Zwykłe lenistwo? Czy prokrastynacja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 19 gru 2013, 19:24
Mushroom, Twoja wypowiedz, to zwykła ignorancja.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez monk.2000 19 gru 2013, 19:27
No nic przekonamy się, jak nie osiągniemy to nic nie tracimy, zawsze będzie jakaś przyszłość, w której będziemy lepiej żyć. :P
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez piterotr 19 gru 2013, 19:34
Czasami sam siebie sie pytam "A może nie dałeś z siebie wszystkiego". Ale czemu /cenzura/ nie, jak aż tak mi to przeszkadza... Zbyt trudne sprawy :P No nic, ja ide do psychoterapeuty, kolejne podejście czas zaczac. Fajnie, że chociaż sie próbuje, to trzeba doceniać :)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 19 gru 2013, 19:37
monk.2000 napisał(a):Moja definicja rozróżniająca lenistwo od zaburzenia psychicznego jest taka. Że ktoś leniwy czerpie przyjemność z lubianych rzeczy, a omija te których nie lubi, wymigując się od obowiązku. Natomiast ktoś "z problemem" nie czerpie przyjemności ani z tego co teoretycznie lubi ani co oczywiste z tego czego nie lubi. Najchętniej by się położył w łóżku i zniknął. No przecież kogoś takiego trzeba leczyć, a nie grozić kapciem, że jest leniwy.

Mnie się wydaję, że lenistwo od prokrastynacji różni się tym, że w prokrastynacji nastawienie jest mniej więcej takie: "ogólnie chcę coś zrobić, ale teraz mi się nie chcę, zwłaszcza, gdy pomyślę, że może mi nie wyjść perfekcyjnie, zrobię coś później", a w lenistwie mniej więcej takie: "w ogóle nie chcę mi się nic robić i nie będę nic robić, chcę unikać nawet niewielkiego wysiłku".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Rico 19 gru 2013, 19:55
Ja tak mam. Najciekawsze są moje ataki paniki i spiny, że czegoś nie zrobię, że zostanie mi na później, a po chwili mi przechodzi i mam wyjebane...
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

przez piterotr 19 gru 2013, 21:06
Racja, chyba chcialbym za szybko wszystko zdobyc, albo zbyt wielu rzeczy chce sie chwytać na raz ;) To skoro konwersacja się tak ciekawie rozwineła, to może znajdzie sie ktoś kto podpowie/da jakąś wskazówke, aby zmienic w sobie ten głupi nawyk, i zaczac rozwijac sie w adekwatnym tempie i kierunku?
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

przez Łapa 20 gru 2013, 02:24
Może zacznij od uporządkowania sobie każdego dnia i trzymania się planu, który sobie ułożysz?

Vide:
Obrazek

Powyższe to plan dnia Benjamina Franklina. On chyba do czegoś doszedł, n'est ce-pas?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez monk.2000 20 gru 2013, 02:27
Łapa, też to gdzieś widziałem. Jak ktoś ma czas, to studiowanie życiorysów tzw. wybitnych postaci to pouczająca lektura. Dla jednego ktoś jest wybitny, a drugi ktoś nawet o nim nie słyszał, bo jest ignorantem. :D
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez TEUFEL 20 gru 2013, 02:27
Łapa, ma to sens
TEUFEL

przez Łapa 20 gru 2013, 02:31
Jest na banknocie 100 dolarowym, myślę, że sporo ludzi o nim słyszało, a większość hamburgerów, pardon Amerykanów nawet macała jego wizerunek paluszkami.

przez piterotr 20 gru 2013, 02:32
Ja studiowałem kiedyś audiobooki takich ludzi jak Nikodem Marszałek, Donald Trumph, Robert Kiyosaki itp. Bardziej ciekawe i motywujące, ale gorzej z przeistoczeniem to w praktyke :P Jutro sie przyjrze temu uważnie, dzisiaj już nie jestem w stanie pozbierać dobrze mysli xD

przez Reiben 20 gru 2013, 02:55
marwil napisał(a):Mushroom, Twoja wypowiedz, to zwykła ignorancja.

Może ignorancja a może jedyny sposób żeby podjąć z nią walkę ;)
Reiben

przez piterotr 20 gru 2013, 02:58
Reiben, Możesz jaśniej? Nie stworzyłem tego tematu, żeby sluchać jaki jestem dobry i ze to nie moja wina, nie chce sie użalać nad sobą tylko chce coś z tym w koncu zrobic ;)) Tak wiec zalezy mi na jak najbardziej szczerych opiniach!! ; )

-- 20 gru 2013, 21:16 --

A to jeszcze takie jedno pytanie pozwole sobie zadać. Jak widzicie mój dzień? Jak byście go rozplanowali? Skoro od Poniedzialku do Soboty pracuje od 8 do 15? Jestem ciekawy waszej opini. Lepiej uczyc sie rano, polozyc sie o 22 i wstać o 4? Bardzo jestem ciekawy waszej opinii ;)

-- 20 gru 2013, 21:18 --

Poprawka. Od 8 do 18

przez Łapa 20 gru 2013, 22:29
A co chcesz osiągnąć? W perspektywie tego miesiąca, pół roku, roku?
Jakie masz zajęcia poza pracą?

Sortuj wg