Depresja? Czy zasiegnac pomocy specjalisty?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez vifi 28 sty 2014, 00:23
xaxa1, dlaczego go nie rzucisz? Jeśli masz myśli samobójcze to jak najbardziej możesz iść do psychiatry/psychologa.

przez Znachor 28 sty 2014, 23:37
xaxa1, moim zdaniem nie ma na co czekać. Skoro zauważyłaś objawy, to należy zdiagnozować i leczyć. Czy gdyby nie chodziło o objawy psychiczne a np. zapalenie płuc, też czekałabyś na rozwój choroby, czy jak najszybciej udałabyś się do lekarza?
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

przez cachottier 30 sty 2014, 18:20
Kobito! Pakuj sie i uciekaj od takiego faceta, nie zasluguje na Ciebie!
Tobie polecam udanie sie do psychiatry, a jak tak bardzo go kochasz i nie chcesz konczyc zwiazku idzcie wspolnie do psychiatry, bedzie on takim mediatorem dla tego Twojego - napewno przedstawi Tobie i jemu cala sytuacje czysto i klarownie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaa 30 sty 2014, 20:02
xaxa1 miałam identyczna sytuację co ty. Najpierw były kwiaty, spotkania, piękne słówka, wsparcie.
Czasem aż chciałam odpocząć od jego towarzystwa. Wiedziałam że u niego to forma zakochania wiec wiadomo.
Po dłuższej przerwie niewidywania<ponad 1,5 miesiąca> zmienił sie nie do poznania. Spotkanie sie ze mną raz w tygodniu to było za "dużo", zaczął mnie potem karać olewaniem za każdy zły humor, czy przebąkiwanie że spotyka sie ze mną na siłę. Nie chciał nawet wyjaśniać sprawy. Robisz problem kobieto- mawiał. Ostatecznie i tak mnie rzucił. A w tym związku miałam huśtawki nastroju. Mówiłam mu że chyba rzucę studia bo wszystko mnie denerwuje. Tak naprawde powodem był on. Jak mnie rzucił od razu polazł do innej i sie nie krył. myśli samobójcze miałam moze 2 dni.Wiedziałam że nie mają sensu. Ale jakie objawy somatyczne! To juz gorzej! jadłowstęt całkowity i płacz bo nie mogę sie od niego odciąć niestety <ta sama katedra>. Snił sie po nocach, itd.
Idź do psychiatry, byś mogła zacząć jeść normalnie i sypiać, szybciej wrócisz do równowagi.
Drania oddeleguj. Wiem ze kochasz i nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Ja miałam to samo. Napady paniki że sobie nie poradzę. Boże, dlaczego jesteśmy takie naiwne i tak przywiązujemy sie do ludzi...
Utnij z nim kontakt, na początku będzie masakra ale potem coraz lepiej, zobaczysz... POWODZENIA :)

przez ekspert_abcZdrowie 30 sty 2014, 20:18
Od pewnego czasu, dłuższego czasu cały czas czuje się zle. Wszystko wprawia mnie w płacz. Stałam się taka przez swojego partnera. Kiedys był na prawde dobry dla mnie a od jakiegoś roku wszystko się zmieniło. Zachowuje się tak jakbym miała zasłużyć sobie na spotkanie, szacunek

xaxa1, znasz powód swojego złego samopoczucia. Podejrzewam, że Twój partner jest partnerem toksycznym, który zamiast Ciebie wspierać, niszczy Cię. Najprawdopodobniej sam ma problemy emocjonalne, których nie rozwiązał. Drogą wirtualną niestety nikt Cię nie zdiagnozuje, dlatego najlepiej, byś skorzystała ze wsparcia psychologa/psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Sortuj wg