Jak walczyc z depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak walczyc z depresja?

przez fangle94 14 lut 2014, 02:58
Witam, zalozylam ten temat poniewaz nigdy nie mialam depresji, walcze od 4 lat z nereica lekowa i kompletnie nie wiem co teraz robic. Zawsze bylam bardzo delikatna osoba i nieraz dopadaly mnie stany depresyjne, ale bardzo szybko stawalam na nogi i poprostu walczylam.Od dwoch miesiecy zaatakowala mnie mgla depresji, nicosci, nie udolnosci i wstydu za to kim jestem. Codziennie zmagam sie z myslami samobojczymi. Zdarza mi sie ze zapominam o tym stanie na kilka godzin, ale zaraz to powraca.
Jestem w tak beznadziejnym stanie ze nie mam pieniedzy na psychiatre, ani nawet mi sie nie chce pozyczyc od rodziny, czy od kogos, bo juz zaraz zaczynam myslec ze po co mam kogos martwic i pozyczac pieniadze, co mi jeszcze bardziej przypomina ze jestem i tak skonczona po co mam walczyc i rezygnuje, odwlekam, odrazu sie poddaje.
Dwa tygodnie temu myslalam zeby sie do szpitala polozyc, bo tak sobie rady nie daje.
Mysl o samobojstwie mnie tylko zadowala, nawet nie mysle o milych rzeczach, nie marze...

Jak sobie radzic w takiej sytuacji, byl ktos kiedys w takim stanie?

Jak walczyc z depresja?

przez ekspert_abcZdrowie 14 lut 2014, 14:20
Witaj fangle94! Myśli samobójcze i pragnienie śmierci to bardzo poważne objawy depresyjne i nie wolno ich bagatelizować. Obawiam się, że to nie jest zwyczajne obniżenie nastroju, które po jakimś czasie minie, ale depresja, dlatego powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji i emocjonalnej, i finansowej, ale jeżeli masz możliwość skorzystania z pomocy rodziny, powinnaś im powiedzieć, w jakim jesteś stanie. Nie poddawaj się! Daj sobie pomóc! Pozdrawiam!
Psycholog

Jak walczyc z depresja?

przez michaler 14 lut 2014, 23:05

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak walczyc z depresja?

przez zima 14 lut 2014, 23:59
michaler, dupa, cycki, /cenzura/.
ryjesz dziewczynie banię.
powinna iść do psychiatry.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Jak walczyc z depresja?

przez michaler 15 lut 2014, 20:08
zima napisał(a):michaler, dupa, cycki, /cenzura/.
ryjesz dziewczynie banię.
powinna iść do psychiatry.

Większość artykułów mogłem sobie darować, ale np. niedobór magnezu ma istotne znaczenie w przypadku depresji i to chyba powie każdy lekarz

Sortuj wg