moja choroba

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

moja choroba

przez margaritka1985 27 lut 2014, 21:47
Mam 28 lat od podstawowki mam nerwice hipochondruyczna, ktora pozniej przeksztalcila sie w zaburzenia lekowe.Teraz choruje na schizofrenie.Mialam tez fobie spoleczna, zespol Diogeneza czyli zbieracteo kompulsywne oraz nerwice natrectw czynnosciowa.Zastanawia mnie czemu akurat ja mam takie problemy natury psychicznej i tak wiele chorob psychicznych.Czyzby wynikalo to z zaniedban tzn nie leczonych chorob ktore przesztalcily sie w inne a moze jest jakis inny powod, bylam dwu krotnie molestowana seksualnie przez rowiesnikow oraz bardzo zle traktowana w domu rodzinnym lacznie z biciem i wyzywaniem sie osob bliskich.Poza tym w moim zyciu nie wydarzylo sie nic co mogloby powodowac takie choroby, po prostu psychika jest moja pieta achilesowa.Chodze na dwie terapie rownoczesnie jak jeszcze moge sobie pomoc, zle traktowanie w domu wciaz trwa gdyz mieszkam z rodzicami.Czy moge nadal z nimi mieszkac ale na tyle byc asertywna i postawic swoje granice aby mnie wiecej nie krzywdzili, nie mam mozliwosci wyprowadzenia sie.Codziennie wyzywa sie na mnie matka z ojcem , dzien w dzien

Moze wynika to z mojej naiwnosci ze tak daje sie krzywdzic bo przeciez aby ktos nas krzywdzil my sami czasami wewnetrznie pozwalami jak postawic granice i nie dac sie wiecej krzywdzic?.

moja choroba

przez kormorek 01 mar 2014, 18:45
Moim zdaniem powinnaś zmienić środowisko czyli miejsce zamieszkania. Bowiem sytuacja życiowa jaką opisałaś może leżeć u podstaw twoich zaburzeń. W twoim stanie powinnaś unikać stresów, które pogłębiają problem. A czy w twojej rodzinie ktoś chorował na choroby psychiczne lub miał jakieś zaburzenia. Pytam gdyż takie problemy są często uwarunkowane także genetycznie. Etiologia schizofrenii upatrywana jest też w czynnikach oddziałujących na mózg w dzieciństwie a nawet w życiu płodowym. Chciał bym zaznaczyć jednak, iż nie jestem lekarzem.
Usunięto link reklamowy - proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.

moja choroba

przez Dusiorek 01 mar 2014, 19:14
Margaritko, sama sobie odpowiedziałaś dlaczego ;). Bardzo dużo działo się w Twoim życiu stad to się bierze. A im więcej byłas w roli ofiary, tym częśćiej też sama możesz się jak ona zachowywac i przyciągać kolejne złe rzeczy.

Bierzesz udział w jakiejś psychoterapii? trzeba to przepracować i postanowić co dalej
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

moja choroba

przez kormorek 18 mar 2014, 16:00
Dusiorek prościej bym tego nie ujął. Brawo.
Usunięto link reklamowy - proszę zapoznać się z Regulaminem Forum.

Sortuj wg