Depresja poporodowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja poporodowa

przez ciężko..mi 19 sty 2014, 23:46
wkręcanie sobie chorób mam juz za sobą, ciagle sie badałam na wszystko;/ mam tyle przeróżnych wyników w domu ze mogłabym ściany tapetować....obecnie ciągle źle się czuję, ciągle jestem zmęczona, osłabiona , kręci mi się w głowie, jak chodzę to ciężko równowagę utrzymać:( nic mi się nie chcę . Śpię po 9-10 h a wstaję jak po nieprzespanej nocy, jakbym miała wiecznego kaca albo grypę ...czuje sie tragicznie i już nie wiem co robić;/ leki i psychiatra nic nie dają, terapie też nie...nie wiem juz jak sobie pomóc:(

Depresja poporodowa

przez angie1989 20 sty 2014, 13:40
ciężko..mi, wiesz co mi sie wydaje ze dużo zależy od terapeuty moze powinnaś poszukac na prawdę dobrego, który pomoglby Ci z tego wyjsc. A jak długo juz to trwa u Ciebie?

Depresja poporodowa

przez ciężko..mi 20 sty 2014, 13:53
około 5 miesięcy z tymi objawami;/ jest naprawdę ciężko;/ a u Ciebie jakie były objawy? jak sobie radzisz? moze jakis złoty środek masz:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja poporodowa

przez angie1989 20 sty 2014, 14:07
Jeśli chodzi o objawy to pierw bylo
kilatanie serca (myslalam ze dostane zawału i umrę)
uczucie jakbym miala zemdleć...
potem zawroty Glowy uczucie zapadania sie
to minelo potem szumy uszne i śnieg optyczny. To mam do dzis.
a ty jakie masz objawy?
oczywisbie wmawialam sobie juz wszystkie choroby. Byl juz zawal wady serca guz mozgu sm ...mysli ze umre
z badan mialam :
morofologie, jonogram, ukg, ekg, rezonans magnetyczy tarczyca,crp...ferrytyna zelazo ..oczywiście wszystkie wyniki są dobre.,

Depresja poporodowa

przez Natalka1989 20 sty 2014, 21:29
witajcie :)) Ciężko mi a jak długo bierzesz tabletki ? wiesz, że to nie działa odrazu. u mnie po miesiącu zaczeło działac na tyle ze mogłam normalnie funkcjonować, biore doxepin. może tez powinnaś zmienic lek ?? i psychoterape tez :)) nie czesto zagladam na forum, jeśli ktos chce pogadac to zapraszam na priv tam podam swój numer GG będzie łatwiej :great:

Moje objawy mogła bym wymieniać do rana... :D też miała tk głowy jak miałam pierwszy Napad nerwicy, lekarze myśleli że mam krwawienie gdzieś w głowie...

czy ten śnieg optyczny ma coś wspólnego z migreną oczną ?? jeśli tak to witaj w klubie... Lekarka zapisała mi 2 tabletki OKROPNIE drogie... nie wykupiłam ich...

-- 20 sty 2014, 20:58 --

:pirate: ciężko..mi, Najważniejsze żeby się nie użalać nad sobą i przede wszystkim nie wkręcać sobie, kup sobie fajny lakier do paznokci i uwierz w siebie ( u mnie działa tylko opcja z lakierem. na chwile. ) :D ale to nic, wiem że pocieszanie Cię nic nie da, Najgorsze jak osoba która nic nie wie o depresji i nerwicy stara się udzielać rad tak jak w tym demotywatorze : http://demotywatory.pl/4201197/Depresja

Ja obecnie po tabletkach mogę w spokoju wyjśc na zakupy i nie zawracam gdy tylko wyjde za róg...nie boję się być sama itp mogę polecić zapisanie się do biblioteki ! ja to zrobiłam, przeczytałam zmierzch i kilka innych książek, mam zamiar wypożyczyć harrego pottera i ojca chrzestnego. POMAGA ZAPOMNIEĆ ;)

angie1989, jak po psychoterapii ?
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie ;)

Depresja poporodowa

przez angie1989 20 sty 2014, 23:40
Natalka1989, no cos takiego zobacz wizualizacje śniegu na Wikipedii...ja mam to non stop...
oj no babka konkretna zna sie na rzeczy... Powiedziala ze te wszystkie objawy są po cos ze organizm je wytwarza bo chce cos osiągnąć np. Opiekę innych, zwrócić na siebie uwagę innych...
to są silne somatyzacje. Powiedziala ze najlepsza bylaby terapia na oddziale dziennym ktora trwa od poniedziałku do piątku ok 5 godzin dziennie..bo to wszystko jest juz zakorzenione gdzieś w dzieciństwie...
nie wiem jednak czy zdecyduje sie na nią musialabym z kims mala zostawiać...
przez ten snieg boje sie o wzrok :/
cholera jasna!
laski musimy sie wziasc w kupe!

Depresja poporodowa

przez Natalka1989 21 sty 2014, 11:51
Ja w trakcie migren mam aure... czasem tak mocną, że na kilka chwil tracę wzrok... po pół godziny mija i zostaje sam ból głowy który trwa gdzieś z 10 godzin :))

Postanowiłam zrobić coś nowego, i znalazłam prace :D nie wiem jak sobie poradzę i czy w ogóle, ale zobaczymy. Rozmowa kwalifikacyjna była tak stresująca, że miałam mały napad paniki ale przezwyciężyłam go !!
Gdyby psychoterapia nie była taka droga to zdecydowała bym się, chętnie bym z kimś porozmawiała, moja depresja też ukorzeniona jest w dzieciństwie, z moja mama kłócę się odkąd tylko pamiętam. zawsze byłam ta zła najgorsza itd "ciumowata" nawet w połowie ciązy kazała mi iść do pracy na zbiór truskawek... wyobrażasz sobie panne z brzuchem w upale zbierającą truskawki :great: jak z nią mieszkałam myślałam o samobójstwie. raz nawet się z nią pożegnałam i wykrzyczałam ze idę sie zabić przez nią bo sie ze mnie nabijała że sobie nie radzę itd. i poszłam tyle że musiałam gdzies zostawic synka... a teściowa się w porę kapneła o co chodzi bo byłam rozstrzęsiona.
Także nie jest fajnie. mogłabym napisać książke, sama sobie się dziwie, że tak długo wytrzymałam z tymi wszystkimi problemami na głowie.

Depresja poporodowa

przez angie1989 21 sty 2014, 12:04
No a ja nie wiem czy to jest aura...boli mnie glowa ale mam to przed oczami non stop....strasznie denerwujace...
No w ciazy zbierac truskawki...heh...;/
A terapia z NFZ?
A jakie masz objawy somatyczne?

Depresja poporodowa

przez Natalka1989 21 sty 2014, 15:51
odkąd biorę tabletki doxepin nie mam objawów. jedynie jak się wystraszę to drgawki. ale swoje przeżyłam, wcześniej coś tam pisałam ;)
co do terapi na nfz to jest możliwa ale 50 km od mojego miejsca zamieszkania. przy 2 letnim dziecku ciężko dojeżdzać :)

Depresja poporodowa

przez angie1989 21 sty 2014, 21:10
No to faktycznie ...
a od kiedy masz depresje? I jak dlugo leczysz?

Depresja poporodowa

przez Natalka1989 22 sty 2014, 11:31
Z tego co wiem to nerwice i depresje mam od kilku lat, pierwszy poważny atak dostalam na poczatku lipca, dodatkowo miałam lęki. na przelomie sierpien/wrzesien zaczelam sie leczyć. i na chwilę obecną nie mam żadnych objawów.

-- 22 sty 2014, 22:12 --

oo znalazłam cos ciekawego w archiwum rozmow :D:D opisywałam koleżance mój pierwszy "atak"

grzesiu spal, ja czytalam na necie wtedy co ci pisalam
i tak sie zaczelam dziwnie czuc
jak bym w trans wpadla
niewiedzialam co jest rzeczywistoscia a co nie
cos mowilam babci a za sekunde pytalam ją co ja mowilam ? juz nie pamietalam
dzwonilam po tesciowa, zeby przyszla zajac sie grzesiem bo ja nie dam rady
rozłączylam się, i dzwonilam drugi raz bo zapomnialam ze dzwoniłam.

-- 22 sty 2014, 22:17 --

niewiem czemu dodało się do poprzedniej odpowiedzi ale ok ;)

Depresja poporodowa

przez angie1989 24 sty 2014, 10:19
A czy tez myslalas ze ciągle przy dziecku taka monotonnia...mi sie wydaje ze te objawy maja nas obrobić przed zajmowaniem sie dzieckiem...

Depresja poporodowa

przez Natalka1989 30 sty 2014, 22:08
Co tam dziewuszki ? :pirate:

Depresja poporodowa

przez Bona Królowa 17 lut 2014, 17:55
Dziewczyny, dołączcie do poniższego wątku, mam bowiem podobny problem jak wy, już dość zaawansowany, niestety: :cry:

depresja-powsta-a-d-u-szy-czas-po-porodzie-t48217.html

Sortuj wg