Czy mam szansę na rentę?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy mam szansę na rentę?

przez Depakiniarz 30 lis 2013, 23:34
Witajcie.

Dziesięć lat temu, po dwóch nieudanych próbach samobójczych zostałem hospitalizowany. Wykryto u mnie organiczne zaburzenia osobowości. Po wypisie regularnie przyjmowałem leki przez 5 lat, potem zrezygnowałem, gdyż w mojej ocenie stan zdrowia się znacznie poprawił. Zacząłem odnosić duże sukcesy na uczelni, nauczyłem się grać na 3 instrumentach, potrafiłem się uczyć kilku języków na raz, zostałem nawet wolnym strzelcem w jednym ze znanych pism w Polsce. Do codziennej egzystencji wystarczało mi tylko 3,4 godziny snu dziennie. Taki stan umysłu trwał przez kilka lat.

Kilka miesięcy temu znacznie się pogorszył. Zerwałem stosunki ze swoja kobietą z którą byłem zaręczony, wmawiając sobie że mnie zdradza i spiskuje przeciwko mnie. Sprzedałem wszystkie instrumenty muzyczne, zrezygnowałem z nauki języków, moje mieszkanie zaczęło wyglądać jak chlew ( niesprzątane przez kilka miesięcy)

Zaniepokojony swoim stanem poszedłem do lekarza. Ten wypisał mi skierowanie na odział dzienny do jednej z klinik leczenia nerwic.
Po trzymiesięcznym pobycie zdiagnozowano u mnie CHAD z umiarkowanym epizodem depresyjnym + dodatkowo nakładające się zaburzenia osobowości typu B. Z tego co mi powiedział lekarz, mogłem od dawna na to chorować, ale poprzedni lekarze postawili błędną diagnozę.

Lekarz w orzeczeniu mi napisał, że w obecnym stanie zdrowia nie jestem zdolny ani do pracy w domu, ani w jakimkolwiek zakładzie pracy.

Czy w związku z tym mam szansę na rentę z ZUS?

Czy mam szansę na rentę?

przez Anna Maria 30 lis 2013, 23:38
Depakiniarz, myślę, że warto. Zawsze warto składać najwyżej odrzucą a przy zaburzeniach psychicznych raczej nie odrzucają tylko ważne abyś miał pełną dokumentację i wpisy że regularnie chodzisz do lekarza. Nie jestem pewna czy nie ma wymogu odnośnie półrocznego leczenia, ale mogę się mylić.
Anna Maria

Czy mam szansę na rentę?

przez Depakiniarz 01 gru 2013, 00:07
Liczy się pół roku od wyjścia ze szpitala, tzn z oddziału dziennego?
Terapię dzienną zacząłem w lipcu, skończyła się z ostatnim dniem września, od tego czasu chodzę regularnie na wizyty do lekarza, oraz kilka dni temu zacząłem pierwsze zajęcia terapeutyczno-behawioralne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy mam szansę na rentę?

przez Anna Maria 01 gru 2013, 00:08
Depakiniarz, to zbieraj dokumenty i składaj wniosek :great:
Anna Maria

Czy mam szansę na rentę?

przez Depakiniarz 01 gru 2013, 12:19
No już część dokumentów mam złożonych. Ogólnie to pytałem się lekarzy czy mam szanse, powiedzieli że tak, ale "różnie to bywa"
W chwili obecnej w ogóle nie czuję się na siłach aby podjąć jakąkolwiek pracę, szczególnie taką, w której wymagany jest kontakt z klientem ( a wcześniej jakoś nie miałem z tym problemów). Dochodzę do wniosku że nawet bym zaliczył fail składając długopisy albo rozdając ulotki na mieście, bo jeśli by coś poszło nie tak przy składaniu- to wszystkie by zostały połamane, a jeśli by się napatoczył jakiś kozaczek- no cóż, już za to z podobnej pracy zostałem wyrzucony.

Sortuj wg