I jak tu się socjalizować

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Yumekui 31 sty 2014, 20:23
>Być niespołeczny.
>W rozmowie 1v1, 1v2 max 1v3 dobry.
>W rozmowie grupowej niedorozwinięty.
>Studiować sfeminizowany kierunek.
>W końcu nawiązać jakiś kontakt z ludzmi. Wszystkie to dziewczyny.
>Każda ma chłopaka.
>Każda dała wyraźnie znać, że wspólna aktywność poza uni nie wchodzi w gre bo patrz punkt wyżej.
>95% kontaktu z nimi to kontakt w grupie.
>Nic o nich nie wiedzieć.
>Niczego nie wiedzieć o tobie.
>Relacja nie przynosi tobie szczęścia.
>Zatrzymać się na tym etapie, nie ma dalszej drogi.

Jak to przerwać i przestać sobie robić krzywdę? Nie interesujem mnie posiadanie znajomych. Potrzebuję przyjaciół, osób które we mnie wierzą, a nie kogoś kto od czasu do czasu uważa że posiadanie mnie w swoim pobliżu daje lans.

przez Łapa 31 sty 2014, 21:13
Przyjaciół zyskuje się posiadając znajomych. Im więcej znajomych tym większa szansa na zdobycie przyjaciela.
>Niczego nie wiedzieć o tobie.
>Relacja nie przynosi tobie szczęścia.

Nie rozumiem, co to znaczy, czy mógłbyś wyjaśnić?
Jeśli potrzebujesz osób, które w Ciebie wierzą to sam musisz uwierzyć w ludzi. No i nie rozumiem co jest złego w byciu postrzeganym jako osoba, która dodaje splendoru otoczeniu (o ile faktycznie taką osobą jesteś).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Yumekui 31 sty 2014, 23:46
@Łapa1. Obie strony nic o sobie nie wiedzą. 2. Nie jestem szczęśliwy że mam znajomą, bo wcale nie starałem się ja mieć.

Znajomość. Jestem komuś totalnie obojętny, z odwzajemnieniem. Nawiązanie kontaktu tylko jeśli czegoś ode mnie potrzebuje. Nie spędzamy razem czasu. Spędzamy czas razem tylko wtedy kiedy może to postawić w dobrym świetle znajomego.

Nie można wierzyć w kogoś, kogo znasz tylko na podstawie niezobowiązujących[uniwersalnych?] żartów. Uniwersalnych dlatego, że obie strony nie znają swego poczucia humoru (+nie wiedzą do czego nawiązuje w swoich słowach).

Ogólnie, może to i przynosi profity - posiadanie znajomych mam na myśli. Jednak zainwestowałem swój czas i wysiłek. Chcę go spowrotem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Łapa 31 sty 2014, 23:50
Ale relacje międzyludzkie to inwestycje długoterminowe, ale w wielu przypadkach z dużą stopą zwrotu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg