Prawo jazdy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Prawo jazdy

przez megwal8 16 gru 2013, 16:11
Przepraszam, pewnie to nie odpowiedni dzial ani forum ale juz nie wiem gdzie sie zgloscic ale mam dosc wyczytywania i sluchania ze po prostu sie nie nadaje.. :( W lecie zapisalam sie na prawo jazdy i tak do tej pory
nie moge sie nauczyc jezdzic. 4 razy nie zdałam i narazie sie nie
zapisuje, poki nie bede dobrze jezdzila bo nie chce nie zdac kolejnego
razu. Bede sie bardzo wstydzila . Jazda samochodem idzie mi plynnie ale
wyjezdzilam juz chyba 3 tysiace złoty i dalej robie te same bledy na rondach,
na wysepkach, myle pasy.. a przepisy niby znam.. nienawidze juz prawka to
byl moj najwiekszy blad nie wiem w koncu co moge zrobic aby zdac , blagam
o jakiekolwiek rady... ;( ;( :(

Prawo jazdy

przez Kalebx3 16 gru 2013, 16:31
Jazda samochodem idzie mi plynnie ale
wyjezdzilam juz chyba 3 tysiace złoty i dalej robie te same bledy na rondach,
na wysepkach, myle pasy.. a przepisy niby znam..

mi sie udało 2 pażdziernika tego roku zdac za 5 razem . Prawko ze wszystkimi kosztami kosztowało mnie 3000zł.
Miałem juz samochód i MUSIAŁEM ZDAĆ , jak nie za 5 razem to za 10 , jak nie za 10 to za 15 , albo 20. Sąsiad obok zdał za 15 razem . Cóz , dobrze Cie rozumiem , stres podczas egzaminu jest wielki , a dla nerwicowca to już w ogóle jakaś amba . Powiem Ci nawet ,że nie żałuję że zdałem za 5 razem , każdy nie -zdany egzamin wiele mnie nauczył .
Musisz powtarzać tyle ,aż w końcu sie uda .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Prawo jazdy

przez PoznacSiebie 16 gru 2013, 16:38
megwal8, potraktuj to jako lekcje cierpliwości które cię umocnią na przyszłość. Nie zdać za piątym razem to żaden wstyd bo tak jak powiedział mój przedmówca są osoby co podchodzą nawet kilkanaście razy. Jeśli jednak nie masz cierpliwości to jeździj bez prawka tylko jak policja zatrzyma to masz 500zł. w plecy.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Prawo jazdy

przez Kalebx3 16 gru 2013, 16:44
Jeśli jednak nie masz cierpliwości to jeździj bez prawka tylko jak policja zatrzyma to masz 500zł. w plecy.

żeby tylko 500zł , a jak spowoduje wypadek ( odpukać !) to dopiero będzie sie działo . Ja bym nie ryzykował . Chociaż ( bez prawka ) jeżdziłam 2 kilometry poza dom i z powrotem .
Mojego teścia synek ( wszędobylskie znajomości ) dał łapówę i córcia 18 letnia ( tłumok jakich mało) zdała za pierwszym razem . Po miesiącu skasowała debilka rowerzystę , tak ,że niewinny chlop wylądował w szpitalu ( co z nim dalej to już jego( teścia) synuś sie nie chwali ). Trzeba mieć naprawde oprócz paieru jeszcze troche umiejętności. Prawdziwa nauka jazdy rozpoczyna się dopiero po zdaniu egzaminu.

Prawo jazdy

przez PoznacSiebie 16 gru 2013, 16:55
Kalebx3, masz rację że 500zł to jak się nic nie stanie, a gdy się stanie i ktoś ucierpi to można się nie wypłacić do końca życia bo wtedy nawet jak się ma ubezpieczenie to mają to w dupie bo nie ma prawka. Ja osobiście jeździłem na motorze bez prawka 3 miesiące i na moje szczęście nigdy mnie nie złapali ale potem zrobiłem jeździłem ok. 3 lata i się opłacało zrobić bo średnio dwa razy w roku mnie zatrzymywali i co ciekawe do rutynowej kontroli, nigdy nie zapłaciłem za przekroczenie prędkości a wiadomo jak to na motorze ;)
Jeśli chodzi o kupowanie prawka to swego czasu prym w tym wiedli gdyński i gdański WORD gdzie w korupcje zamieszanych było kilkanaście urzędników, było to kilka lat temu a do tej pory nie było wyroków skazujących, masakra.

Prawo jazdy

przez viwaldi 16 gru 2013, 17:02
PoznacSiebie napisał(a):...Jeśli jednak nie masz cierpliwości to jeździj bez prawka tylko jak policja zatrzyma to masz 500 zł w plecy.

wlasnie po to jest egzamin na prawko, zeby osoby, ktore nie umieja jezdzic i zachowac sie na drodze w stresujacej, jakby nie patrzec, sytuacji - nie jezdzily. z takiego samego powodu potrzebny jest papier dla lotnika czy lekarza. jakbys sie czul/a u lekarza, ktory olal studia i otworzyl gabinet bo mial taka chec?

namawianie kogos do jazdy bez prawka, to czystej wody kretynizm i podpada pewnie pod paragraf.
viwaldi

Prawo jazdy

przez PoznacSiebie 16 gru 2013, 17:05
namawianie kogos do jazdy bez prawka, to czystej wody kretynizm i podpada pewnie pod paragraf.

jaki? :lol:

Prawo jazdy

przez ladywind 16 gru 2013, 17:07
Aż stach sie przyznać że jeżdziłam troche czasu bez prawka ;) ale spokojnie daleko się nie zapuszczałam:d
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Prawo jazdy

przez Kalebx3 16 gru 2013, 17:08
latem , jak robiłem prawko to sptkałem na stacji benzynowej kolegę( który tam pracował , a wcześniej razem robiliśmy w jednym zakładzie ) , który zdradził mi ,że przez 7 lat jeżdził bez prawka i zawsze mu sie udawało ominąc Policję. Jednak ja bym tak nie mógł , zeżarł bym mnie lęk , a i po HU+J mi mieć dodatkowe problemy i bez tego mi starczy.

Prawo jazdy

przez ladywind 16 gru 2013, 17:09
Kalebx3, mnie też policja nie scignęła ale tak długiego stazu jak Twój kumpel nie miałam, tylko 2 lata;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Prawo jazdy

przez Kalebx3 16 gru 2013, 17:17
tylko 2 lata;)

też jesteś twarda sztuka ;)

Prawo jazdy

przez ladywind 16 gru 2013, 17:22
Kalebx3, oj jestem jestem, choć może nie wyglądam :mrgreen:

Prawo jazdy

przez PoznacSiebie 16 gru 2013, 17:36
Jednak ja bym tak nie mógł , zeżarł bym mnie lęk

stres jest tylko na początku potem się wręcz zapomina ;)

Prawo jazdy

przez ladywind 16 gru 2013, 17:39
PoznacSiebie, i robi się z tego rutyna;)

Sortuj wg