Jak mogę pomóc choremu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak mogę pomóc choremu?

przez sassanka 01 lut 2014, 22:14
Trafiłam na to forum szukając informacji na temat depresji i problemów z samoakceptacją. Znalazłam się w ciężkiej dla mnie sytuacji- bliski znajomy nawiązał ze mną bardzo dobry kontakt, po pewnym czasie zaczął opowiadać o swoim problemie.
Zmaga się z depresją od kilku lat, do tej pory bezskutecznie poszukiwał pomocy psychologa. Ponieważ chciałam mu pomóc znalazłam dla niego takiego, chodzi tam, jest zadowolony z wizyt, ale twierdzi że to nie pomaga mu bezpośrednio. Opowiada dość dużo o tym jak się czuje, że od jakiegoś czasu jest znacznie gorzej, coraz częściej wracają myśli samobójcze i chęć ucieczki od problemów.
Sama nie potrafię już sobie z tym radzić, w jaki sposób mogę mu pomóc? Czy odpowiedni byłby tu psychiatra czy też jakakolwiek inna forma pomocy?

Jak mogę pomóc choremu?

przez vifi 02 lut 2014, 01:22
Ten psycholog prowadzi psychoterapię czy tylko rozmawia? Pójście do psychiatry w takiej sytuacji może być dobrym pomysłem. Depresja nie pojawiła się wczoraj i nie zniknie z dnia na dzień. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Terapia potrwa przynajmniej kilka miesięcy zanim zacznie działać, leki szybciej.

Jak mogę pomóc choremu?

przez Sonka_85 02 lut 2014, 07:43
Przede wszystkim możesz wspierać chorą osobę - nie tlumaczyć, że ma się pozbierać, że sobie wymyśla i przesadza... Po prostu być obok, żeby miała poczucie, że jest ktoś, kto poda rękę, porozmawia, cokolwiek. Nawet jedna taka osoba wystarczy - wierz mi.

A poza tym wizyta u psychiatry będzie dobrym rozwiązaniem, oprocz wizyt u psychologa. Może razem coś to pomoże...

Trzymaj się ciepło, pozdrawiam.
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak mogę pomóc choremu?

przez Reiben 02 lut 2014, 10:17
Chujowy ten znajomy jak obarcza Cię tym, gdybym miał dobrą koleżankę/przyjaciółkę to za wszelką cenę chciałbym jej oszczędzić i ukryć swoje dolegliwości. Nikt nikomu nie pomoże, można tylko sobie samemu.
Reiben

Jak mogę pomóc choremu?

przez sassanka 02 lut 2014, 13:45
Z psychologiem rozmawia. Pytałam go co sądzi o pójściu do psychiatry- nie był do tego jakoś dobrze nastawiony, ale chyba rozumie że trzeba mu jeszcze jakoś pomóc.
Jestem z nim praktycznie cały czas (mieszkamy razem, studiujemy), staram się byc obok i jednocześnie się nie narzucac. Nie obwiniam go o to że mnie czymś obarczył, to trochę głupie. A wręcz przeciwnie- cieszę się że szukał pomocy i w końcu się przed kimś na tą pomoc otworzył.
Po prostu czuję że mogłabym jeszcze jakoś mu pomóc tylko skończyły mi się pomysły jak...

Jak mogę pomóc choremu?

przez ala1983 02 lut 2014, 14:41
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg