Szantaż emocjonalny?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 01 mar 2014, 10:33
Witam, jestem (byłam z facetem) przez 1,5 roku. W zasadzie od samego początku był nerwowy, wręcz wybuchowy, agresywny. We wszystkim widział problem. Już wielokrotnie dawałam mu do zrozumienia, że mnie w ten sposób rani... W końcu po kolejnej scenie, tym razem zazdrości, wyrzucił z siebie słowa, które nie były miłe, wyzywając mnie od wyrachowanych wrednych suk... Dodam, że poszło o moją mamę (niedawno zmarł mój tata), która miała słabszy dzień i nie chciałam zostawiać jej samej w domu, żeby pójść z nim do znajomych. Nie wytrzymałam tym razem ja i oświadczyłam, że mam dosyć bycia jego workiem treningowym w sensie psychicznym, bo nigdy mnie nie uderzył... ale wiem, że w stosunku do innych nie szczędzi przemocy fizycznej. Wiem, że ma też konflikt ze swoją mamą i rodzeństwem.
Od momentu wspomnianej wcześniej kłótni postanowił się zmienić, ale ja nie chcę już z nim być. Normalnie w świecie boję się jego... Od kilku dni wysyła mi wiadomości z prośbą o kontakt, bo jeśli się nie odezwę to popełni samobójstwo...
Dodam, że jest to dorosły facet - 31 lat.
Nie mam pojęcia jak mam wybrnąć z tej chorej sytuacji...

Szantaż emocjonalny?

przez Saraid 01 mar 2014, 10:50
An_Ma, Witaj nie można być w związku z kimś kto nas nie szanuje ,a przynajmniej nie powinno się być z tego co piszesz wnioskuje że Twój były ma jakieś spore problemy natury emocjonalnej .Nie pozwól sie szantażować!to zagranie poniżej pasa a Ty nie odpowiadzasz za jego czyny .Możesz mu powiedzieć napisać że jeszcze raz napisze Ci taką wiadomość zadzwonisz po pogotowie.
Saraid

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 01 mar 2014, 12:12
Dzięki Saraid, wolałabym się do niego nie odzywać. Nie wiem, czy to jest odpowiednia metoda na tego rodzaju psychozę... On też od kilku dni próbuje mnie "złamać" pisząc, dzwoniąc do moich najbliższych, próbując za ich wstawiennictwem wywrzeć na mnie nacisk...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Szantaż emocjonalny?

przez Dusiorek 01 mar 2014, 17:56
Skoro wiesz co próbuje po prostu się nie daj złamać. A jak znów zagrozi samobójstwem, to śmiało wezwij policję, albo nią go postrasz. Może to nie jest super wykorzystanie ich czasu na służbie, ale bardzo skuteczne. Nie wiesz przecież czy on serio coś będzie kombinował jak Cie nie odzyska, czy nie, a na pewno nie powinien robić z tego szantażu. Do mojego eks, kiedyś wezwałam policję, bo krzyczał mi często że się zabije, ale raz zadzwonił że tu zaraz to zrobi, że zginie, że ma jakieś leki. Bełkotał. Wezwałam policję, wyważyli drzwi do mieszkania i okazało się, że jest tylko pijany w sztok. Co prawda miał jakieś leki, babci podwędził, ale nie zamierzał a nawet nie był w stanie ich wziąć. Po 3 dniach obserwacji psychiatrycznej w szpitalu i po zapłaceniu za nowe drzwi stał się bardziej rozważny. A był typem co i swoją babcię straszył i mnie nagminnie. I o tyle o ile jego ignorować mogłam to przerażonej babci wydzwaniającej do mnie już nie mogłam. Dobra nauczka na przyszłość. A ponieważ już wcześniej za fałszywy alarm jego babcia dzwoniła na policję, chłopak zapłacił jeszcze karę za straszenie ludzi, przez co policja jechała do fałszywego zgłoszenia ;)
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Szantaż emocjonalny?

przez kormorek 01 mar 2014, 18:35
Witaj An_Ma bądź z siebie dumna, że skończyłaś toksyczny związek, bo nie każdy ma tyle siły. Teraz bądź nadal silna i nie daj sobą manipulować. Tak jak napisał Dusiorek zadzwoń następnym razem na policję i przedstaw sytuację. Możesz też znaleźć na stronie policji nr telefonu do dzielnicowego gdzie on mieszka i poprosić o pomoc. Facet go odwiedzi i wyjaśni co myśli o podobnych zachowaniach.
pozwodzenia
Usunięto link reklamowy - proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.

Szantaż emocjonalny?

przez khaleesi 01 mar 2014, 18:39
An_Ma napisał(a):Witam, jestem (byłam z facetem) przez 1,5 roku. W zasadzie od samego początku był nerwowy, wręcz wybuchowy, agresywny. We wszystkim widział problem. Już wielokrotnie dawałam mu do zrozumienia, że mnie w ten sposób rani... W końcu po kolejnej scenie, tym razem zazdrości, wyrzucił z siebie słowa, które nie były miłe, wyzywając mnie od wyrachowanych wrednych suk... Dodam, że poszło o moją mamę (niedawno zmarł mój tata), która miała słabszy dzień i nie chciałam zostawiać jej samej w domu, żeby pójść z nim do znajomych. Nie wytrzymałam tym razem ja i oświadczyłam, że mam dosyć bycia jego workiem treningowym w sensie psychicznym, bo nigdy mnie nie uderzył... ale wiem, że w stosunku do innych nie szczędzi przemocy fizycznej. Wiem, że ma też konflikt ze swoją mamą i rodzeństwem.
Od momentu wspomnianej wcześniej kłótni postanowił się zmienić, ale ja nie chcę już z nim być. Normalnie w świecie boję się jego... Od kilku dni wysyła mi wiadomości z prośbą o kontakt, bo jeśli się nie odezwę to popełni samobójstwo...
Dodam, że jest to dorosły facet - 31 lat.
Nie mam pojęcia jak mam wybrnąć z tej chorej sytuacji...

Niezła miazga :hide:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 01 mar 2014, 22:08
Ja najnormalniej w świecie boję się, już teraz nie o niego, ale o siebie... Wysyła ciągle wiadomości z różnych telefonów, maile... obarczając mnie za tę sytuację. Bombarduje moich najbliższych swoimi telefonami... Nie chcę się do niego odzywać... Nie ma mnie w domu... Ale całe życie nie będę się ukrywać

Szantaż emocjonalny?

przez Dusiorek 01 mar 2014, 23:12
to zgłoś stalking
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Szantaż emocjonalny?

przez Saraid 01 mar 2014, 23:23
An_Ma, Nie możesz żyć w strachu wiem ,że to trudne ale tylko jakieś radykalne wyjście przyniesie efekt .Dużo siły życze i pamiętaj masz prawo by żyć spokojnie i po swojemu nie pozwól tego zniszczyć nikomu.
Saraid

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 01 mar 2014, 23:24
Myślałam o tym. Tylko co to da, skoro on jest w desperacji i nie boi się policji...

Szantaż emocjonalny?

przez Saraid 01 mar 2014, 23:27
An_Ma napisał(a):Myślałam o tym. Tylko co to da, skoro on jest w desperacji i nie boi się policji...

Skąd wiesz ze się nie boi ?może Cię wyczuł i uważa że nie stać Cię na radykalny krok?
Saraid

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 01 mar 2014, 23:48
bo już wielokrotnie miał z nimi do czynienia, co prawda w innych sprawach, ale nie darzy szacunkiem stóżów prawa

Szantaż emocjonalny?

przez krul 02 mar 2014, 00:07
To, że nie darzy nie oznacza, że się ich nie boi. Dodatkowo - skoro miał już do czynienia z prawem to każde kolejne wykroczenie jest surowiej karane. Zgłoś stalking, bo w końcu jego agresja może przejść z ust do ręki.

Szantaż emocjonalny?

przez An_Ma 03 mar 2014, 19:49
Wczoraj sobie wymyslił, że pójdzie do spowiedzi... Wiedział w jakie struny uderzyć, żeby u mnie coś ugrać... Więc dzisiaj oprócz niego dzwoni do mnie mój znajomy ksiądz z prośbą o rozmowę...

Sortuj wg