Bóle podczas depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Bóle podczas depresji?

przez notexpected 06 sty 2014, 21:38
W ciągu ostatnich kilku dni miewałam bóle brzucha po prawej stronie [pod żebrami], złe samopoczucie, przez co robiło mi się słabo podczas czekania w kolejce u lekarza. Dostałam skierowanie na usg. Jednakże bóle stały się bardziej rozległe, tzn. zaczęły mnie boleć wczoraj plecy tak, że nie mogłam spać w nocy, nie mogłam leżeć, siedzieć, stać.. Teraz też mnie bolą. Również boli mnie niekiedy brzuch, po posiłku bardzo "burczy" mi w brzuchu kiedy się położę. Kiedy wstaję kręci mi się w głowie, ogólnie czułam ucisk w klatce piersiowej w ciągu ostatnich kilku dni, bolało mnie też po lewej stronie jakby serce, takie uczucie kłucia przez kilka godzin. Własciwie te wszystkie objawy zaczęły się mniej więcej w czasie, gdy dowiedziałam się, że powinnam udać się na usg, ponieważ miewałam problemy z brzuchem i wystraszyłam się, że może się to skończyć w szpitalu. Czy to możliwe, że wszystkie te objawy, bóle spowodowane są depresją? Chciałam iść jutro do szkoły, natomiast obawiam się, że nie dam rady wytrzymać na żadnej lekcji....

Bóle podczas depresji?

przez maciek-zsm 06 sty 2014, 23:23
Jest taka możliwość, że to nerwobóle ale tak czy inaczej trzeba się lekarzowi pokazać. Nerwobóle są niestety diagnozowane poprzez eliminację innych - fizycznych - przyczyn.

Bóle podczas depresji?

przez Candy14 07 sty 2014, 03:07
To bardziej wyglada na bole psychosomatyczne. Ta depresja to zdiagnozowana?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bóle podczas depresji?

przez notexpected 07 sty 2014, 07:51
Tak, depresje miałam zdiagnozowaną już kilka lat temu, w między czasie miałam ciągłe nawroty, cały czas tak naprawdę było źle. Leki [psychotropowe i neuroleptyki] psychiatra pozwolił mi odstawić 11-12 miesięcy temu. Czuję, że cały czas mam depresję, a w teście BECKA wychodzą mi ciągle 54 pkt.

Sortuj wg