkiej depresji to nic wielkiego i kazdy to potrafi, a szczególnie autorzy tych wpisów.
Ciekawe jakich wielkich rzeczy sami dokonali.

Jako, że dodałem małą cegiełkę do tego tematu, to czuję się wywołany do tablicy, celem ustosunkowania się do Twoich słów.

Otóż, po pierwsze - swoim postem nie miałem na celu negować ani podważać parszywego stanu jakim jest depresja autora tematu. Natomiast pozwoliłem sobie przedstawić mój punkt widzenia - czasami warto uderzyć pięścią w stół, powiedzieć sobie i przyznać, że własne stwierdzenia i przekonania nie mają sensu i zmienić je. Potrzeba dużo czasu i wysiłku, ale da się.
Choćby te o domniemanym stosunku kobiet do majętności swoich przyszłych partnerów. Są absurdalne, bo sam znam wiele naprawdę cudownych kobiet, dla których nie ma znaczenia jakim samochodem jeździsz i w jakich restauracjach jadasz.

Dlatego poradziłem autorowi szereg audiobooków, które doskonale przedstawiają i obalają każdą wymówkę, którą sami sobie stwarzamy na drodze do osiągnięcia celu.
Po prostu uważam, że aby wyjść z depresji potrzeba dużych zmian, przede wszystkim w postrzeganiu siebie - a co za tym idzie świata. I chyba przysłowiowej Ameryki tu nie odkryłem. A jako, że w depresji nic nie idzie, to trzeba się bardzo zmuszać i trenować motywację i samodyscyplinę.

A co do drugiej części Twojego posta i moich dokonań: będąc nikim, małym ludkiem DDA z małego miasta wyjechałem na studia i dzięki sukcesywnej pracy (mając wiadomo gdzie świadomość skąd pochodzę) osiągnąłem wiele sukcesów: zdobyłem tytuł mgr inż., otrzymywałem wieloletnio stypendium dla najlepszych studentów. Ostatecznie pokonała mnie choroba, ChAD.
Także wiem co to znaczy leżeć i chcieć umrzeć, mieć dość tego świata.
Dzisiaj się na nowo zbieram.
"I've been to heaven, I've been to hell"

Zapraszam do naszego Chadowego wątku, tam możesz poczytać, że inni mają w życiu O WIELE gorzej. Świadomość tego mi czasami bardzo pomaga, bo nie pozwala na użalanie się nad swoim losem.

Morał z mojego długiego posta: zmienić swoje nastawienie => szczęście, sukces, osiąganie celów, praca, kasa

Pozdrawiam
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez pan26xyz 15 mar 2014, 11:40
Owszem zgodzę się z wami że bez lekarza się nie obejdzie. Ale jeszcze popróbuje. Cod o picia dziurawca to piję i jeśli komuś to nie pasuje lub ktoś ma z tym problem bo wmawia sobie że manipuluje ludźmi to proszę te osoby o ignorowanie mnie i nie udzielanie się w tym wątku. Serdecznie dziękuje.
pan26xyz

Sortuj wg